Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 év korkülönbséggel nagyon...

4 év korkülönbséggel nagyon nehéz volt a második baba születése után? Ideálisnak gondoljátok?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi mindig így terveztük, nálunk 3-an vagyunk tesók, férjemnél ketten minden tesó között 4 év a korkülönbség, szuper volt, és ma is az. :)


Így mi is 4-5 évet tervezünk a lányunk is a tesója közé.

2014. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom ugyan még nincs, mivel nálunk is csak egy gyerkőc van eddig, de mi is a 4-5 évet gondoljuk ideálisnak. Mikor a nagyra már rá lehet szólni, és meg lehet értetni vele, hogy mit nem szabad, és (talán) már van egy pici felelősségérzet benne is.

(A barátnőmnél 2 év van a két gyerek között, és komolyan, szörnyű lehet egyszerre két gyereket pelenkázni, a "nagy" nem tud vigyázni a kicsire, feldönti a játék hevében, megy a saját feje után, stb..., áááh, jobb a nagyobb korkülönbség, még ha nagyobb is az esély a féltékenységre.)

2014. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Féltékeny volt a nagy. Rossz volt hogy, szeretett volna velem játszani, de a picit kellett szoptatni, ringatni, az éjjeli kelésektől hulla voltam nappal.

Nem tudtam ide oda elvinni a nagyot a picitől. A nagy látta a picinek mident megcsinálok, őt is etessem, itassam, öltöztessem, mert ő is picibaba. Ha nem volt rá időm mondta vigyük visza a kórházba a picit...

Nehéz volt nagyon az elején. Sokszor el altattam a picit nagy nehezen, a nagy meg beront, hangosan mondd valamit, a pici felkel, kezdhetem előről az altatást....

Most már a pici 8 hónapos, de nem játszanak együtt a gyerekek. A nagy a saját dolgait csinálja, a kicsi is. Nagy ez a korkülönbség.

A nagy játszana a legoval, gyönyökkel, de nem lehet ha ott a pici mert mindenhol feláll, mindent elvesz, lehúz, megeszik. Ha megyünk valahová rémálom elindúlni, mire mindenkit felöltöztetek. Oviban a pici megsül az overálban míg a nagy össze szedi magát.

A pici igény szerint szopott nyáron, a játszótéren kellett elökapnom a mellem ha ott lett éhes...

Nem egyszerű este a kettőt fürdetni altatni...

Nehéz:)

2014. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az elsõ ês a második gyerek kõzt van 4 êv, a lányom 5 êves a fiam 9 hónapos. Ên nagyon õrülõk hogy így alakult. A lányom sokat segít tênyleg amibe tud. Kõzêpsõ gyerek 2 ês fêl êves, na vele már nagyon nehêz :/
2014. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon remélem,hogy ideális lesz a 4 év.A lányom júniusban lesz 4 éves,a kistesó májusban érkezik.Egyelőre várja,szeretné ha egy szobában lennének,és mindig mondja,hogy majd segít öltöztetni,etetni,elővettük az ő kinőtt ruháit,és mondja,hogy ezt a kis testvérének adja,egyelőre úgy tűnik rendben lesz,már most mondogatom neki,hogy akkor már ketten lesztek,és hogy anyának a picivel is kell majd foglalkozni...biztos vagyok benne,hogy nehéz lesz,de már alig várom.
2014. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is bejött eddig a 4,5 év. A kicsi 15 hónapos, alkalmazkodnak egymáshoz (igaz, még főleg a nagy a kicsihez). Örülök, hogy a nagy értelmes, önálló, és imádják egymást. Sokat köszönhetek a férjemnek is, mert sokszor lefoglalta a nagyot, amíg a kisebb körül sok volt a tennivaló, hogy ne érezze magát háttérben. Vannak anya-fia napunk is, amikor azt csináljuk, amit a nagy akar, ilyenkor a kicsi a férjemmel vagy a mamával van.
2014. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!