Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-12hós gyerekedet szoktad...

10-12hós gyerekedet szoktad még cumisüvegből etetni?

Figyelt kérdés

A reggel-esti tejital/tápszer-en kívül?

Ismerősöm úgy eteti a 11hónapos gyerekét, hogy vízzel felhigítja folyosra az üveges bébiételt, és berakja cumisüvegbe és úgy adja a babának.

Nekem már nagyobbak a gyerekeim, de nem emlékszek rá, hogy ilyet hallottam volna bárkitől is... vagy csináltam volna ilyet. Én nem szeretek más dolgába beszólni, nem is mondtam neki semmit, mert igazából nem tudom, hogy én maradtam-e le valamiről, vagy csak ő a lusta kanállal etetni a babát? Azért ilyen korban már nem az szokott lenni, hogy pl húslevesből zöldségeket villával összetörünk, és azt kanalazzuk a kicsi szájába?

Szóval lehet, csak én emlékszem rosszul. :)

csak olyan furcsa volt nekem ez a látvány, azért kérdezem más anyukától, hogy akinek ilyen korú gyereke van, ti hogy szoktátok etetni a babátokat?


2013. dec. 29. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. A legkisebb 2 éves. Kb másfél éves koráig a reggeli-esti tejitalt cumisból itta, de a pépeket kanalaztam neki. Hallottam már úgynevezett főzelékes cumiról, amin nagyobb lyuk van, de sose használtam, és az ismerős körömben sem használtak ilyet.
2013. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, ilyet kisebb korukban sem csinaltam.
2013. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 coma válasza:
Ez szerintem csak lustaság ês a babának sem jó sokkal később gog leszokni a cumisüvegről ilyenkor màr próbálnak maguk enni kanállal
2013. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyedüli eset, árulnak is ilyen cumisüveget, ami kifejezetten főzelékhez való. Nyilván nem a legjobb megoldás, de néha szükség törvényt bont. Lehet, hogy máshogy nem eszi meg a gyereke. Szerintem is jobb, ha nem szólsz bele és nem ítélkezel. Nekem is problémás a gyerekem étkezése, igaz más a problémánk, de nem hiszem, hogy én tehetek róla és megoldom, ahogy tudom.
2013. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A keresztfiunkat így etették a szülei, de nem lustaságból, ebben biztos vagyok. Egyszerűen nem volt hajlandó kanállal enni, mert nem volt türelme kivárni a kanalazást, vagy nem tudom, de tény és való, hogy csak így tudták megetetni vele a főzelékeket nagyon sokáig. A kisfiú fél évvel idősebb, mint a mi kislányunk, ennek ellenére később tudták kanállal etetni, darabosakat is később adták neki, mint mi (1 éves kor után csak darabosat evett a lányom, a pépeset kifintorogta), szóval 1,5 évesen kezdett kb darabosakat enni a kisfiú, persze akkor már kanállal ette, nem tudom meddig ment ez a cumisüvegesdi...

Nekem is nagyon fura volt, de valahogy muszáj megetetnie, szóval én nem ítélnék elsőre, hogy lustaságból csinálja, persze nem ismerem akikről írsz nyilván, de nálunk van példa rá, hogy muszájból csinálja, és ő is jobban örült volna, ha nem kell kínlódnia a megfelelő állag elérésével, hogy kijöjjön az üvegből, hanem szépen bekanalazná...

2013. dec. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezek szerint ez előfordulhat, köszi a válaszokat.

Persze- nem szólok én bele senki dolgába, ahogy írtam is és nem is ítélkezek, (lényegében nem is érdekel) csak úgy nekem hirtelen ez olyan fura volt- ezér kérdeztem.

2013. dec. 30. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!