Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy 1 éves...

Mitől lehet, hogy 1 éves babám éjszaka felsír, visszaaltatom ölben, de amikor berakom az ágyába azonnal felébred és sír?

Figyelt kérdés
Néha órákig ismételjük mire tényleg elalszik. Nagyon fárasztó már, pláne, hogy nemtudom mi a probléma.
2009. dec. 7. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne ölben altasd vissza, hanem az ágyban.
2009. dec. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ott nem tudom, mert vagy feltérdel vagy feláll.
2009. dec. 7. 08:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Első válaszadónak igaza van. Leírom a mi (pár napos) friss történetünket, hátha segít. Lányom most 13 és fél hónapos. Kb 5 hónapos koráig átaludta az éjszakákat, aztán elkezdett felébredezni. Egy jó ideig elég volt a cumi és simogatás és visszaaludt, de aztán ez olyan sűrű lett, hogy végül átjött közénk olyan hajnali 4-5 felé. Mára az lett ebből, h gyakorlatilag két órát aludt az ágyában, felébredt és mutogatott ki az ajtón, h a nagyágyra akar jönni. Hozzáteszem, h kb 2-3 hónapja úgy aludt el, hogy fürdés után játszottunk még a nagyágyon, hentergett, aztán egyszer csak bealudt, akkor tettük át a saját ágyába. Na szóval, múlt héten már nagyon kivoltunk, mert köztünk is forgott, meg azért nem állapot, h nincs magánéletünk szinte semmi... A bibi ott volt, hogy én már az elején kijelentettem, hogy én nem hagyom sírni, az én lelkem nem viseli ezt el (kétszer próbáltuk az "aludj jól gyermekem" elvét, kb 2 perc után sírva berohantam hozzá és kivettem). Megbeszéltük, h úgy csináljuk, hogy amikor már álmosodik, be a hálózsákba és zsupsz az ágyba, h ott is aludjon el. Na ez így is történt. Beraktam, és elkezdődött a keserves zokogás. Én közben végig énekeltem nem - szerintem nem is hallotta - , meg bőgtem, de nem vettem ki. Szegény kincsem úgy aludt el, hogy térdelt, arcát kinyomta a rácson keresztül az arcomhoz és hüppögött. :( 35 percig tartott a tortúra, érdekes módon, kevesebbnek érzékeltem. 20:15-kor elaludt, hajnali fél 4-kor ébredt meg, akkor férjem ment át, kb 20 percig volt egy kis sírás, aztán elaludt, reggel fél 8-ig aludt. Második nap beraktam a kiságyba, kb 2 percig sírt, aztán lefeküdt, magához húzta a plüssét é
2009. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

véletlenül elküldtem

szóval a plüsst és a pólómat, még énekelgettem neki, aztán kijöttem. Összesen 10 percet voltam bent. Reggel 3/4 8-kor kelt. Éjszaka egyszer sem!!! Nem tértünk magunkhoz... Tegnap este volt a 3. ilyen este. Átvittem a szobájába, betettem az ágyába, és egy hang se volt! Kicsit hentergett, játszott még (nem volt annyira álmos mint előző nap), de aztán 20 perc ének után végül elaludt (lehet, h egyedül is hagyhattam volna, de még nem mertem) Éjszaka ébredt: fél 12-kor, fél 4-kor, fél 7-kor, végül fél 8-kor felébdredt teljesen. Ebből a fél 4-es visszaaltatás tartott a legtovább kb 20 perc, de szerintem megint foga kínozta.

Egyszóval: kicsit bánjuk, h nem próbáltuk előbb, nem gondoltuk volna, h ennyire sikeresek leszünk... egy fontos szabályunk van: nem vesszük ki az ágyból, bárhogy sír (ha hányt volna,azért kivettem volna). És megértette, h most ágyban van alvás. Nagyon okosak ám.

Szerintem éjjel ne ölben altasd vissza, hanem ne is vedd ki, hidd el vissza fog aludni. Bár én sem hittem volna... :) sok sikert!

2009. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad. Megpróbálom és leírom a tapasztalatomat.
2009. dec. 7. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!