Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szemfog ennyivel jobban...

A szemfog ennyivel jobban megviseli Őket mint a többi? Miért fordult ki magából 17 hónapos lányom jó pár napja?

Figyelt kérdés
12 foga van eddig, és egyikkel sem kínlódott sokat, most viszont lassan egy bő hete nem lehet ráismerni. Rettenetesen nyűgös, semmi se jó neki, van úgy hogy egész nap csak kiabál meg hisztizik. Azért gondolom, hogy a foga lehet, mert folyik a nyála, meg mindent rág. Pár napja éjszaka is üvöltve kel fel, és nagyon nehezen tudom csak megnyugtatni. Enni nagyjából rendesen eszik. Hogy tudnék rájönni, hogy mi lehet a baj? És hogy kezeljem ezt a helyzetet? Sajnos kezdek kimerülni, és nagyon fogytán van a türelmem :(

2014. febr. 1. 10:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy nem látom még, hogy fehéredne a ínye, de nem is igazán tudom megnézni, mert nem engedi, ha sikerül is benyúlnom, hogy végigsimítsam az ínyét, rögtön belém harap :( Ha a fog a ludas mennyi idő amíg kibújik?
2014. febr. 1. 10:05
 2/6 anonim ***** válasza:
a kisfiam is 17 hónapos, decemberben jöttek ki a szemfogai, mind a 4. Több mint 1 hónap volt mire kibújtak, nagyon nehezen viselte nem aludt éjjel, nyűgös volt. A szemfog az egyik legfájdalmasabb egyébként, türelmesnek kell lenned bár tudom nehéz. Mi 1 hónapig hajnal 1-2 fele feküdtünk le mert addigra sikerült megnyugtatni.. Kitartás. Egyébként én úgy néztem meg a fogát, (mert nem engedte hogy belenyúljak a szájába, harapott) hogy zseblámpával világítottam így rögtön láttam h jön a foga :)
2014. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is most, ha jól gyanítom, ez a gond. Nyűgös, rág, harap(engem is volt, hogy véresre, mikor nem figyelek oda), és alig eszik. Száraz ételt egyáltalán, főttből se valami sokat. Ha jól lestem ki, lehet megindultak a szemfogai kifelé, vagy a szemfogak alatt lévő 2, ez a 4 hiányzik "elöl", 16 hónapos a fiam. Eddig egyik fogával se kínlódott így. Reméljük, hamarosan előbújnak, és a probléma is megszűnik.:) Mást nem nagyon tudok tenni, kenegetem neki erre való szerrel, de nyilván nem sokat ér.
2014. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, igen, igen...


Örökké tartott, mire kijöttek, és még egy napig, borzasztó volt. Aludni jól aludt ugyan tőlük, de csak mert a férjem írt ki neki suspensio anaestheticát, és lefekvés előtt mindig bekentem vele az ínyét (bár hozzá kell tennem, hogy születésétől alszik éjjel, és amikor elkezdődött a szemfog nyűglődés, akkor 2-3 éjjel felébredt, de sikerült visszaaltatni). Nappal hisztizett, semmi nem volt jó, gyakorlatilag nem evett, de egész nap a szájában volt a keze. A szemfogai helyén pedig egy lilás, duzzadt massza lett. Szeptemberben kezdődött, szilveszterre volt kint mind a négy... Nem végig volt ilyen egyébként, mindig egy-egy szemfog előtt kb. két héttel kezdte.

2014. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, sajnos a szemfog ilyen kis alattomos.

az én gyerekemnek egyszerre 6 foga nőtt: 4 szemfog + 2 kisörlő, gondolhatjátok milyen "vidám" volt.

ha ennyire szenved, adj neki nurofent.

2014. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. 15 hónapos kisfiamnak 3 szemfoga kint van és az alsó örlők totál ba vannak duzzadva, napokon belül előtörnek. Két hete kénytelen voltam magunk közé venni, mert képtelenség betenni az ágyába. Remélem visszatér a rend, ha kibújnak a rágók- bár ez nem most lesz.
2014. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!