Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy ha a mozgásfejlő...

Igaz az, hogy ha a mozgásfejlődés nagyon beindul egy babánál, akkor a beszédfejlődés kissé elmarad?

Figyelt kérdés
7 hónaposom keveset "beszél", de a mozgásfejlődése rohamos.
2009. dec. 6. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem. Beszél egyfolytába, pedig most kezdett mászni, felállni, lépegetni segítséggel. 9 hós kislány anyuja
2009. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés a kettő között.

Ha statisztikát nézünk, akkor az a gyakotibb, hogy a jobban mozgó gyerekek hamarabb is beszélnek. De ez is csak statisztika nem neurológiai az összefüggés, csak a gyorsabban mozgóak általában hamarabb akarnak beszélni is.

2009. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk igaz volt. Amikor kevesebbet 'beszélt', akkor rájött valami másra :)

7.5 hós anyuka

2009. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is igaz volt. Bár én nem hallottam előtte ezt a teóriát csak magamtól kikövetkeztettem. Amikor mondtam a védőnőnek eleinte azt mondta, hogy nincs összefüggés, aztán később már ő is bevallotta, hogy lehet benne valami. Nálunk ez folyamatosan így történt: először fogott, aztán gagyarászott, de nem forgott- aztán felült és abbahagyta a gagyarászást stb. 1 évesen rohamosan elkezdett dumálni, de csak 15 hónaposan indult el, addigra már szinte folyékonyan beszélt.
2009. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is tökéletesen bejött ez.Éppen most a csöndes napok,és az egyedül menni próbálás van terítéken.:-)

2009. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy hónapja indult el a fiam, és azóta szinte naponta megtanul kimondani (na, persze nem tökéletesen, de érthetően) egy új szót. Korábban csak babanyelven gagyogott. 16 hónapos. Szóval, nálunk nem igaz.
2009. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nálun is igaz,mióta biztosan megy,azóta újra "csacsog"

:)

2009. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Konduktor (mozgásfejlesztő pedagógus) vagyok.

Tudományosan bizonyított, hogy a mozgásfejlődés beindulása viszi magával a beszédfejlődést is. Ahogy javul a mozgáskoordináció, úgy ügyesedik a beszéd is. Ha jobban belegondolunk, a beszéd egy nagyon bonyolult mozgáskoordináció eredménye!

8 hós anyukája

2009. dec. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor mivel magyarázható az, hogy nagyon gyorsan fejlődik a mozgása és mégis kevesebbet gagyarászik az elmúlt időszakban?
2009. dec. 7. 12:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül mennyiségi a javulás, lehet minőségi is. Elképzelhető, hogy a több nagymozgás annyira leköti, hogy annyira odakoncentrál, hogy amiatt nem gagyog annyit. De amint ezek a mozgások finomodnak, jobban begyakorolottá válnak, elkezdi majd beszéddel is kísérni őket.
2009. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!