Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan lelkifurdalásom van,...

Olyan lelkifurdalásom van, amikor elvan a saját kis ágyában, vagy játszik a szőnyegen, és nem igényel engem, és én mást csinálok. Más is van így?

Figyelt kérdés
Teszem a dolgom, simán elvan nélkülem is, de ez nekem olyan rossz érzés. Mint ha rossz anya lennék, ha nem lennék ott mellette végig, amikor ébren van. 3 hónapos, még sokat alszik napközben is.
2014. jan. 30. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki! Nem vagy rossz anya, ha a gyereket néha hagyod egyedül játszani, sőt! Majd később biztos lesz olyan időszaka, amikor csak a közeledben érzi jól magát.
2014. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Átérzem, az én kisebbikem is nagyon jól elvolt magában, nekem meg lelkifurdalásom volt, hogy így "elhanyagolom", főleg, hogy a nagyobbik meg nagyon anyás volt, vele sokkal többet foglalkoztam, mert kikövetelte. :)

Gondolj arra - én is mindig ezt mondtam magamnak -, hogy most még sokat alszik, de ez nagyon rövid időn belül változni fog. Ha most azt szokja meg, hogy Anya állandóan szórakoztatja, akkor fél éves korában már moccanni sem fogsz tudni mellőle. És ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy sírással trenírozzuk "önállóságra" a gyereket, de ha ez magától is ilyen szépen megy neki, akkor magaddal és vele is kitolsz, ha erről leszoktatod.

2014. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Örűlj neki! Majd vissza sírós ezt még:)

7 hónapos a fiam, felállt, s mindig állni akar, de 1-2 perc után elesik, s mindig ott kell állni mögötte, mert beveri a fejét.

Ha elviszem onnét vissza mászik, megint feláll.

Nagyon unalmas, s a nagy is elvárná hogy vele is játszak, na meg ott a házimunka...

2014. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy pillanatig se legyen lelkiismeret furdalásod, hiszen írtad, hogy el van egyedül a baba, tehát nem sír.
2014. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem sír, kurjongat a játékainak, rúgkapál, nevetgél, kiabál nekik, de nem sír. Akkor sír, ha megunta, vagy álmos, éhes.
2014. jan. 30. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:
A 10:20-as vagyok. Na látod, ezért ne legyen lelkiismeret furdalásod. :)
2014. jan. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!