Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam "éhezni", vagy adjak...

Hagyjam "éhezni", vagy adjak neki "édességet"?

Figyelt kérdés
11 hónapos múlt a kisfiam, és kb 2 hete alig eszik meg valamit. A krémtúró persze mindig lecsúszik, de a főzeléket már nem eszi meg, pedig eddig olyan szépen evett, büszke is voltam rá. ha nem adok neki semmit, előbb utóbb megeszi amit elé teszek? vagy nem szabad egy ilyen picit éheztetni? napi 3szor szopizik még. aggódom, hogy alig eszik! a szemfoga egyébként kibújóban van. ja még annyit, hogy azt látom hogy szívesebben fogad el olyan ételt, amit mi is eszünk...sajnos karácsonykor a nagyszülők kóstoltattak vele ezt azt, és gondolom rájött, hogy van finomabb és ízletesebb is annál, amit eddig kapott. de gondolom még nem szabad átállni arra, hogy eszi amit mi...segítsetek!

2014. jan. 27. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11 hónaposan eheti azt, amit Ti. Vagy ha például még nem vezetted be a tejet, akkor megteheted, hogy kiveszel neki a főzelékből, és csak aztán habarod be magatoknak, akkor hasonlót esztek. Én nem adnék krémtúrót csak azért, mert mást nem eszik meg.
2014. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem eszik jól, mert jön a foga.
2014. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

már végső elkeseredésemben adtam neki kiflivel.

a napokban csináltam neki borsófőzeléket-nem ette, almaszószt (abból evett valamennyit), őszibarackból is szószt-nem ette, meggyszószt (ebből is evett picit), de mindig ki kell dobnom egy csomó kaját.

kapott már joghurtot, tejes dolgokat, de a főzelék nem jön be neki sajnos :( tegnap például hagymakrémlevesért nyüszített, hát adtam neki és nagyon ette. a virslit is nagyon szereti, de nem sűrűn adok, és nem is szívesen, tudván, mi van benne...nem tudom mit adhatnék még neki?

2014. jan. 27. 19:05
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is lassacskán adhatsz neki rendes főtt ételt. Valószínűleg jön a foga, azért étvágytalan egy kicsit. A túrót meg nem kell rágni. :)
2014. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11 hónaposnak már szinte mindent adhatsz, főleg ha már a tejet, tojást, lisztet bevezettétek. Csípőset, borsosat nem ehet még. Ha együtt esztek, biztosan Neki is jobb lesz az étvágya.
2014. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
párolj zöldséget, répát, kis darabokban rakd elé mondjuk sajttal.
2014. jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
próbálj neki esetleg tejfölös kenyeret vagy amm valamit csinálj neki valami színes legyen mint pl a párolt zöldség ahogy az előttem lévő is mondta. ha túróra vagy ilyenekre nem allergiás én anyukám egy kis tálba túró tejföl pici só és kenyér annyira imádtam még mai napig is szeretem. valamivel csábítsd el.
2014. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
ja azt nem mondtam hogy sok benne a fehérje
2014. jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A legutóbbirareagálnék előszö: a túl sok fehérje nem jó! Ha még szopizik, akkor nem éhezik.

Ennyi idősen már az enyém azt ette, mint mi, sosem dobom ki, amit meghagy, megeszem én.

Mi alapból egészségesen ettünk régen is, a baba óta méginkább. Ne adj neki krémtúrót édességként vagy jutalomként, nálunk max a mézes rizsszelet a nasi.

2014. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Krémtúrót még az 5 évesemnek sem adok. Nem érdemes ilyen egészségtelen cukros, tartósítószeres vackokat adni egy ilyen picinek. közben meg azon gondolkodsz, mit ehet. Kicsit fura. Inkább adjál neki azt, amit ti esztek, mint ilyen mű "édességet".
2014. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!