Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen ellenséges velem...

Miért ilyen ellenséges velem a többi kismama, anyuka?

Figyelt kérdés

Roma származású vagyok, a férjem "magyar". Most 9 hónapos a kisfiunk, én 26 éves vagyok, a férjem 28. Csomó helyről hallottam vissza, hogy a férjem egy c*gány r*bancot vett el, és a védőben a kismamák olyan gonoszan néznek rám. Értem én, hogy a romákkal baj van, meg minden, de én egyetemet végeztem, rendesen dolgoztam, a férjem szintén, akkor miért kell ilyennek lenni?

Ti is elítéltek minden romát, csak származás alapján?


2014. jan. 30. 14:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: annyira vagyok primitív és gonosz, hogy néhány kismamával együtt gyűjtöttünk felajánlásokat egy árván maradt koraszülött roma ikerpárnak....
2014. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
végre egy normális,tanult roma anyuka!!-és még humora is van!
2014. jan. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Ha te nem vagy sem gonosz, sem gyulolkodo, miert veszed magadra? Biztos, rosszul fogalmaztam vagy nem voltam ertheto.

En a gyulolkodest nem birom elfogadni, illetve azt, ha bemegy valahova pl. egy roma szarmazasu ember, normalisan viselkedik, miert nezik le, ez undorito dolog. En igy gondolom.

2014. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Nem kell itt veszekedni, kérlek Titeket, mellőzzük az ilyen megnyilvánulásokat, mert ez szintén csak oda vezethet, hogy "A cigányasszony posztjánál ment az acsarkodás" Értem én, hogy mindenkinek más a véleménye, azt is meg tudom érteni, ha valaki tart a romáktól, ugyanis roma létemre engem is vertek már meg roma csitrik a buszpályaudvaron (terhesen)....csak az a baj, hogy az ilyen "emberek" miatt kell azoknak is szenvedni, akik próbálnak normális életet élni..
2014. jan. 30. 18:41
 25/31 anonim ***** válasza:
Megértem,hogy rosszul esik. Engem is szoktak méregetni,mert 23 évesen úgy festek,mint egy tini. Nagyon kislányos az arcom és sokszor olyan csodálkozó,megvető,elszörnyedő tekinteteket látok,hogy a gyomrom görcsbe rándul. De tudod mit? Nem érdekelnek. Akiket szeretek,akik szeretnek tudják,hogy milyen ember vagyok,nekem ez az,ami számít. Téged se érdekeljenek mások,nyersen kezeld le őket,mást nem tehetsz. Nekem nem egy roma ismerősöm van,rendes ember mindegyikük,de nagyon sok olyannal is találkozok,akik rikácsolnak/lenéznek/beszólnak/lökdösnek. Sajnos ezek miatt az emberek miatt kerülsz te is rossz fénybe,mert a külső jegyeid elárulják a hovatartozásod,a sok buta,felszínes ember pedig nem lát át a külsőségeken.
2014. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
58%

a saját fajod megver terhesen és te még csodálkozol,hogy előítélettel vagyunk a romák felé????


Jöhet a lepontozás!!

2014. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Nem csodálkozom, ilyet nem mondtam. Általánosítás az, ami zavar.
2014. jan. 30. 22:17
 28/31 anonim ***** válasza:
sajnos borzalmasan nagy az előítélet az emberekben :( A kisfiam óvodás és jött egy roma kislány a csoportba. Az első szülőin felállt az apukája, és arra kérte a szülőket, hogy mondják meg a gyerekeinek, hogy ne bántsák a kislányát. Csúfolták a bőrszíne miatt. Az óvodások!!! ez mindent elmond.... ez nagyon súlyos probléma véleményem szerint. Légy büszke magadra! Légy büszke arra, amit elértél!
2014. jan. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

és a humorod tényleg jó :)) ezen jót röhögtem: "A cigányasszony posztjánál ment az acsarkodás"

2014. jan. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Sajnos te is megérted, hogy miért van ez az előítélet, ami nem személy szerint Neked szól, ez tényleg általánosítás. Szerintem - sajnos - az életben bitzos, hogy sokszor fogsz még ezzel szembesülni- és ez nagyon rossz érzés lehet Neked, emiatt nagyon sajnállak! De légy büszke magadra, és bizonyítsd csak be mindenkinek, hogy Te nem vagy OLYAN!

Sajnos nekem is előítéleteim vannak- de régen sokkal inkább. Amióta a kisfiam ovis csoportjában 6cigánygyerek jár, és több a kapcsolat velük... azóta el tudom fogadni, hogy azért nem olyan ritka a rendes közülük. Ebből a 6gyerekből csak 2nek van nagyon borzasztó családja, a másik 4 elég elfogadható. 2anyuka pedig kifejezetten rendes és normális. Ha az ember ilyen pozitív dolgokat is tapasztal a romákkal, akkor talán kicsit elfogadóbb lesz- legalábbis én ezt tapasztalom magamon.

A környeztedben majd megismernek téged is, és rájönnek milyen vagy- akkor ezek az előítéletek Feléd majd csökkenek!! De tény, hogy nehéz levetkőzni ezt. :(

2014. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!