Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak cicivel alszik el, ez...

Csak cicivel alszik el, ez nem lesz gond később?

Figyelt kérdés
3 hónapos lesz. Csak szorosan bebugyolálva, cicit szopizva alszik el. A végén már csak cumizza. Így kb. 10-15 perc alatt elalszik, bár mikor leteszem, gyakran felébred, és kezdhetjük elölről, de relative működik. Bugyolálás nélkül sosem sikerül, cici nélkül néha a séta és rázogatás is elég, bár ez lényegesen tovább tart úgy. Más is így van? Jó ez így, vagy van más megoldás?
2014. jan. 31. 08:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnál szerintem pont ez lett a vesztem, mert nem hajlandó elaludni cici nélkül, pedig tejem is már alig van. Már nagyon fáradt vagyok, egyszerűen nem akar elaludni, csak nagyon kín keservesen, nem tudom mikor lesz vége....
2014. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, mert most még persze, néhány kiló az ölemben, imádom nagyon, cuki és még relative bírom, de ha majd lesz kistesó, vagy dolgozom, vagy ... szóval lesz még 1-2-3 éves is, hogyan fog erről leszokni? Nem akarom megnehezíteni egyikünk életét sem. Most még nehéz ellenállnom neki, hogy a karomban aludjon és csak tartsam és nézzem, de az eszem tudja, hogy nem lesz mindig 3 hónapos... és akkor lehet, hogy bajban leszünk.
2014. jan. 31. 08:58
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Ha rászoktatod, akkor nem fog leszokni róla. Ha jóllakott, tedd az ágyába és ne vedd fel. ne altatgasd, hanem, hagyd egyedül. Akkor is, ha sír egy kicsit., Néhány éjszakán keresztül fog sírni, de utána megszokja, hogy aludjon.
2014. jan. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, amit 3-as írt, bejöhet, de nem minden gyereknél. Próbáld meg, hogy ha már nem eszik, nem hagyod cumizni. Egyébként én az elsőmet a séta-rázogatásra szoktattam rá, az se jobb. Kipróbálhatod, hogy amikor már majdnem alszik, berakod az ágyába, simogatod a hátát vagy a fejét. Ha nagyon elkezd sírni, megint megnyugtatod, mikor majdnem elaludt, megint lerakod. Nekem ez vált be. Első nap sokáig tart, de aztán egyre kevesebb idő.
2014. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha sír, akkor nem hagyom ott. De megpróbálom nem elaltatni, és úgy letenni. Mennyi idős kortól várható el, hogy egyedül tudjon elaludni?
2014. jan. 31. 09:14
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom kb. 6 hónapos koráig altattam így.

Aztán egyszer megpróbáltam, hogy szoptatás után betettem a kiságyba, még ébren volt. Mellette voltam, a kezem betettem hozzá, így is elaludt, onnantól kezdve mindig így altattam.

2014. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy X hónapos kortól elvárható, hogy teljesen egyedül elaludjon. Van olyan baba, akinek rögtön megy, amint hazajött a kórházból, meg olyan is akinél csak 1 éves kora után. De a cumizásról meg rázogatásról szerintem át lehet szoktatni a melléfekvésre vagy simogatásra.
2014. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Nekem mindkettő leszokott erről 1 évesen, teljesen magától. Természetesen jól van ez így, így találta ki a természet, a babák nagyobbik része így alszik el.

Nem is értem azt, aki szerint soha nem fog erről leszokni. Még 30 évesen is így kell majd altatni, vagy mégis hogy gondoljátok?

2014. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

2 lányom van. Az első 8 hónapos koráig, a második 6 hónapos koráig aludt el cicin. Elfogadtam, inkább mindig hazaértem altatásra, beletörődtem, hogy az apjuk nem tudja elaltatni. Aztán minden megváltozott. Mindkét gyerek egyik napról a másikra elaludt simogatástól, vagy ha csak odafeküdt valamelyikünk. Azóta a nagyobbik magától alszik el, 3 éves. A kisebbik mellé mindig odafekszünk és ha elaludt, kijövünk. 1.5 éves.


Én úgy voltam vele, nyugodtan használhatja cuminak a cicit, engem nem zavart. Sírni nem hagytam, mert ő nem az a típus és nem is fér bele az elképzeléseimbe.


Rajtad múlik, bírod-e. Érthető, ha bugyolálás kell neki, még csak 3 hónapos lesz. Ő ilyen. :)

2014. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

ez egy nagyon érdekes kérdés, mert szerintem eléggé pengeélen táncolós a dolog. A cicivel alszik el még ebben a korban talán nem okoz "hozzászokást", de később könnyen lehet (nézz utána hány anyuka írt már ki kérdést arról hogy 1-2 éves babája még mindig cicivel alszik el). A lényeg az, hogy magától aludjon el, de ez nem azt jelenti, hogy beteszed az ágyba aztán aludj. Neked kell megteremteni a körülményeket ahhoz, hogy kellően ellazult legyen, amikor már tényleg magától alszik el. Úgymond.

Ilyenkor pl van, aki cumit ad, de szigorúan csak alváshoz, ez sok ismerősömnél működik, persze ennek is van buktatója, ha mondjuk kiesik a szájából és még nem kellően ellazult, akkor jön az ordítás, de ez nem szükségszerűen történik így. A másik, amikor magától megtalálja a hüvelykujját és azzal szopizva alszik el. Az én lányom ebbe a kategóriába tartozik, és ennek segítségével alszik vissza könnyen éjszaka, amikor felébred. A cicifüggők meg ugye cicivel...és ez hosszú távon nem hiszem hogy jó az anyának, bár ezt is embere válogatja, akinek ez nem probléma, csinálja. Olvasgasd Vida Ági honlapját és tanácsait, ott nagyon jó útmutatókat találsz!

2014. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!