Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok neki kúpot?

Adhatok neki kúpot?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 hónapos. Ma kapta meg a 3 hónapos oltást. Fájhat még mindig neki? Délelött kapta meg. 2 óra óta csak sír úgy látom hogy fáj neki. Adhatok neki lázcsillapító kúpot? Mert az nyugtató hatású igaz?
2014. jan. 30. 15:50
 1/7 anonim válasza:
Csak ha lázas.Ha nem az, akkor nem szabad. Vedd fel, dajkáld és szeretgesd meg, olyankor mindig megnyugszanak.
2014. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha meg van az orvos száma hívd fel és kérdezd meg?

Nem fájhat neki már a szuri.Más a baja kúpot csak akkor adj ha 38 fölé megy a láza.Nekik még magasabb a testhőjük!

2014. jan. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En sem adnek kupot, csak 38 fok folotti laznal. Szerintem is erdemes felhivni az orvost, hogy o mit javasolna.
2014. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez nem az oltástól van, legalább is én úgy vélem, hogy az nem fáj már neki ilyenkor, a mellékhatásai meg később jelentkeznek. Nem tudom...
2014. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor nem adók neki. Onnan gondolom hogy fáj neki mert máshogy sír illetve akkor sír fel hirtelen mikor véletlen odanyulok.
2014. jan. 30. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor inkább borogasd picit, az ilyen jellegű fájdalom ellen a germicid c nem fog hatni (más receptoron hat). Estére nyugodtan adhatsz neki ha nyugtalannak látod, akkor is, ha nem lázas, 6 hónapos korig fontos a lázprofilaxis is, nemcsak a csillapítás.
2014. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nyugodtan adhatsz neki kúpot, nekünk egyaránt mind a gyerekorvos, mind pedig a védőnő tanácsolta, hogy oltásos napokon az oltást megelőzőleg és még aznap is nyugodtan adjunk kúpot, mert bármikor felmehet a láza, ezzel is megelőzzük. Bár én napközben nem adtam oltások alkalmával, csak az oltás előtt, azt viszont mindig mondták, hogy csak is úgy vigyük oltásra, ha előtte kapott kúpot, viszont ilyenkor éjszakára mindig kapott.

De, ha úgy látod, hogy fáj a helye, akkor inkább borogasd be neki. Nálunk egyébként soha semmi probléma nem volt az oltásokkal azon kívül, hogy mindig megduzzadt a fiúnknak az oltás helye, így én mindig beborogattam neki.

2014. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!