Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te is ezt tetted volna?

Te is ezt tetted volna?

Figyelt kérdés
14 és fél hónapos kislányom tegnap elesett. Neki esett fejjel az ajtó élének. Hirtelen lett a homlokán egy lila csík és egy hatalmas dudor. Én ezek után mentőt hívtam és bevittek minket a kórházba megröggenezték. Agyrázkódás, törés nincs azt mondták. Panasz esetén vissza kell vinni(hányás,szédelgés, aluszékonyság esetén)Szerencsére nem volt semmi panasz, jól van egyem meg. Bent a kórházban ott volt egy ismerős, kérdezte mi történt. Én elmeséltem és azt mondta a következő gyereknél edzettebb leszek és nem kell majd egyből rohanni vele. Én reagáltam túl? Bár újra ezt tenném, inkább nézzék meg feleslegesen minthogy nagyobb baj legyen.
2014. jan. 26. 21:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

én a sokadik baleset után már úgy csinálom, hogy ha nem ájul-e vagy nem vérzik nagyon, hogy várok kicsit. csak, hogy jelentkezik-e valami gyanús jel, pl. hányás, elálmosodik-e, levert lesz vagy eláll-e a vérzés (volt olyan, hogy mire átértem vele az ápolónő nagymamájához(3 perc!), elállt a vérzés, pedig rendesen felszakadt a fején a bőr, de így nem küldött tovább minket a mama, csak lefertőtlenítette).


én fiam kicsit szeleburdi, nagyon sokszor volt már vele hasonló, és bevallom, az, hogy 2 órát üljünk az ügyeleten, mire megvizsgálják, aztán az orvos azt mondja, hogy figyelgessem... na nem :)

persze mondom, ha olyan, akkor rohanunk, de ha nem tudom egyből eldönteni, akkor várok kicsit, megnyugszunk és mindjárt nem tűnik olyan komolynak :)

2014. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Hozzám kellett volna mentőt hívni szerintem,amilyen ijedős vagyok :)


Egyébként jól tetted...én talán az ügyelettel kezdtem volna...lehet:)

2014. jan. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Hát, mi ennyi erővel hetente kihívhatnánk a mentőket. Sok ilyen kisebb balesete volt már a 2 éves fiamnak, egyszer szó szerint megtörtént az is, amit te írtál (nekiesett az ajtó élének, lila csík és dudor), figyeltem a gyereket, de mivel néhány perc után már röhögcsélve játszott tovább, nem volt aluszékony, nem hányt, nem panaszkodott fájdalomra, ezért nem csináltam belőle további ügyet.

Pedig amúgy én elég paramami vagyok, sokáig állandóan sterilizálgattam mindent, minden ajánlást kényszeresen betartottam (pl hozzátáplálásnál), de amikor elindult, akkor elkerülhetetlenek voltak az esések, így ebben megedződtem.

2014. jan. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Amikor az első gyerekem 7 hónaposan fejjel előre érkezett a parkettára és a homlokán a parketta illesztése napokig meglátszott mintha Zorroval találkozott volna, akkor bejelentkeztem egy baba-elsősegély tanfolyamra.

Így amikor hónapokkal később fejest ugrott a kanapéról, akkor nem bőgve hívtam a mentőket, hanem rémülten, de megvizsgáltam ahogy tudtam, majd bevittem a közeli gyerekkórházba, ahol megröntgenezték. A kicsinél is jól jött, mert ő azt hitte, hogy az etetőszékről majd átröppen mint a kismadár az ebédlőasztalra.


A röntgen nem hülyeség, nekem is azt mondta az orvos, hogy inkább nézzék meg feleslegesen, de a mentő hívása lehet, hogy túlzás volt. Ezek a balesetek sajnos megtörténhetnek, szerencsére az esetek nagy részében nem lesz komoly következménye.

2014. jan. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az én lányom a fürdőkádban csúszott meg (3 éves volt akkor) mire kivettem a vízből bedagat az orra, belilult, nem vérzett, nem volt rosszul, de azért bevitttük az ügyeletre a kórházba. A doki ruhán keresztül megvizsgálta, megemelte a fejét, megnázte a szemét és ennyi, röntgen nem volt. Válasza, hogy a szülők minden banális sérüléssel szaladnak, mivel már bevittük az a protokoll, hogy 48 óráig maradnia kell. Persze elutasítottam, de ha történne ilyen most el vinném, mert így nyugodnék meg.
2014. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Mióta végig hallgattam egy mentőstől hogy hányszor van, hogy a város 3db rohammentőjéből több is felesleges riasztáson van, míg valakinek valóban szüksége lenne rá, azóta kicsit máshogy állok ehhez a dologhoz... persze a babádhoz gondolom nem rohammentöt küldtek, de én mentőt nem hívtam volna.


Egyébként meg igen paramami vagy, de nem baj, sokan vagyunk azok... Csak a mentőt tartom túlzásnak.

2014. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért hívott mentőt, mert nincs autójuk
2014. jan. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát mentő helyett akkor inkább taxival az ügyeletre. (ha nincs kocsi vagy jogsid) de a mentő igen túlzás volt. Mondjuk én nem vittem volna sehova se mivel nem vérzett szerencsére. Az hogy pukli lett, megnyugtatlak lesz annak még párja is. A gyerekek ilyenek.. megütik magukat, elesnek..
2014. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%

17: Értem, de ilyen esetben akkor sem mentőt hívni kell, hanem taxit vagy ismerőst. És ezt tényleg nem rosszindulatból írom(!!!), de az amúgyis szánalmas mentőkapacitásnak nem igazán tesz jót ez a mentalitás. Persze a mentőszolgálat a betelefonálás alapján elbírálja, hogy milyen autót és milyen sürgősen küld ki, de nyilván ők nem látják a sérülést és ha valami baj van, akkor ők lesznek a felelősek, ha nem küldik ki azonnal a mentőt.


Közben meg az esetek 80%-ban nem ér ki negyedórán belül a mentő (ami az alap norma lenne), mert ilyen riasztásokhoz rohangálnak.


Persze lehet erre azt mondani, hogy ezért vannak és azért fizetjük a TB-t, hogy kijöjjenek, a taxi meg drága... ebben is van igazság.. én nem így gondolkodom és talán jobb lenne a helyzet, ha más sem így gondolkodna... de nem ítélkezem...


A kérdező meg egy ijedt kismama, szóval felette meg még kevésbé ítélkezem.

2014. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
a mentő abszolút túlzás ebben az esetben, ez igaz, azért fizetjük a tb-t stb stb.. van akinek nagyobb szüksége van rá. viszont vannak emberek, pl én.. akik akkor sem hívják a mentőt, ha tleg szükség van rá. a kérdező esetében valóban nem volt, de ha szükség van rá, kell hívni, mert sokkal komolyabban veszik azt, aki mentővel megy be, mint aki a saját lábán. engem elöntött a vér terhesen és szégyelltem mentővel menni, ezért taxiztam. 2 és fél órát várattak, rám se néztek addig, az ultrahangra behívták előttem az összes időpontost. elnézést az offért, de a másik véglet is létezik; és az sem jó.
2014. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!