Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg megerősődik a haja ha...

Tényleg megerősődik a haja ha levágom vagy csak tévhit?

Figyelt kérdés
most 15 hónapos, kislány, furi lenne kopaszon, de azért jó lenne ha erősődne a haja
2014. febr. 4. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Szia,


Igen erősödik a haja ha vágod egyértelműen. Én hagytam a gyerkőcömnek a baba haját amíg lehetett, mert igaz nem volt dús de puha, fényes és csodásan aranyló haja volt. Egy idő után vágni kellett persze, de akkor már megerősödött és a színe se volt már ugyan az.

2014. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Én sose vágtam, mégis megerősödött. Fodrásztól kérdeztem, azt mondta fölösleges levágni.
2014. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Az életkorral erősödik a haj, nem a vágástól.
2014. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
A vágástól NEM erősödik senkinek a haja. Nekem nem vagdosták a hajam, mégis nagyon erős. ez genetika.
2014. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. febr. 4. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Mi is levágtuk a lányunk haját 1cm-sre fél éves korában,mert nagyon nagy haja volt,akkor is gyönyörű volt,de itt -ott ritkásabb.Mi azért vágtuk le,hogy egybenőjjön.

Most 16 hónapos és nagyon szép aranyszőke haja van.kb 10cm-res:)

2014. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem pedig a haj,mint 'szőr',ugyanúgy erősödik a vágástól,mintha mondjuk valaki borotválná a lábát. Anyósom fodrász és szerinte is butaság ez,de amikor először levágtuk a fiúnk haját,akkor szinte alig volt neki,azóta viszont nagyon dús és rengeteg lett. Igaz,hogy nekem pl.sosem vágták le kiskoromban a hajam és mégis nagyon vastagszálú,dús a hajam,de nem egy embertől hallottam,hogy milyen kis satnya haja volt a gyerekének és ahogy elkezdték vágni,úgy erősödött.
2014. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
A szőr megvastagodik a borotválástól.A haj is max vastagszálú lesz,ez nem jelenti,hogy több is,csak annak néz ki.Lányomnak sose vágtam le nullással mégis nagyon sok és születése óta hosszú haja van.16hónapos most.Egyébként ha két szál haja lenne,letoltam volna már nullással,mert nem szép látvány egy tincsnyi haj a fejen,ha baba,ha nem.
2014. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fodrász vagyok, NEM erősödik, ez csak buta babona.

Sose vágtam a lányom haját, csak elől, hogy ne lógjon a szemébe.

Most 2 éves és gyönyörű dús haja van.

Ez a genetikától függ.

2014. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Oké. Fogadjuk el, hogy a haj megerősödik, ha levágjuk, ugyanúgy, mint a láb- vagy arcszőr, amit rendszeresen borotválunk. De akkor vágjuk is olyan gyakran a hajat, mint ahogyan a lábat/arcot borotváljuk! Hetente/naponta ÉVTIZEDEKIG!


Könyörgöm! Gondolkozzunk már egy kicsit! Egy-két vágástól már hogy erősödne meg? Ahhoz nem kell fodrásznak lenni, hogy rájöjjünk ez mekkora hülyeség!


A környezetemben minden második anyuka levágja (megcsonkítja) a kislánya haját erre a baromságra hivatkozva. Talán a cirkuszban akarják a hajuknál fogva lógatni őket?


Ha nem egyenletesen nő a haj az más ügy. Mondjuk akkor sem indokolt a kopaszra nyírás, de most hagyjuk ezt!


Az én lányaim gyönyörű hosszú hajúak egész gyerekkorukban. Meg se bocsájtanám magamnak, ha felnőttkorukban csutkahajú fotókat kellene nézegetniük magukról.

2014. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!