Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól van ez így? Soha nem fog...

Jól van ez így? Soha nem fog enni?

Figyelt kérdés
Kis lányom 7 hónapos anya tejes baba , 5,5 hónapos kora óta kap gyümölcsöket pürésítve, korábban még úgy ahogy elfogadta őket, de már egy ideje semmit nem kér csak cicit. Kézből elfogad alma , banán csipeteket de ez nem valami sok. Néha elfogad baba joghurtot azt megeszi gyönyörűen kanállal. Mintha egyedül szeretne enni , azt látom , ha odaadom a banán, kekszet , almát még egészben a kezébe ö rögtön enné.. de ezt nem hagyhatom.. banánból rögtön leharapna és félek hogy megfullad (próbáltam).Tejpépet sem kér ,próbáltam többfélét, tápszert sem kér , ebből is 4 félét vettem.. Végelkeseredettségemben vettem egy baba tejet (1 éves kortól való) ez az egyetlen folyadék amit elfogad anya tejen kívül, már "nem érdekel" hadd igya. Éjjel 4-5 ször kel szopni.. Mit csináljak még? Ne haragudjatok kicsit hosszú lett , de nagyon aggódom.
2014. jan. 27. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Hagyd, hoyg egyedül próbálkozzon!!!! NEM FOG megfulladni a banántól - esetleg elöször félrenyeli, de legközelebb mßar nem fogja egyböl lenyelni. Vagy nyomkodd kicsit össze, hogy apróbb darabos legyen.

Amit meg egyedül tud kalanazni, azt hagyd, esetleg te egy másik kanállal segíts, ha hagyja.

2014. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia nem lehet hogy azért nem akarja elfogadni a szilárd ételeket mert jön a foga? mi is így vagyunk nehezen eszik pár kanálnál többet mert jön a foga 9hósak vagyunk.
2014. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jobb lenne, ha nem "kész", "bolti" dolgokat adnál neki, hanem te készítenéd neki amit adni akarsz. A tejpép lényegében tejbegríz, ezt csinálhatod neki a babatejjel is, vagy gyümölcslével tej helyett, a gyümölcsöket is ha csak símán összetöröd, vagy lereszeled, a legtöbb gyerek szivesebben eszi, mint az üvegeseket.


De ha egyedül AKAR és TUD enni, akkor he akadályozd ebben, legfeljebb másik kanállal közben te is adj egy-egy falatot neki - így gyorsabb.

2014. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt vagyok. Az én történetem:


Végig bőgtem a lányom 6. és 7. hónapját és láss csodát 8 hónaposan kezdett enni. Semmit nem volt hajlandó elfogadni, csak a cicit és utána sem etethettem. Csak egyedül ehetett. Sosem evett pépeset, most 1.5 éves. Így almát csak nagyon sokára kapott, mert féltem, hogy megfullad.


Rátett egy lapáttal, hogy 3000 grammal született, egyévesen 6700 gramm volt. Állandóan vizsgálatokra jártunk. Vérvétel egy rémálom ekkora babánál. Győzködtem magamat, hogy mi is ilyenek voltunk az apjával... Kész szenvedés volt és jöttek a "tanácsok": a védőnő kezdte azzal, hagyjuk el a cicizést, adjak tápszert. Na azt már nem. Még jó, hogy a dokink egy angyal, ő tartotta bennünk a lelket. A Sinlacot sem ette meg megjegyzem.


13 hónaposan kezdett nagyobb adagokat enni, hízik azóta rendesen, de még mindig kis vonatfütty, azóta is cicizik.


Pici falatokat vágtam neki, banánból, husiból, barackból, mindenből. Nagyon pici falatokat. Rátettem egy tálcára és elé tettem. Csak így volt hajlandó enni. Nem erőltettem semmit.


Most is makacs. 14 hónapos kora óta tud kanállal enni. :D Meg villával is már régóta. Máshogy nem hajlandó, én nem etethetem.


Szerintem tedd elé és nézd mit csinál. Süss tápláló babakekszet, jó puhát, majd elszopogatja. Répát is elrághatja egyedül. Jól főzd szét. Nem fog megfulladni. Almát ne!


Tarts ki, vannak ilyen csodabogarak.:S

2014. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok. Szóval nem egyedüli :) Valaki írta, hogy készítsem otthon a püréket, többnyire itthon csinálom, próbáltam reszelve, párolva, teljesen pürésítve, anya tejjel, szóval nem tudom milyen variáció létezik még :) de akkor azt hiszem maradnak ezek a darabosabb dolgok és megpróbálom hadd egyen egyedül. Egyébként szerencsére szépen fejlődik 75cm és 8,5 kiló de még is nyugodtabb lennék ha enne is valamit, mivel fogalmam sincs hogy a ciciből mennyit szópizhat még ki.. és hogy nem-e ezért kell éjszaka 100 szor, köszönöm nektek és minden jót :) ha vannak még tippek, történetek szívesen fogadom
2014. jan. 27. 15:54
 6/6 anonim ***** válasza:
a pepesitő cumirol halottal már? Szerintem pont nektek való, azzal esélye nincs megfulladni.
2014. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!