Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valakinek "problémamen...

Van még valakinek "problémamentes" babája?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy van-e rajtam kívül olyan kismama aki tök boldog és semmi gondja a babájával? Már nem is merem ezt senkinek sem mondani, mert úgysem hiszik el. Mindenhonnan az jön le, hogy aki ezt mondja az hazudik. Minden kismama panaszkodik valamire akivel találkozom. Az én kisfiam 13 hónapos és soha nem volt még fogzási bajunk, szépen alszik éjjel-nappal, gyakorlatilag mindent megeszik, boldog baba. Tényleg csak minimális nyűgösködései vannak. Valóban ennyire szerencsés vagyok, vagy van még más is így, csak szintén már inkább nem mondja, mert úgy sem hiszik el.
2014. jan. 30. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A lanyom is ilyen. 2 hes koratol altatas nelkul, a sajat agyaban aludt, 4 honapos koraig 3x, 5 honapos koratol 2x, 10 honapos koratol 1x3 orat, ejjel 10-12 orat. A fogat erezte, de csak ket alkalommal ebret fel miatta ejjel, szeptemberben ket este, es ahhoz kepest, hogy fogzaskor verzett az inye es bedagadt a fel arca, inkabb csak nappal volt az, hogy kevesebbet evett es bujosabb volt. Egyebkent nagyon jol eszik, vidam, iszonyu okos, es megdobbentoen szofogado, empatikus, jol kotodo, baromi vicces csodabogar. Most 20 honaposan talta ki, hogy ejjel nem alszik az agyaban, csak a mienken, ez kb. az elso bonyodalmunk. De amugy oriasi fonyeremeny o nekunk minden teren. De ezt itt tilos mondani, mert akkor te leszel a csunya bezzegelos.
2014. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom ilyen.

14 hónapos lesz és semmi gondol nincs vele.

Este jól alszik, mindent megeszik a kezdetektől, az első 2 fogát megszenvedte, de azóta a többit észre sem vesszük, eddig 8 van neki.

Nagyon hamar beindult a mozgásfejlődése, már hónapok óta szépen megy, mostanában már fut, ezzel is megkönnyíti az életem.

Persze próbálgatja a határait, de ez ebben a korban természetes, egyáltalán nem vészes.

2014. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem is igazi jófiam volt míg baba volt :)

8 hetes korától átalussza az éjszakát, meg se nyekkent, hasfájás is csak pár napig tartott, egyedül elaludt elég kiskorától, a fogzás észrevétlen volt, nem is tudtam írni mikor bújtak ki a fogai mert csak azt vettük észre, hogy vannak... :)

na de aztán belehúzott, olyan 2 éves kora körül belebújt a kisördög, szófogadatlan lett, ez fél évig tartott. és önveszélyes volt, kb 1 évig. le se merem írni hányszor voltunk ügyeleten, mind olyan hülyeségek miatt amire nem lehet számítani. pl. állt egy helyben, én a kutyát etettem tőle egy lépésre és egyszercsak fejre állt. nem is értem hogyan, de felszakadt az orr, azóta is megvan a heg. 2x törte be a fejét, egyszer az asztal sarkának csapódott, előtte való nap feszegette le a sarokvédőt, egyszer meg a játszótéren fejelt bele a múrvába, padról hátraesett mert azt hitte van háttámla, rolival betonba fejelt egy pici gödörnél, kavicsra ugrott mezítláb, és még sorolhatnám :)

aztán ezeknek vége lett és jött a dackorszak. bár jóval könnyebb mint a balesetes korszak de azért vannak meredek műsorai...


azt hiszem visszakaptam kamatostul, hogy olyan csöndes, magában eljátszó baba volt!

szóval lesz egy még így se, ne aggódj ;D

2014. jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Tesóm kisebbik gyereke (fiú) is ilyen. Mosolygós, kedves, aranyos. Bár már nem annyira baba, lassan másfél éves lesz, de kisebb korában is jól aludt. Néha ugyan elkap egy kis náthát vagy influenzát, de azt is jól viseli. A nővérével több gond van, ő néha meg is üti, de azért gyakrabban szeretgeti, magyaráz neki.
2014. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy benne van a pakliban, hogy nem marad ez így! :) De akkor vagytok még rajtam kívül. :)
2014. jan. 30. 23:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Nos a kisfiam nem volt problémamentes,hogy úgy mondjam voltak rosszabb,jobb időszakok,aztán jött egy-egy szuper időszak majd kamatostul visszakaptam pl az evés,alvás csecsemőkora óta nehéz terep annak ellenére,hogy éjjel aludt már piciként,csak az alvás mennyisége volt mindig is kevés,és egy idő után nehézkesen jött össze.Én csak mosolygok ha valaki mondja,hogy semmi probléma nem volt még a babával,mert tudom,hogy jön a dackorszak és bizony egy angyalkából is ördögfióka válik :D
2014. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Én nagyon szerencsésnek éreztem magam a kisfiammal. Egyetlen dolog nem akart működni, az az éjszakai alvás. Többször kelt 2 éves koráig, de aztán szinte napra pontosan, ahogy betöltötte a 2-t, mintha elvágták volna. Onnantól átalussza az éjszakát.

Minket elkerült a hasfájás, a fogzási nyűgök, a szeparációs szorongás. Nagyon jó evő volt (1 éves koráig). Mindig vidám, mosolygós baba volt. Nagyon okos, úgy mutogatott már 10-11 hónaposan, hogy egy idegen is tudta, hogy mit szeretne.

Aztán 2 évesen egy nap, hisztigörcsöt kapott, mert nem tudott a 2 kerekű! rollerrel menni. Ha segíteni akartam az volt a baj, ha nem segítettem az volt a baj. Csak hisztizett és hisztizett, alig bírtam megnyugtatni. Akkor csak álltam, néztem Őt a hisztijébe merülve és azt kérdeztem: ki vagy te és mit tettél az én tündéri kisfiammal? :) Aztán voltak még nehéz pillanataink, de azt kell mondjam, hogy az semmi nem volt, ami 3 évesen kezdődött, az igazi dackorszak. Most éljük ezt. Még mindig nagyon okos és ügyes és mosolygós, de eszméletlenül akaratos.

Amíg csak a szép volt, ufóként tekintettem a panaszkodó anyukákra és vertem a mellem, hogy én milyen szerencsés vagyok. De megkaptam én is! :)

2014. jan. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Ez igy mind jò, hogy majd megkapja mindenki. Tulajdonkèpp nem az volt a kèrdès hogy a dackorszakba majd kibirhatatlan lesz-e a gyerek hanem hogy most jo baba ès màsnàl is van -e igy?


az enyèm 11 hònapos nem baba annyira mert szalad, kezdetlegesen beszel...de nagyon jo gyerek egyèbkènt nem nyűgos a bölcsiben is nagyon szeretik....



màsik gyerekem 4 èves ő sem volt igazàn problèmàs mèg a dackorszakban sem...

2014. jan. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20 hónapos lesz a fiam, születésétől egy csodagyerek. Jól eszik, jól alszik (igazi kis mormota), könnyen fogzik, jókedvű, mosolygós, boldog gyerek. Nem mondom, most már vannak hisztik, akaratos is, de én ezeket nem tartom problémának.
2014. jan. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze lehet hiszen nem egyformák a babák sem. Én sajna nem erősítem ezt a tábort a kisfiammal. Amíg el nem kezdett mászni nagyon nyugodt, türelmes kisfiú volt. Azóta mintha másik gyereket kaptam volna. Akaratos, türelmetlen, hisztis ja és a " nem " szóra alkalmi süket. Nehéz volt a hozzátáplálás és most is válogatós. Fogzás katasztrófa, éjszaka még néha felkel. De hát Ő ilyen és ilyennek szeretem hiszen az én gyermekem és nekem úgy tökéletes ahogy van :-)
2014. jan. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!