Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ösztönözhetném a mászásra?

Hogy ösztönözhetném a mászásra?

Figyelt kérdés
7 hónapos a lányom,ügyesen forgolódik,elkúszik oldalra a játékaiért.Viszont ha mondom neki hogy gyere ,hogy kússzon vagy másszon oda elkezd nyűglődni,sírni,látom rajta hogy azt akarja hogy vegyem fel.Hogy ösztönözhetném hogy másszon vagy kússzon oda hozzám?

2014. jan. 30. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd,amikor készen lesz rá,csinálni fogja hidd el!

Amúgy meg a legjobb ösztönző nálunk a távirányító volt,azért kotort mindkettő rendesen:D

De én direktbe nem erőltettem,csak mikor már próbálkoztak vele és láttam hogy megy,akkor tettem le eléjük,hogy legyen vmi cél:)

2014. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem sehogy,majd rá fog jönni magától. lemaradva sincsen-hiszen forgolodik és kúszik is kicsit
2014. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

igen, adj neki időt.

azért megpróbálhatod, hogy 2 karnyi távolságra előtte leteszel olyan tárgyakat, amik nagyon érdeklik (pl.játék, távirányító, elemlámpa).

2014. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek a videók nagyon hasznosak, én is alkalmaztam őket és segített, próbáljátok ki


http://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE


http://www.youtube.com/watch?v=nRME1hQuvws

2014. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az én lányom pont hét hónaposan fordult először hasról hátra, majd nemsokára körbe-körbe forgott hason, ez is már kúszásnak számít (tegyél karnyújtásnyira érdekes dolgokat köré), kb 2-3 hét múlva indult előre, 8 hónaposan már profin kúszott, jött mindenhova a lakásban :D

Ezután ő olyan volt, hogy sokat szeretett oldalfekvésben játszani, ebből lett felülés, majd egy héten belül kutyázás is elindult (azaz négykézlábra áll és úgy himbálja magát), végül 9 hónaposan el is indult négykézláb. Egyáltalán nem vagytok lemaradva, amit tehetsz az az, hogy köré pakolsz érdekes játékokat és hagyod küzdeni, azaz ne kapkodd fel. Türelmesnek kell lenni, de ezzel a javát szolgálod, tudom, nehéz hallani a nyűglődést, de csak akkor vedd fel, ha már 3-4 perce nyűglődik és nem találja fel magát

2014. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Igen azt próbáltam már hogy leteszem elé a dolgokat de attól csak ideges lesz és elkezd sírni ha nem éri el.Na de mindegy türelmes leszek,és persze nem sürgetem :-)
2014. jan. 30. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Sosem tanítottam neki hogy kell. Mindig rugiban van itthon, és parketta van mindenhol.

Először 5 hónaposan kúszott, de csak a kezeit használta, és hátrafelé haladt. Majd rájött hogy halad előre, de akkor sem használta a lábát.

Majd rájött hogy kell felhúzni a lábait négykezlàb állásba 6 hónaposan. Rá két hètre mászott ügyesen, s felült négykézláb állásból.

7 hónaposan felállt. Most 7,5 hónapos, reggeltől estig azt lestem hol áll fel, ott vagyok mögötte, hogy el ne essen, be ne verje a fejét.

2 hónap alatt nagyo begyorsúlt a mozgásfejlődése!

5 hónaposan kapott egy Jumperoot, s azota csinál mindent!

Ez egy nagyon szuper találmány!

2014. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül. Az én lányom is ilyen volt. Viszonylag későn kezdett el forogni is és ő is ugyanígy nyűglődött a dolgokon.

Aztán 8 hósan fejlesztette ki a villámgyors kúszást, 8 és fél hónaposan ült fel, 9 hósan kezdett mászni és utána fel is állt.

Ameddig nem érezte a bátorságot nem mászott, most 11 hónapos lesz, kapaszkodva lépeget, na erre már nem kell ösztönözni őket, hidd el.

Kicsit nehéz ez a korszak, de az idő meg fogja oldani.

Egyébként a legjobb csali tényleg a távirányító és a telefon.

Ja és még egy dolog! Én mindig felvettem ha már nagyon dühös volt! Oda fog menni, ha érzi az erőt magában! Ne aggódj.

2014. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!