Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatom neki cumisüvegből a...

Adhatom neki cumisüvegből a bolti bébiételt?

Figyelt kérdés

4 hónapos. Kanállal nem igen akarja enni. Ki tudja szívni q cumisüvegből?

Chicco Step Up 2, 3 luku cumisüveg.


2014. febr. 6. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Technikailag megoldható, igen.

De nem nagyon szokták ajánlani, a fogak egészsége miatt.


Szerintem sok-sok türelemmel inkább tanítsd a kanállal enni.

Pl. próbálkozzatok többféle színű, formájú, különböző szárhosszúságú stb. kanalakkal, esetleg adj a kezébe kiskanalat, amivel közben eljátszhat.

Várd ki jobban, amíg megéhezik, egyszerre picike adagokat tegyél a kanálkára, hogy tk. lenyalogassa- nem kell ilyen picinek egész kanalakat rögtön benyelni :)


Én biztosan nem szoktatnám üveges étkezésre.

2014. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A tápszert is cumisüvegből eszi. Csak türelmetlen és nem birja kivárni mig a szájához ér a kanál :) És utánna már nem is kell neki... Csak a tápszer után eszik meg több kanállal. De akkor meg már ugye nem annyira éhes. Lehet ugy csinálom, hogy kevesebb tápit adok neki akkor ki tudja várni mig odaér a kanál. :)
2014. febr. 6. 09:25
 3/7 anonim ***** válasza:
A tápszer nem cukrozott,így azt eheti üvegből.Babakaját nagy butaság üvegbe tenni.Simán elöbb kezd el etetni vele,nem mikor már annyira éhes és nincs türelme.De akár várhatsz is,mert lehet még nem érett meg rá 4hónaposan,hogy kanállal egyen.
2014. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kanállal való étkezés sem olyan, hogy hipp-hopp egyik napról a másikra megy minden babának. Eleinte csak pár kanállal kell kóstoltatni, aztán minél többet. És közben megszokja a baba a kanalat is és hozzászokik az új ételekhez is. Én biztos nem adnám neki cumisüvegből a bébiételt. Meg ha belegondolsz, akkor azért a bébiételek nagy része nem folyékony, hanem pürés, most akkor azt hogy? Akkor a cumisüvegre is akkor lyukat kell tenni, hogy az működjön. Meg nálunk a sima Humana baby fit tápszer, ami sűrűbb volt, annak sokszor a lyuk eldugult a tápszertől, akkor el tudom képzelni milyen lenne a bébiételnél.

Szerintem legyél türelemmel, nem kell rögtön egy étkezést kiváltani, naponta többször adsz neki pár kanállal, aztán meg kap tápszert és szépen hozzászokik a kanálhoz.

2014. febr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor maradok a kanálnál.
2014. febr. 6. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:

ha 4hónapos, még csak most kezdted a hozzátáplálást, ha jól gondolom.

Ha igen, akkor még az első időben nem gáz, ha cumisüvegből adod, de ne maradjon ez a szokás!

Próbáld minél előbb kanállal etetni.


CSak példának leírom, hogy a sógornőm így etette a fiát, folyamatosan csak cumisüvegből, később már a darabosat is felvizezte és nagylyukú c.üveből itatta- már 1éves és nem is hajlandó kanállal enni a kicsi.... De az a durva, hogy még sosem láttam, hogy egyátalán kanállal próbálta volna- mindig üvegből eteti. De hát az ő dolga, szóln nem lehet neki, mert ő az a mindenkinél okosabb vagyok fajta! :) Szegény gyereket sajánlom csak!

2014. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vagy esetleg ki próbálhatjátok ezt [link]
2014. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!