Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adhatok még üveges...

Meddig adhatok még üveges bébiételt?

Figyelt kérdés
Van, hogy darabosat veszek, van, hogy pépeset. Mi nem eszünk főtt ételt, max 2szer egy héten. A fiúnk már 14 hónapos, adhatok neki továbbra is ilyeneket, amíg nem megy bölcsibe?
2013. dec. 29. 09:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak az ebédről van szó amúgy, minden mást rendesen eszik.
2013. dec. 29. 09:35
 2/8 anonim ***** válasza:
Én azért szép lassan elkezdeném átszoktatni.
2013. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ha mi olyat eszünk ami nem neki való (pl. most karácsonykor töltött káposzta, halászlé, rántott hal, stb.), vagy nem szereti ami éppen van, akkor üvegeset szoktam neki adni, pedig már 2 éves.
2013. dec. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is rá kéne szoktatnod a házi ételre, mert a bölcsibe gond lesz, arról nem beszélve, hogy másfél évesen már nem üveges bébiételt kéne ennie, hanem azt, ami elvileg Ti is esztek. Pépeset egyáltalán nem adnék már egy 14 hónapos gyereknek. Miért nem esztek minden nap főtt ételt? Két naponta főztem én is, nem kell minden nap főznőd, de ez így szerintem nem lesz jó.
2013. dec. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lesz jó így. A bölcsibe nem fog megenni semmit, bébiételt meg nem fognak neki kanalazni. Szerintem is át kellene szoktatni. egyrészt laktatóbb, másrészt pedig elég egysíkú étkezés sem jó neki Az én lányom 13 hónapos kora óta nem evett bébiételt, addig csak 2 fajtát volt hajlandó, az almaszósz csirkehusi-almaszósz banán csirkehusi kombókat, és semmi mást, utána inkább átszoktattuk arra, amit mi eszünk, mert pl. 11 hónapos kora óta se tejitalt sem tápszert nem evett, a két fajta bébiétel meg elég silány.

Szerintem attól, ha csak heti 2x főzöl, akkor főzhetsz neki is olyat, amit le tudsz fagyasztani, plusz eszi azt, amit ti.

2013. dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vannak 1 éves kortól való üvegesek,ha szereti és egészséges néha lehet adni.szerintem ebből nem lehet arra következtetni,hogy majd a bölcsiben egy más közegben hogy fog enni.az én hugom mint a dinnye úgy nézett ki bölcsi előtt,a rántott húst pusztította 1 évesen,a bölcsibe meg egy falatot sem evett.nemrég láttam dr. Czeizel endre műsorában,hogy 1-3 éves korig a legújabbkutatások szerint egyáltalán nem kéne a gyerekeket mindig ugyanazzal etetni,mint amit a felnőttek esznek.
2013. dec. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gabszem ***** válasza:
nekem mindig van itthon üveges kaja, többféle is ,mert ha nincs időm főzni, vagy nincs itthon hozzávaló vagy egyszerűen csak nincs kedvem főzni, vagy olyat eszünk amit ő nem szeret vagy nem ehet, akkor szoktam neki üvegeset adni, pedig már 23 hónapos. Engem nem zavar, ő meg szereti, legtöbbször persze én főzök, de pl .a most 5 hétig beteg volt és nem evett meg mást csak az üvegest.
2013. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Simán adhatsz még neki üvegest. Nálunk is van itthon egy pár üveg, a lányom 18 hónapos. Ha beteg, ha fáj a torka vagy olyat főzök, vagy épp nem főzök, akkor előkapok egy üveggel. Általában max 1 fogy egy héten, ha vacakul van, akkor több. Kb ennyi idős volt, amikor elkezdte érdekelni az, amit mi eszünk. Mi általában együtt étkezünk, így szépen elkezdett mutogatni a tányérunkra, nagyon hamar átállt a mi kosztunkra. De vannak kivételes napok, ahogy írtam. (A Müllerben szokott lenni 15 hónaposnak való, meg 1-3 évesnek való is, többféle.)
2013. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!