Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha a 8 és fél hónapos...

Baj, ha a 8 és fél hónapos babám még nem tud darabos ételt enni, csak pürét?

Figyelt kérdés
Nektek mikor kezdett el darabosat enni? Igaz a kisfiamnak még egy foga sincs, éppen most van alakulóban,de úgy veszem észre, hogy nem is tudja mit kell csinálni az étel darabokkal.Azt is csak le akarja nyelni,le is tudja nehezen, de öklendezik tőle, sőt már hányt is. Vagy ne izgassam magam, majd ő tudja mit mikor kell csinálnia?
2014. jan. 19. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha még nincs foga, ez valahol természetes is. Hidd el, ha kibújik neki, imádni fogja használni! :)
2014. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amíg nincsen foga ne erőltesd. Amint kibújik a foga, rögtön ráérez a rágás élményére és mindent úgy tesz majd, ahogyan kell. Nálunk a pürés dolgokat már utána el sem fogadta. Imádott rágni és most is szeret rágcsálni. A püré utálat megmaradt, mert a krumplit imádja, de kiköpi és utálja krumplipüré formájában :)
2014. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az en lanyomnak 7 hosan jott ki az elso ket foga. Elkezdtem akkor a darabosakat mar 10 hosan en nem puresitettem semmit. De neki volt foga. A tiednek nincs meg majd idovel ha kijon elkezdi. Ne aggodj nincs elkesve. :-)
2014. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 8 hónapos,már van 2 foga,mégis nehezen megya darabos étel evése.Öklendezik a kiflitől,babakeksztől. Mi most azt próbáltuk ki,hogy a főzelékében a zöldségek felét villával töröm neki össze és csak a másik felét pürésítem.Így kicsit darabosabb lesz a főzelék.Ezzel elég jól elboldogul már.
2014. jan. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, pláne, ha nincs foga!:) Fiam sem evett ennyi idősen darabosat! Én is aggódtam tény! Ő későn kb 11 hónaposan állt át a total darabos ebédekre.
2014. jan. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
SZIA, az én kisfiam már 10 hónapos múlt, 7 foga van és mégsem akarja enni a darabos ételeket, sőt most pár napja amikor próbálkoztam nála, még ki is hányta addig öklendezett... A védőnő azt mondja vannak akik csak később fogadják el, de előbb-utóbb mindegyik meg fogja enni... na, hát mi az egészen biztosan az "utóbb"-hoz tartozunk...
2014. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,majd ráérez az "ízére" és nem lesz gond! Az én kislányomnak 9 hónaposan jött ki az első foga,most 1 hónapos és 3 van,kb 1 hónapja hajlandó darabos ételt enni.Összecsipegeti a pici (párolt) répa,krumpli,alma darabokat,megeszi a rizst,banánt,babapiskótát darabokban és a kenyeret csipegetve,de ha a főzeléket darabosan hagyom öklendezik,az üveges,8 hónapos kortól adható ennivalót meg sem eszi,köpi ki a darabokat.Szóval sokat javult a helyzet de még nem tökéletes,de ki látott olyan 6-8 éves gyereket,aki pépesen evett volna?:) Próbálj neki reszelt sajtot vagy párolt zöldséget adni (picire vágva) hátha úgy szívesebben elnyomkodná az ínyével.A lényeg,hogy ne erőltesd és ne aggódj,változni fog.Én is nagyon aggódtam 2 hónapja,de nem kellett volna.
2014. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10 hónapos,utolsó voltam
2014. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj főleg amíg nincs foga nem kell erőltetni a darabosat. Kisfiamnak már volt 4 foga és még mindig csak a pürét volt hajlandó megenni. A védőnő nekem is azt mondta, hogy ne izgassam magam, vannak akik később fogadják el. 11 hónaposan egyszer csak kivette a kezemből a kiflit és bemajszolta a felét. Egyik napról a másikra változnak még a dolgok, majd fog enni ő is :-)
2014. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!