Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből tudtad, hogy kész vagy...

Miből tudtad, hogy kész vagy a második babára? Teljesen biztos voltál benne, hogy akarod?

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első babám kibújt a pocakomból, már ott a szülőszobán mondtam, hogy kell még egy! :) Ez sziklaszilárdan maradt amíg a pocakomban nem lett a második lurkó. Félidős terhesen viszont kissé bepánikoltam, hogy jajj, mi lesz, ha mégsem lesz jó, mi lesz, ha mégsem tudjuk eltartani, nem tudok rájuk úgy figyelni, nem tudok annyi mindent megadni, stb... Szóval meg is ijedtem kicsit magamtól. :D De megszületett és már semmi kétségem afelől, hogy jó ez így... Persze vannak problémák, vannak nem várt fejlemények, de összességében véve nagyon boldogok vagyunk, hogy itt ez a kis kincs közöttünk és imádjuk nézni, mikor a gyerekek játszanak, odakuporodnak mellénk. :) Már harmadikról beszélgetünk, de sajnos itt már az anyagiak miatt nagyon-nagyon kérdéses, hogy lehet-e még. :( Szívünk szerint belevágnánk, de nem akarunk felelőtlenek lenni.
2014. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem elég sok idő kellett, pedig nagyon jó terhességem volt, a szülés is az egyik legjobb élményeim közé tartozik, hülyeség, de annyira szeretem a kislányomat, hogy el sem tudtam képzelni, hogy legyen még egy gyerekem, mert attól féltem, hogy nem tudnám ennyire szeretni, meg kevesebb időm lenne a nagyobbikra.

4 éves volt a kislányom, amikor úgy éreztem, hogy most már szeretnék 2. babát, meg már ő is nagyon vágyik egy testvérre, "a természet iróniája", hgoy sajnos 1,5éve próbálkozunk sikertelenül. Teljesen biztos vagyok benne, hogy akarom. :)

2014. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én mindig nagy családra vágytam, mióta az eszemet tudom. A sors fintora, hogy akivel először terveztük, 1 évig nem jött össze. Lassan 3 éve, hogy megismertem a mostani páromat, és 3 hónap múlva már várandós voltam. Örülök, hogy így alakult, és Vele alakult így. Neki akkor már volt egy 4 éves kislánya, akit egyedül nevelt. Azóta ő lassan 7, a picikénk lassan 2, és a legkisebb 3 hónapon belül születik. Én is úgy voltam vele, hogy mikor kijöttem a szülőszobából, már tudtam, szeretnék még kisbabát. Egyelőre most nem tervezünk 4.-et, de 7-8 év múlva lehet róla szó. Anyagiak miatt. Csak és kizárólag amiatt várunk. Én szívem szerint szülnék még legalább 3-4-et, időm is lenne, mégcsak most vagyok 26, de a mai világban sajnos ez nem így megy. Bár így menne..:-/ :-)
2014. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó volt olvasni a többiek válaszát :) akinek még nem sikerült,szívből kívánom,hogy hamar kopogtasson náluk egy új kis élet!! Én akkor kezdtem gondolkodni egy másodikon,amikor az Első 1 éves lett. Amikor kitoltak a szülőszobáról,biztos voltam benne,hogy ezt soha többé nem akarom átélni (indították,sok vért vesztettem,úgy könyökölték ki belőlem a fiam,szakadtam/repedtem,ájultam és stb..). Aztán ahogy 1 éves lett a fiam,hirtelen rámtört egy érzés,hogy mennyire gyorsan eltelt ez az év,mennyire pici volt,most pedig mennyire nagy. Elővettem a régi kisruháit és szinte könnyeztem,annyira jó volt visszagondolni. Na,itt kezdődött :) 1 hónapig még érleltem a dolgot magamban,latolgattam,stb,majd elmondtam a páromnak,hogy szeretnék másodikat. Ő is gondolkodott,aztán 2 hónap múlva megbeszéltünk mindent és úgy döntöttünk,hogy jöhet a tesó. Most 16 hónapos a fiúnk, 7 hetes a kisebbik,a nemét még nem tudjuk. Az egyetlen,amitől tartok,hogy megint rosszullétes leszek,nagyon félek,hogy nem tudok majd eleget foglalkozni a fiammal,de bárhogy is lesz,helyt kell állnom. Szerintem normális,hogy mindenkiben van egy kis para,de amikor az elsővel terhes az ember,akkor is nagyon fél,aztán kiderül,hogy mégsem olyan nehéz,sőt. Majd alakulnak a dolgok,ahogy alakulniuk kell!
2014. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem 18 hónapos a lányom és mostanában egyre többször gondolok a kistesó kérdésre. Nálunk az első félév nagyon nehéz volt, hasfájós volt, alig aludtunk... igazából emiatt kételkedem hogy hogyan birom az első időszakot végigcsinálni, úgy hogy egy nagyobb is itt lesz már.

Így visszagondolva hamar eltelt, de amikor benne vagy az borzasztó tud lenni.

Nálatok nem voltak ilyen kételyek?

2014. jan. 29. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, kislányom 15 hós lesz. Már most forog az agyamban a kistesó gondolata. De még várok vele, az év végéig. Sztem majd szeptember körül elkezdünk gyártani, remélem hamar összejön. :) Mégis nagyon nagyon félek. Tele vagyok kétellyekkel. Félek, hogy nagyon rosszul levős leszek a terhesség alatt és nem lesz elég erőm foglalkozni a kislányommal és a háztartással. Aztán ha majd megszületik....na hát az még szép lesz. Bele sem merek gondolni, hogy milyen nehézségek várnak rám. De mégis vágyom rá. :D
2014. jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok ezzel...

Nem tudom elképzelni, hogy lehet így szeretni még egy babát, mint én a másfél éves lányomat!!

Pont egy cipőben járunk!!! :)

Én tudom, hogy minimum két gyereket szeretnék, de inkább hármat.

Viszont ettől függetlenül "tartok" a babavállalástól újra...

Én ezektől félek:


-Nehogy baj legyen a terhesség alatt és itt kelljen hagyni a lányomat, mert nekem kórházban kell lennem!!

-Nehogy betegség merüljön fel, vagy veszélyeztetett legyek.

-Vége lesz a "nyuginak", ami egy gyerekkel sem felhőtlen nyugi, de mégis már rugalmas, tudunk jönni, menni, szuper Vele, a hisztiktől eltekintve. :)

-Nem fogja azt érezni a lányom, hogy magára hagyom? Hogy jobban szeretem a tesót? Hogy Ő nem volt elég nekünk??

-Félek, h kettéválunk a férjemmel, mármint csak úgy értem ezt, hogy rengeteg apukát látok lent kószálni a kicsikkel és az anyuka meg fent babázik...

Én ezt nem tudnám megtenni.. Persze egy két alkalommal muszáj, amíg a kicsit is le lehet hozni sétálni, de annyira sokat látok ilyet, pedig már a picijük sem újszülött és mégis a naggyal Apa le van "zavarva", hogy anya nyugiban babázhasson.. Sőt, olyat is ismerek, aki még terhes, de már nem bírja, vagy a mamát odarendelte, h szórakoztassa a gyerekét, amíg Ő pihen..

OKé, nehéz lehet, de ha bevállalnám, ÉN akarnám csinálni és nem passzolnám le a lányom senkinek...


DE én, ill mi a Férjemmel kitaláltunk szinte minden kérdésemre egy megoldást!!:))))


3 éves korkülönbség!

Szerintem szuper, MERT: ekkorra a lányunk elég nagy lesz ahhoz, hogy Ő legyen az igazi naaaagy segítség, a pótmama, az oviban is nagyon menő ha van egy kis tesó, az ovi leköti napközben és így nem lesz féltékeny, h nappal mennyit szoptatom, veszem fel, gügyögök Neki, stb, hanem játszik, lefárad az oviban és a délután inkább az övé lesz, többet figyelek Rá és a kicsié meg a nappali időszak lesz. :)

Egy 3 éves tud egyedül enni, inni, valamelyest vetkőzni, öltözni, szobatiszta, beszél, el tudja mondani, ha valami bántja, vagy kérdése van..

Mindezeket egy két éves nem tudja és nagyon sok anyuka ismerősöm ezek ellenére két éves korkülönbséget vállal...

ÉÉÉÉÉsssss a nagyobbat lepasszolja bölcsibe... Szép, mondhatom!! :((


Na meg én imádok itthon lenni Vele, pedig visszavár a 4 órás szuper munkahelyem, de mégis jobban szeretnélm kihasználni a lányommal a 3 itthoni évünket és utána jöhet a tesó, jövő tavasszal. :)

MI így gondoljuk, kíváncsi vagyok mi a véleményed!


(Jah és a szeretetről pedig az összes többgyerekes anyuka meggyőzhet, h tuti mindet imádod majd, ahány babád lesz. :)))

Plusz a féltékenység elkerülésére is vannak tippjeim: Pl én inkább a naggyal lemegyek sétálni és a kicsit hagyom fent, míg alszik. Ő nem érzi ki van Vele, de a nagy azt látná, ha a picivel maradnék, h na megszületett és Anya csak ott van, ahol a tesó... Miért is lennék?? Mi attól még mehetünk ide-oda, vásárolni, sétálni míg a kicsi alszik. Mama közel lakik, addig babázik és így nem érzi a lányom, h "elveszített". Mert annyian ezt mondják, h innen ered a féltékenység. :)

2014. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elmeletben klassz a 3 ev korkulonbseg. Pont a felsoroltak miatt. Pl tud egyedul enni. Mi is ebben a hitben voltunk. Megszuletett a kisteso es a nagyobb onnantol kezdve kisbaba akart lenni. Vele is ugyanazt kellett csinalni mint a kicsivel:((
2014. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De ez megtörténhet szinte bármilyen korú gyereknél és talán minél kisebb, annál kevesebb az esély részéről az empátiára, megértésre, stb. :)

Ha meg túl sok a korkülönbség, akkor nem lesz soha egy témájuk.

2014. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!