Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos lehurrogtok-de miért...

Biztos lehurrogtok-de miért nem lehet egy kismama csinos?

Figyelt kérdés
miért döbbennek le,hogy egy hónapos baba mellett nem vagyok bálna-és visszament a súlyom.persze alkati kérdés-de egy miért kell annyit enni,hogy "kettő helyett"-meg most végre mindent lehet? semmi sport,mert elmegy a tej..-ha engedélyezi az orvos,miért nem?
2013. szept. 10. 11:44
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga dönti el, hogy neki hogyan jó. Ha valaki szeret kettő helyett enni (én három helyett is ha finomságról van szó) akkor tegye. Teljesen magánügy. Te ilyen vagy, más meg másmilyen. Nem vagyunk egyformák sem kívül, sem belül. Márpedig ez így van rendjén.
2013. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy nem lehet! Én is ebben a helyzetben vagyok. Ha éppen beszélek valakivel és nincs velem a fiam, mikor megemlítem rácsodálkoznak, "hogy te már szültél???". Nem vagyok pláza cica. Egy egyszerű nő vagyok, aki próbál csinosan öltözni, havonta, kéthavonta megyek fodrászhoz. 50 kiló vagyok és 160 centi. 1 darab csíkom sem lett, szerintem a sok mozgásnak köszönhetően. De én jól érzem így magam és ezért sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok. A fiam is érzi ezt, kiegyensúlyozott baba. (leszámítva a hisztiket, most van a dac korszakban! :D ) Általában akik elhanyagolják magukat, sokkal stresszesebbek, idegesebbek. Káosz van otthon, hiába dolgoznak, takarítanak egész nap. Fusztrálják magukat így a gyereküket is. Legalábbis én így vettem észre, de ne kövezzetek meg ha mégsem így van. :)
2013. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
93%
Nézd Kérdező és 2. válaszoló, attól még, hogy valaki nem 50 kg, még lehet csinos, sőt. Az igénytelenség nálam nem ott kezdődik, hogy valaki szülés után 1 hónappal nem annyi kiló, mint lánykorában. Én hetente járok fodrászhoz, havonta kozmetikushoz és műkörmöshöz, viszont bizony nem vagyok 50 kg (nem is voltam soha) Igénytelenebb lennék, mint Ti? Nem hiszem. Élje mindenki úgy az életét, ahogy neki jó, nem másokkal kell foglalkozni.
2013. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
86%

Te magad írtad le: alkati sajátosság. Nekem bizony elment a tejem a mozgástól, pedig személyi edzővel edzettem. Nem is sikerült utána visszahozni megfelelő mennyiségűre, ahelyett hogy hajnalban félálomban mellre tettem volna a lányom szórakozhattam félkómásan a forralt vízzel a tápszerhez. Nagyon megérte.


Azt az x pluszkilót 9 hónap alatt szedi fel a nő, ennyi idő minimum "jár" a leadására. Most így is fogom csinálni, és leszarom hogy nem leszek trendi anyuka.


Az alapvető higiéniára természetesen figyelek, a baba kb 2-3 hónapos korától rendszeresen járok fodrászhoz, kozmetikushoz.

Biciklizni és görkorizni fogok, most terhesen is ezt teszem, de hogy aktívan sportolni addig, amíg főleg szoptatok (6-8 hónapos koráig, reményeim szerint) biztos nem.

2013. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
79%
Nos az én véleményem is az, hogy nem 50 kg jelenti a csinosságot. Én sem vagyok ennyi sőt 15 kg plusz van rajtam a szülés óta. Na és akkor mi van??? Semmi. Fodrászhoz sem járok, hetente, inkább a babámra költöm a pénzt. Nem járok sportolni sem és képzeld kedves 2. válaszoló nincs nálunk sem kosz, sem pedig stressz. Az én babám is nyugodt természetű, szóval nem függ össze a stresszel és a sporttal. Egyébként lehet valaki csinos, ha úgy öltözködik és úgy sminkeli magát. Ja és kedves kérdező ez a bálnázás gusztustalan, ennyi erővel téged pedig ropinak hívhatnának. Kicsit úgy érzem el vagytok szállva magatoktól kérdező és 2. válaszoló. Inkább a gyermekeitekre figyelnétek. Lehet lepontozni, ez a véleményem!!!
2013. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
93%

Én azon döbbenek le, hogy valaki savaz másokat (akinek a körülményeirôl, életéröl mit sem tud), és fényezi magát, miközben a saját vállát veregeti, hogy hû de jól néz ki.

Tudod a többség örül egy hónapos baba mellett, hogy lyuk van a s.ggén.

2013. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
17%

Biztosan alkati kérdés is, mert valaki ha ránéz a sütire akkor is hízik tőle x kg-ot (meg gondolom meg is eszi).

Én nem vagyok hiú, nem törődöm többet a külsőmmel, mint kellene, de biztosan zavart volna ha hízok 30 kg-ot, mert azt le is kell adni.

Sokan elfelejtik, hogy nemcsak anyának készülnek a 9 hónap alatt, hanem feleségnek is kellene maradni a 9 hónap után - még ha az ember visszamegy eredeti súlyára is a sok nemalvós éjszaka miatt kicsit megváltozik a férjével a testi kapcsolat, hátha még ha egy bálna fordul vissza az ágyban, esetleg horkolva a kövérség miatt.

Én tavaly szültem októberben, kórházból kijövet 2 kg plusz volt rajtam az eredeti súlyomhoz képest. Mindjárt megyek újra szülni (11 hónap különbség) és most is ugyanolyan a súlyom mint tavaly ebben a hétben. Nem koplalok, eszek rendesen mindent - szendvicset, üdítőt, főételt, zöldséget, gyümölcsöt és imádom a süteményt. A majdnem egyéves fiam fitten tart, sajnos tornázni nem volt energiám és időm, de ezt csak a nemlétező izmaim sínylették meg.

Szóval nyugodtan legyél csinos. Én sem igazán értem miért jó egy kismamának topisan öltözni és ezzel elrejteni a plusz 25 kg-t ami szülés után rajta maradt.

Most biztos jól le fognak pontozni, de vállalom a véleményemet.

2013. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
52%
3. vagyok. Azt még hozzátenném, hogy én 2 héttel a szülés után voltam annyi kiló, mint a teherbeesés előtt (tehát nem maradtam "bálna") és az enyémnél kiegyensúlyozottabb, mosolygósabb gyerek szerintem a világon nem létezik.
2013. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
En rengeteg csinos kismamat, anyukat ismerek. Klassz, h Te is egy vagy kozuluk, de azert nem akkora szam!
2013. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
94%

Én csak azt nem értem, miért kell átesni a ló túloldalára. Nem tartom normálisnak, ha valaki 2 órával szülés után sminkel és hazaérve az az első dolga, hogy szőrtelenít meg összeállítja a következő heti edzésprogramot.


Nekem kellett az a 4-6 hét szülés után, hogy kicsit regenerálódjak, pihenjek. Persze zuhanyoztam, fogat mostam, hajat mostam, ez alap. De nem használtam krémeket, mert nem akartam. Nem szőrtelenítettem, mert inkább ettem vagy aludtam vagy a babát csodáltam.

Aztán szépen fokozatosan visszaálltam "normál" módra, elkezdtem itthon sportolni, arckrémezni, gyantázni stb. De nem éreztem magam emiatt rossz feleségnek.


A másik: könnyű úgy dumálni, hogy "semmit nem tettem a fogyásért". Ha majd fél évig napi 5-8 éjszakai kelés mellett minden nap tornáztok, diétáztok és mégis alig megy le valami, talán megértitek hogy miért jut el sok nő oda, hogy leszarja.

2013. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!