Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik beadatták az újinfluenza...

Akik beadatták az újinfluenza elleni oltást a gyermekeiknek, minden évben fogjátok?

Figyelt kérdés

Tudom persze sokan még most sem tudják, de akik biztosak voltak ebben, azok tervezik minden évben?


Nem szeretném semmiképpen hogy vita legyen, sem azt nem ítélem el aki beadatja, sem azt aki nem, sem azt aki hezitál. Mindenki jót akar a gyermekeinek és az alapján hozza meg a döntést, ezért nem értem, azokat akik ítélkeznek, ezért kérem, hogy itt ne tegyétek légyszí. Senki sem felelőtlen, mindenki a legjobb tudása és szándéka alapján hozza meg ezt a döntést.


Mivel jövőre is lesz h1n1 felmerült bennem a kérdés, hogy akkor most a következő pár évben mindig kell majd oltani a gyermekeinket? Nem lesz sok pici gyermekek immunrendszerének?


(Jövőre már együtt lesz a szezánáli és h1n1 vakcina, ha jól olvastam.)


2009. dec. 6. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Anyuka sem vagyok és az oltást sem adattam be magamnak, de ha nem haragszol válaszolok valamit.

Sima influenza járvány mindig van, ezért inkább az ellen érdemes oltást beadatni. Újinfluenza járvány nem biztos, hogy jövőre is lesz, de majd lesz helyette másik így akkor ha valaki szeretné az ellen oltassa be magát. Természetesen lesz újinfluenza hiszen 100 éve is volt, de nem biztos, hogy lesz járványa, madárinfluenza tavaly volt, akkor nagy pánik volt, de idén már senki nem gondol rá, mert nincs járványa, így szerintem ennyire előre gondolkodni senki nem tud.

Remélem sikerült normális választ adnom a kérdésedre.

2009. dec. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Én nem adattam be magamnak,de nem azért mert összeesküvés elméleteim vannak a h1n1 vakcinával kapcsolatban,szó sincs ilyesmiről. Csak egyszerűen én a sima influenzát se adattam be magamnak soha,most májusban 40 fokos lázam volt 4 napig,a h1n1 akkor még sehol nem volt.ugyanazoka tünetek,szhövődményei mindennek lehetnek,egy egyszerü náthának is,ha az ember le van gyengülve,vagy nem fekszi ki a betegséget,nem iszik eleget. Sokan nem tudják,hogy a szövödmények azért lépnek fel,mert a magas láz miatt legalább 4 liter folyadékot meg kell inni egy nap,igen ez rengeteg,de igy a bomlástermékek mindenhonnan kiürülnek,és nem lép fel vérzéses tüdőgyulladás például. Szerintem minden évben fel kell valamit fújniuk a médiának,és ha egyértelműen valami rettentő veszélyes tipusa lenne az influenzának ez a h1n1,akkor egyrszt kötelező lenne a védoltás,másrészt meg nem 1000 ből egy embernél lépnének fel szövödmények.persze a hiradoba csak azt rakják müsorra,aki pont belesett ebbe az egy ezrelékbe,akik meg 4-5 nap aladt egyszerüen túlestek rajta miért mondanák a tv-ben? Aki eddig is beadatta az influenza oltást,azt megértem hogy ezt is beadatja. Én sem itélek el senkit.
2009. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, hozzátartozik, hogy én is kb májusban, kismamaként voltam influenzás, még jó hogy akkor nem volt pánik, mert akkor lehet nem élem túl. Viszont igen, kismamaként 39 fokos lázzal, az ágyból nem tudtam kikelni a lázcsillapítóért, olyan rosszul voltam. De 3 nap alatt átment rajtam, szerencsére.

De tudom, hogy vannak szövődmények ugye, simának is és az újnak is.

2009. dec. 6. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!