Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen ellenséges velem...

Miért ilyen ellenséges velem a többi kismama, anyuka?

Figyelt kérdés

Roma származású vagyok, a férjem "magyar". Most 9 hónapos a kisfiunk, én 26 éves vagyok, a férjem 28. Csomó helyről hallottam vissza, hogy a férjem egy c*gány r*bancot vett el, és a védőben a kismamák olyan gonoszan néznek rám. Értem én, hogy a romákkal baj van, meg minden, de én egyetemet végeztem, rendesen dolgoztam, a férjem szintén, akkor miért kell ilyennek lenni?

Ti is elítéltek minden romát, csak származás alapján?


2014. jan. 30. 14:02
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
hát persze, még nekem is vannak rossz tapasztalataim a romákkal.
2014. jan. 30. 14:21
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az emberek - ÉN IS! - általánosítanak.

Ha 10000-ből egy van dolgos, normális, kedves, becsületes, akkor azt statisztikai hibahatárba esőnek tekintik. Természetesen a közvetlen környezetük őket is el fogja fogadni, ahogy nekem is van cigány (nem roma) barátnőm.


Miért érdekel mit gondolnak? Ha Te tudod magadról, hogy rendes vagy, és nyilván vannak barátaid, szerető családod, akkor mit számít, hogy néznek rád? Nevesd ki őket magadban, és kész :)

2014. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Én bevallom: előítéletes vagyok, nem kicsit.

De: ha hallom azt a romát úgy beszélni, ahogy egy diplomás ember beszél (ugye az nem devlázik, meg mittudomén), akkor már más szemmel nézek rá.

Nem tudsz a védőnővel beszélni, találjon ki vmit, segítsen? Mert ha továbbra is így állnak hozzád, azt a gyereked is megsínyli később.

2014. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 piroska és a farkas ***** válasza:
7%
Hát először is azt gondolom, hogy minden ember aki ítélkezik, önmagát minősíti. Pórbálj meg nem foglalkozni velük, bár tudom, hogy mondani könnyű. Másrészt nekem most " bejött" egy olyan gondolat is, hogy én nagyon mérges vagyok azokra az emberekre, akik úgy viselkednek, hogy azzal az egész " népcsoportjuk" társadalmi megítélését negatív irányban befolyásolják. Úgy értem, hogy nem látják/érzik, hogy őrajtuk is múlik, hogy ezek az ítéletek pozitív vagy negatív hangúak-e? Természetesen nemcsak romákra gondolok,hnem bárkire, aki nem érzi az egyéni felelősséget ilyesmiben/sem/. Egyébként nagyon szép nevet választottál, az én férjem is Máté :) Az emberek korlátoltak sajnos, kívánom, hogy egyre kevesebb ilyesmiben legyen részetek.
2014. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Igazából abban reménykedem, hogy a kisfiam nem látja majd ezeket a dolgokat, hiszen az ő családneve nem roma, és a bőre hófehér, (bár az enyém sem igazán barna) szóval talán az ő kis lelkét nem bántják majd a gonosz emberek.
2014. jan. 30. 14:49
 16/31 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos idehaza, nagyon nagyon sok a rasszista idióta. Én zsidó vagyok, de ez látszani nyilván nem látszik. A fiunknak is zsidó nevet adtunk, mikor a kolleganőm meghallotta, hogy mi lesz a neve, közölte, hogy ne adjunk már ilyen nevet a gyereknek, mert még azt fogják hinni, hogy zsidó, erre közölte, hogy az is. Azóta nem beszél velem.

A legjobb barátom egy roma srác, emiatt is van aki megszól, de én az ilyeneket nézem le. Pirimitiv barmok.

2014. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Természetesen nem a származás a lényeg és az előítéletek alapja, hanem egyfajta viselkedés, életmód, ami kapcsolódik hozzá. Nyilván Te egy értelmes, dolgozó ember vagy, aki ismer, biztos tudja ezt. Sajnálom, hogy ezt kell megélned, ha több olyan lenne a romák között, mint Te, akkor az előítéletek is csökkennének. De sajnos egyelőre sokkal több a rossz tapasztalat, mint a jó.:(

Ne vedd magadra, majd lassan elfogadnak. Tudom, hogy rosszul esik -és jogos-, de ha szólnál, vagy tennél bármit, csak ártanál vele. Maguktól kell belátni ezt az embereknek.

2014. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos en meg lenezem azokat az embereket, akikben eloiteletek vannak es akik a borszint vagy a szarmazast nezik. Ezek nagyon primitiv vagy gonosz emberek.

Nyilvan, nekem is volt rosszabb tapasztalatom roma emberekkel, de mas szarmazasu emberrel is. Ez nem borszin kerdese. Szegyen, hogy sokan gyulolkodnek.

Helyedben meg nem foglalkoznek az ilyen nezessrl, beszolassal, nyilvan kicsit rosszul esne abban a pillanatban, de el is felejtenem. Az olyan embert, aki beszol, gyulolkodik, eloiteletei vannak csak sajnalni lehet, mert boldogtalan.

2014. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Hm...Engem hazaärulonak neveztek, mert a kisfiam apja török ällampolgär. Meg ilyenek: Nem talätä magyart??? :D

En mär csak nevetek. Tedd ezt te is.

2014. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
18-as, nem vagyok sem primitív sem gonosz. Van előítéletem, Vállalom. Mint írtam, kerülöm a helyzete velük kapcsolatban, nem keresem a konfliktust. Nem ártok vele, a saját és a családom békéje, biztonsága, nyugalma a fontos. Ezért teszem. Tovább megyek. Ha úgy gondolom, hogy az adott csoporthoz tartozó gyerekek neveltetése nem a társadalmilag elvárható irányt képviseli, akkor addig viszem a gyerekemet amíg megfelelő óvodát, iskolát nem találok. Engem ért fizikai bántalmazás, rablás a részükről és kerülöm őket.
2014. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!