Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szokták egyesével...

Meddig szokták egyesével bevezetni az új ételeket?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 14:06
 1/6 anonim válasza:
0%
Ez egy kicsit hülye kérdés, már bocsánat. Hát amíg végére nem érsz nagyjából minden olyan ételnek, amit általában fogyaszt az ember.
2014. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez egy olyan oldal, ahol kérdéseket lehet föltenni, amire az ember értelmes választ, és nem degradálót vár. Ha nem akarsz, ne válaszolj, de a kritikádra nem vagyok kiváncsi.


Ha önmagadon túl tudnál jutni, akkor rájöhettél volna, hogy a legegyszerűbb zöldségekkel, gyümölcsökkel számolva ha az ember 3-5 napig kóstoltat egyfajta ételt, 3-4 hónap lenne, és akkor hol a többi... Nyilván ez az egyik véglet. A másik pedig az, amikor a 4 hónaposoknak való bébiétel 5-féle összetevőból áll, amiből csak kettő gyümölcs, a többi sűrítő, antioxidáns és társai. De felhozhatnám példának, hogy hányan adnak glutén bevetetésére 7 gabonás pépet - vajon előtte mind a 7-et végigpróbálgatták?

Vagy sokan túrórudit, esetleg az egyik leghétköznapibbat, kalácsot adnak csecsemőnek. Holott tojásfehérjét, tejet, nemrég a glutén miatt lisztet egyéves korig nem adtak - ez utóbbiban meg szinte más sincs, ráadásul egyben az egész.

És akkor nem beszéltem arról, hogy hány családban a 9-10 hónapos baba is azt eszi, amit a többiek, tehát mindent.



Úgyhogy legközelebb kicsit gondolkodjál...

2014. febr. 6. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő azt mondta hogy egyesével 4 napig kapjon egy fajtát utána a következőt, és mikor már több fajtát eszik, lehet kombinálni, első az alma leve, alma, barack, krumpli, banán, sütőtök, szilva. a lényeg hogy ha egyik nap hajtósat evett akkor másnap fogósat kapjon, már ha több fajtát is eszik egyszerre
2014. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok.


[link]


[link]


ez az anyatejes babákra vonatkozik, a tápszeres babákat már 4 hós korban el lehet kezdeni hozzátáplálni szóval mindent 2 hónappal előbb ehet. mire az első pár gyümit zöldséget végigkóstoltatod vele és már kombinálod is addigra jöhet a következő megengedett zöldség gyümölcs, husi. nem tart az olyan sokáig ahogy írtad kedves kérdező mert azalatt úgy se ehet mást csak azt a néhány fajtát. mire megszokja már lehet több fajtát is adni neki :)

2014. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az első vagyok, és nem ledegradálásnak szántam, sajnálom, ha annak vetted, csak furcsán volt feltéve a kérdés (számomra).


Igazából már megválaszolták szakszerűbben, és a te ismereteid sem voltak tévesek, így többet nem tudok írni, a lényeg, hogy jó követni a védőnői utasításokat, nem véletlen ezt ajánlják.


Jó ha tudod még, hogy az allergia öröklődik, vagy nagyobb eséllyel fordul elő, így ha te, vagy a párod allergiásak vagytok valami ételre, vagy egyébre, akkor fokozottan figyeljetek erre, és inkább később "teszteljétek" egy éves kor körül. :)

Remélem ezzel segítettem valamit.

2014. febr. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jókat írtál, kedves második válaszoló, köszi a linket is!


Első válaszoló, borítsunk rá fátylat.

2014. febr. 8. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!