Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nappal jól tele itatom...

Ha nappal jól tele itatom folyadékkal vízzel babámat akkor éjjel hajnalban nem fog óránként enni ébredni?

Figyelt kérdés

Mostanában minden éjjel úgy van 4 és fél hónapos babámnál hogy elalszik este 8 felé nagyon nehezen, alszik 3 órát és ébred enni, tápszert szokott enni 120 ml-rt aztán ismét alszik 3 órát ébred 2 órakor és utána fél óránként óránként ébred és csak akkor alszik vissza ha kap enni az aló cumival nem elégszik meg.

De olyankor nagyon keveset eszik 20 ml-től 60 ml -ig de sűrűn eszik, és nem tudok egyszerre többet bele nyomni mert nem kell neki köhög, félre nyel, forgatja a fejét , fulldoklik, bealszik.

Arra gondoltam hogy talán jön a foga mert mostanában nagyon rossz az étvágya is alig eszik, már 3 és fél hónapos kora óta hozzá táplálom.

Nappalra kap, almát banánnal, almát, krumplit ritkán mert nem szereti, sütő tököt,sárgarépát.

Naponta minimum 2 alkalommal szoktam adni neki ugyanazt egy napon. Reggel és délután általában.

Van mikor hogy délben is.

A vízet nem fogadja el ezért a szájába kanalazom, de azt is csak akkor mikor hozzá táplálom.

Próbáltam hígítani a tápszert hogy csak fele annyi port teszek a vízbe de észre veszi és fulldoklik tőle mert túl híg neki és nem kell neki + íztelen, teát sem fogad el egyszóval cumisüvegbe csak a tápszert fogadja el.

Arra gondoltam hogy szomjas, talán nem iszik meg annyit amennyi kell neki ő tápszerrel akarja pótolni de így is nagyon dagi.

Vagy lehet hogy jön a foga, de ha adok neki fájdalom csillapítót akkor is ugyanúgy ébred.

Már kb 2 hete csinálja ezt, pedig már olyan szépen aludt éjjel egyre hosszabb időket 4-5 órát is ki bírt evés nélkül csak ahogy hajnalodott akkor is egyre gyakrabban ébredt de akkor se óránként hanem 2és fél 3 óránként.

2és fél 3 hónapos kora óta már nem fáj a hasa, pedig nagyon hasfájós volt kicsinek.

Nappal 3 szor alszik összesen 7 órát szokott aludni, de ez változó valamikor csak 4-5 órát, de babakocsiban nappal és amikor megébred akkor közben tologatni kell mert van mikor fél óránként ébred de nagyon látszik rajta hogy álmos és vissza altatjuk.

Mert ha nem alszik akkor csak nyűgös és sír nem lehet ébren tartani sem.

Fogait nem látok hogy jönne, de az ínye alatt már érezhető oldalt tapintható és látható a fog formáját oldaltról.

2 és fél hónapja töm mindent a szájába.

Mit javasoltok? Mennyi vizet kéne meginnia egy hozátápláláskor?



2014. febr. 4. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Tápot adjál neki. Egy ekkora gyereknek a tápszer az étele, itala!

Ha evett gyümölcsöt, zöldséget, azután is tápot adj neki víz helyett is. Van ilyen, az én fiam 8 hónapos, egy korty vizet nem iszik, se kanalból, se cumisüvegből.

Lehet fáj a hasa, mer szerintem nagyon rosszul eteted, nagyon össze visza.

Reggel tápszer.

Délelőtt gyümölcs

Délben főzelék zöldségekből

Uzsonna tejpép

Este megint tápszer


Nem kell vízzel megduggatni mit egy kacsát


Egy 4 hónapos gyerek 1-2 alkalommal még normális ha meg kel éjjel enni. Keverj be 100 Mili tápot este, s ha meg kel csak 50 Milit tegyél be mikroba, s iszik amennyi kell neki.

2014. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ő minden etetéskor kap tápszert van úgy hogy egy nap akár 10 alkalommal kell bekavarnom tápszert.

Alig akar enni is. 120 ml eszik meg tápszert egy evészetre.

A kutacsa mintha be lenne esve az az hogy van egy kis gödör, nagyon érezni a fején a koponya két élét és közötte a hézagot.

Félek ki szárad.

nagyon duci, 8 kg. 65 cm.

2014. febr. 4. 10:23
 3/3 Tica0121 ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy ha a kutacsa be van esve,akkor inni kell neki adni. A tápszeres babáknak egyébként is kell, mert a tápszer nem anyatej, nem étel és ital egyben. Adj neki napközben etetések között vizet, ha azt nem issza meg, akkor teát, vagy vízzel hgített almalevet, valamilyen bébiitalt. Az én kicsim is tápszeres, most fél éves. Naponta kb 3-4 dl folyadékot iszik. (vizet, higított gyümilevet vagy ciromfű teát)
2014. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!