Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves múlt a keresztfiam és...

1 éves múlt a keresztfiam és a teájába tehetünk gyümölcscukrot vagy szőlőcukrot? Melyiket lehet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tenni tehetsz, de minek?
2009. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha megissza anélkül is, kár rászoktatni őt a cukros innivalókra. Csak rontja a fogát.
2009. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mégis minek? Teljesen felesleges, csak rászoktatjátok a cukorra, aztán meg néztek, ha elromlanak már a tejfogai is... A cukor igenis káros, akárki akármit mond. Ha picikorban már cukorral tömitek, az egyenes út az elhízáshoz, cukorbetegséghez!
2009. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy eddig HIPP-es teákat kapott és most a Pickwick teát nem issza meg cukor nélkül.A HIPP teák édesek voltak.Én se tennék bele cukrot de a sima vizet nem issza.Köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 7. 12:30
 5/11 anonim ***** válasza:
rendes cukorból teszel neki egy picit, éppen hogy csak, attól semmi baja sem lesz. a tiszta gyümölcscukrot kerüljétek, a hiedelemmel ellentétben károsabb a szőlőcukornál, mivel nagyon hamar raktározódik zsír formájában, ami elhízáshoz vezet. vagy ha meg tudjátok csinálni, akkor egy kis szőlőcukor mehet a teájába, pici íze legyen épp csak annyit. egy orvosis
2009. dec. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg olyan teát venni neki, aminek nincsen savanykás íze, hátha azt megissza cukor nélkül.
2009. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg ha gyümölcsteát adnátok neki? Nem gyümölcsízű fekete teát, hogy szerencsétlen gyerek egyévesen koffeinfüggő legyen, rosszul aludjon... Rengeteg finom, szárított gyümölcsökből készült tea kapható, mindenféle ízesítő vackok nélkül, magában is finom. A gyerek nem fog sem elhízni, sem koffeinfüggő nem lesz.
2009. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia! gondolom a pikwick gyerekteát issza a babád, nem gyümölcsízű feketeteát, ami miatt az egyik kedves válaszoló ledorongolt...

az én fiam sem itta meg korábban csak a granulátumosat. most ő is gyerekteát kap, már üresen. az én trükköm az volt, hogy az elkészült teához öntöttem egy kis feketeribizli-alma babagyümölcslevet, amitől édeskésebb lett. majd fokozatosan elhagytam az "adalékot".

egy barátnőm a gyerektába is rakott egy ideig granulátumot, mindig egyre kevesebbet, így a lánya szépen leszokott az édesítésről.

szerintem Te is próbáld meg, akár pici cukorral kezdve, a fokozatos "leszoktatást". ha nem megy, akkor sincs tragédia. gondolom egyéb édességgel (bolti krémtúró, csoki, édes péksütemények - szerintem ezek károsabbak, mint egy épp hogy édeskés tea) nem traktálod és már mostok fogat is :)

1 éves fiú anyukája

2009. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jaj, utcsó vagyok, most látom, hogy a kicsi a keresztfiad, nem a sajátod :) szerintem egyeztess az anyukájával :)
2009. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én rendes cukrot teszek bele mert máskép nem isza meg.Tudom hogy nem jó, majd itt olvastam hogyan is lehetne leszoktatni róla.

Nos egy picikét szerintem tehetsz bele. Éppen hoyg kissé édes legyen hogy elfogadja.

2009. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!