Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám csak a babahor...

2 hónapos babám csak a babahordozóban hajlandó elaludni, mennyire káros ez? Többi lent

Figyelt kérdés
A kislányom csak a babahordozóban hajlandó elaludni, és azt is csak ha ringatom, kb fél órát van benne ilyenkor, mikor mélyebb álomba zuhan rögtön kiveszem és a kiságyába teszem. Más megoldást nem találtunk, sse a babakocsiban, se a kiságyában nem hajlandó elaludni. MEnnyire káros ez?
2013. márc. 3. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Hát eléggé. A babahordozt csak utazásra szabad ennyi idősen használni és a lehető legrövidebb ideig.
2013. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ennyi idöre nem káros. Ha kiveszed akkor ok. A baj, hogy hozzá szokik, és lesz szituáció amikor ez nem megy.

nekem 2 hósan a lányom volt hogy 1x aludt csak napközben.

aztán 6 hós kor körül meg csak 3x félórákat. ez nagyon változó.

2013. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló a szitu,illetve a hordozóban már nem alszik el,csak,ha kimegyünk vele, de kb 1 hónapja ott aludt el mindig napközben,most a hintával van ez,próblom kivenni,de most pl arra felébred,most vagy ott alszik,vagy nem alszik napközben akkor inkább aludjon

de én úgy vagyok,hogy annyira nem lehet káros,persze én is inkább kivenném,hogy háton aludjon,de ha mondjuk 6 órát utazol vele? akkor ugyanaz,és ilyen esetben fel sem merül benned,hogy nem jó neki

2013. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A babahordozó kagyló alakú kialakítása nem káros. Azt a pózt utánozza, ami az anyaméhben volt.

A hordozókendőre is azt mondja egy tudatlan, hogy káros, pedig ezerszer jobb, mint a babakocsi és fényévekkel egészségesebb a kengurunál. A babának pont a kinyújtott egyenes testhelyzet a káros, nem véletlenül alszanak még fura pózokban.

2013. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
jaj dehogy szokik hozzá. az én babám 1 és 3 hónapos kora közt szinte minden nap csak hordozókendőben tudott elaludni rajtam, mindenki azzal ijesztgetett hogy hozzá fog szokni és cipelhetem a seggét majd 10 kilósan is. Most 6 kiló, 4 hónapos, és már egy hónapja elő sem kellett venni mert magától leszokott róla ahogy elmúlt a hasfájás. Altasd úgy ahogy tudod, ez egy ilyen korszak, csomóan ringatják vagy hordozzák a hasfájós picit, egyik sem károsabb mint a másik, és a legkárosabb a kialvatlanság még mindig.
2013. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eléggé káros. A baba 3-4 hónapos korig naponta max. fél órát ajánlott benne lennie, utána pedig 1-2 órát. Utazásnál is ilyen időközönként ajánlatos megállni, kivenni a babát, kicsit megtornáztatni. De ez az idő is csak arra vonatkozik, ha muszáj beletenni, tehát lehetőleg utazáson kívül ne használjátok.

Alvásra tudom javasolni az Adamo(jellegű)-hintát, vagy a hordozó kendőt.


"A babahordozó kagyló alakú kialakítása nem káros. Azt a pózt utánozza, ami az anyaméhben volt.

A hordozókendőre is azt mondja egy tudatlan, hogy káros, pedig ezerszer jobb, mint a babakocsi és fényévekkel egészségesebb a kengurunál. A babának pont a kinyújtott egyenes testhelyzet a káros, nem véletlenül alszanak még fura pózokban."

Részben igazad van, hogy a kendő egészséges, viszont a autós hordozó más téma. Míg a kendő a baba gerincének alakját felveszi, minden ponton megtámasztja, addig az ülésnek előre kialakított háta van, amihez a baba gerincének kell igazodni, ami terheli azt.

2013. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem káros! Amíg nem alakul ki a gerinc "s" alakja addig egészséges.

Az új olvasóknak..

2016. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!