Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos lesz a kislányom...

Adriennjeni kérdése:

4 hónapos lesz a kislányom 1-én. Mikor ismerkedhet meg kutyával, cicával?

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 06:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
akiknek lakásban van a kutya, cica ott rögtön "be vannak mutatva egymásnak". Persze a gyerek sokáig nem vesz róla tudomást, de fontos hogy a háziállat megszokja az uj jövevényt. ha rendesen van oltva, féreghajtva akkor nem lesz semmi baja a babának töle.
2014. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
MI ahogy haza hoztuk a kórházból a babát,megszagoltattuk a kutyával minden nap megmutattuk neki (nem engedtük ,hogy megnyalja meg csak a kis ruhájánál engedtük a szaglászni.A baba nem vett egy ideig róla tudomást de a kutya viszont már minden mozdulatát figyelte jó értelembe ha sírt vagy csak megnyikkant a baba ő már jött bökdösni ,hogy héééy nem hallod! Mondjuk a miénk benti kutya! De szerintem a kinti kutyának is érdemes minél hamarabb megmutatni a kicsi!
2014. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nálunk kint vannak a kutyák, körbeszaglászták a babakocsit és ennyi, hozzá nem nyúlnak...
2014. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem 2.-án lesz 4 hónapos a kislánym:) kutyusnak az első itthontöltött naptól be van mutatva.tudja, hogy ha a jatszonyegen van, akkor csak nezheti:)))
2014. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Julie S ***** válasza:
Hát, mivel kinti-benti macskánk van, így már amikor hazajöttünk a kórházból megismerték egymást. Bár a lányom csak a napokban (mostanában lett 4 hónapos) nézte meg először úgy igazán a macsekot. Eddig nem nagyon érdekelte. A macsek meg nem egy barátkozós típus. Így tisztes távolságot tart a lányunktól.
2014. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Esztu81 válasza:
Nekünk kutya is cica is van. Már a kórházból hazaérkezés napján megmutattuk nekik messziről. Megnyalni nem lehet, a gyerekszobába nem mehetnek be, csak ha mi is ott vagyunk, - egyelőre csak tudomásul veszik, hogy van még egy gazdi.(2 hónapos), ha a kislányodat már érdekli a kutyus, lassan szerintem el lehet kezdeni közelebbről is ismerkedni.
2014. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nekünk közepes méretű kutyánk van és már az első nap hozzá szoktattuk a kutyushoz. karácsonykor látott először macskát de attól félt 8hónapos volt decemberben
2014. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ismerkedni: akár most 4 hónaposan is! De: simogatni, játszani~2-3 éves korban amikor a gyermek is érti -nem szabad! A legtöbb betegséget a cicák hordozzák, de a kutyákban is megtalálhatóak elenyészve!(mint kutya kiképző tanácsoltam.)
2014. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as, lehet, hogy kutyakiképző vagy, de akkor is nagy baromságot mondtál.

2-3 éves koráig ne simogassa, ne játsszon a gyerek a kutyával?? Elég vicces...


Mi lakásban élünk kutyával, a lányom 8 hónapos korától a kutyába kapaszkodva állt fel.

Most 14 hónapos, kedvenc szórakozása, hogy egy felfújt úszógumit rak a kutyánk nyakába.

Eleinte csak ütögette, aztán ahogy mutattam neki már megtanulta miként kell simogatni.

A fülét, farkát ha húzza, akkor rászólok, hogy nem szabad, az fáj neki.

Nem szabad elzárni a kutyát a gyerektől.

3 havonta féregteleníteni, rendesen tisztán kell tartani és nem lesz semmiféle gond, sőt, erősebb lesz az immunrendszere, mint az állat nélkül felnövő gyerekeké.


Fontos, hogy a kutyát a kezdetektől úgy szocializáld, hogy bármikor belenyúlhass az etetőtáljába (akkor is, ha éppen eszik az állat) és szoktasd hozzá, hogy meg van húzva a füle, farka.

Persze nem szabad hagyni a gyereknek, de ilyen mindig előfordul és kell, hogy a kutya ezt nyugodtan tűrje.

2014. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek az utolsó válasz adóval!!
2014. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!