Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesen szabad szoptatni?

Eszo kérdése:

Terhesen szabad szoptatni?

Figyelt kérdés
ne veszélyes a babára?
2014. jan. 29. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, lehet. Mégis milyen módon lehetne veszélyes rá...?
2014. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek: Azért annyira nem hülyeség a kérdés, ha már szültél nyilván emlékszel, hogy szoptatás hatására hogyan húzódott össze a méhed szülés után...


Szóval extrém, veszélyeztetett terhességnél, vagy gyakran vetélt nőknél nem szoktál javasolni a felszabaduló oxitocin miatt... de normál esetben, nem egyáltalán nem veszélyes!

2014. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a szoptatás során oxitocin termelődik, ez felelős a tej kilövelléséért, és egyébiránt méhösszehúzó hatása van...
2014. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal! Nekem előző vetélések miatt nem ajánlotta.
2014. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
elvileg ha korábban nem volt gond a terhességeddel, akkor szabad, de én inkább leszoktatnám a gyereket, minél hamarabb a ciciről. biztos ami biztos (mondjuk én végig veszélyeztetett voltam). állítólag megváltozik ilyenkor a tej íze és a 16. hét körül csökken a mennyisége is. sok gyerek elválasztja magát ilyenkor. ha mégsem, akkor is félidőtől azért jobban kéne vigyázni ezzel szerintem, mert méhösszehúzódásokat idéz elő a szoptatás, nem beszélve arról, hogy lehet, hogy sokkal inkább fájna a cicid, mint egyébként
2014. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A elsőt szoptattam még, mikor megszületett a második, tandem szoptak együtt még 6 hónapig.


Viszont utána nem maradtam terhes, egyszer elvetéltem. Úgyhogy a doki javaslatára vártunk még egy évet, addigra leszoktattam a lányomat és meg is fogant a harmadig gyermekünk.


Szóval, ha veszélyeztetett vagy akkor szoktasd le a nagyot- szerintem. De nem vagyok orvos. Ha nem, konzultálnék a dokival és ha nem látja akadályát, szoptatnék tandem.

2014. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!