Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Szabad minden nap?

Figyelt kérdés
3 hónapos babának minden este cseppenteni az orrába, majd kiszívni? Szükség van erre? Lehet baj belőle? (azért, hogy jobban kapjon levegőt éjjel)
2014. febr. 5. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem betegek, nem kell szívni a gyerekek orrát.
2014. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nyálkahártyája rá fog menni, inkább ne tedd.
2014. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Lehet minden nap, de egyáltalán nem kötelező vagy szükséges.

Én soha nem szívtam a fiam orrát csak úgy, hanem abban az esetben csak, ha náthás volt.

2014. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
egyéni. ha neki ez a terület problémás és enélkül tényleg bedugul, akkor nem nagyon lehet elkerülni. egy egészséges babánál szerintem indokolatlan. szólj maximum egyszer, aztán bízd a szüleire, ők vannak vele non-stop, ők látják, mi van akkor, ha nem szívják ki esténként. nem kell minden döntésüket megkritizálni :)
2014. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem rólam van szó,egy közeli rokonomról. én úgy gondolom ez nem jó, de szeretném más véleményét is olvasni, mielőtt beszélek vele erről. Az orrspray/csepp gyakori használata nem okoz gondot?
2014. febr. 5. 14:35
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem szándékoztam minden döntésüket megkritizálni.De ha megkérdeznek,megbeszéljük. 4 éves fiamnál nem mondott ilyet orvos/ védőnő, lehet azóta VÁLTOZOTT ÉS ÍGY CSINÁLJÁK. Erre is gondoltam és ezért tettem fel a kérdést.
2014. febr. 5. 14:39
 7/12 anonim ***** válasza:

"nem rólam van szó,egy közeli rokonomról. én úgy gondolom ez nem jó..."


utolsó vagyok: biztos voltam benne, ezért is írtam, amit írtam


a nasivinek meg effélék tényleg nem tesznek jót, tengervizes oldat szerencsésebb. elvileg azzal ki is tisztul annyira, h ne kelljen orrszívó porszívó, mert az rendszeresen használva szárítja a nyálkahártyát. én nem tisztítom így a babám orrát, mert ott nem avatkozok be, ahol nincs probléma. szerintem is épp azzal lehet csinálni. ennek ellenére azt mondom: csak óvatosan. ez a szülők dolga. minden rokon csak egy dologban szól bele, azt gondolja, oké, az még nem a világ. na de ha 12 rokon gondolkodik ugyanígy, az már egy tucatnyi kéretlen jótanács...

2014. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

bocs, most olvastam, amit írtál


nem változott, nem csinálják így. sőt, nekem azt mondták, alapesteben ne csak az orrát, a fülét se tisztítsam max kívülről textilpelussal

2014. febr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor sem szívjátok ha látjátok,hogy van benne? Vagy nagyon szuszog?
2014. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem változott.

Nasivint és hasonló orrcseppeket max egy hétig szabad adni.

2014. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!