Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 2 éves csemetétek?...

Miket tud 2 éves csemetétek? (gondolok itt mondókákra, számok, színek, szobatisztaság, beszédre)

Figyelt kérdés
2014. febr. 8. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2 évesen a kisfiam már összetett mondatokban, tisztán beszélt, 2-3 mondókát kis segítséggel tudott, az alap színeket tudta, számolni 10-ig elszámolt, bár ez még nem volt tudatos, mert fogalma nem volt róla, hogy mennyi pl. 5, csak végigmondta a számokat 10-ig, de szobatiszta az nem volt. Már 2 és fél éves is elmúlt, mire szobatiszta lett.
2014. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jövő hónapban tölti a kettőt, kislány.

Elég szépen beszél, tud több mondókát. A számokat, ha akarja, felsorolja egy darabig, de számfogalma még egyáltalán nincs. Ismer néhány színt (piros-sárga-kék-zöld, ezeket biztos). A szobatisztasággal úgy állunk, hogy folyton bilibe akar pisilni, vidáman üldögél rajta, de soha nem sikerül bele semmi. Ha nagyon tiltakozik a pelenkázás ellen, akkor ráadom a bátyja kinőtt alsóját, de olyankor mindig bepisil szegény, és szégyenkezve kéri inkább a pelust. Még egyáltalán nincs megérve rá fizikailag.

Ezeket a dolgokat egyébként mind a bátyjától lesi el, a mondókákat, a bilizést, mindent. Érdekes, mennyivel többet tanulnak egymástól, mint a felnőttektől.

2014. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Összetett mondatokban folyékonyan beszél,szobatiszta,mondatokat dalokat tud,páros lábbal ugrál egyedül öltözik, eszik,lépcsőzik,mosakszik,ismeri 3 alapszínt a 3 mellékszínt emellett a rózsaszínt a szürkét a fehére a feketét és a barnát,el tud számolni 10 ig meg is számolja a dolgokat,ismeri az A betűt mert nagyon szereti az "apa" betűt,ügyesen rajzol.
2014. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*mondókákat
2014. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
csak ámulok bámulok h más picinyei mennyi mindent tudnak,az én fiam márciusba lesz két éves és mondatot egyáltalán nem tud képezni helytelenül ejti ki a szavakat már amelyiket ki tudja mondani, ő még nagyon ragaszkodik a pelushoz nem akar hallani a biliről. van egy csomó készségfejlődési játéka de nem igen használ, mi szülők is nagyon sokat próbáljuk tanítani de úgy veszem észre h mind hiába nem tudom h mit is próbáljak ki. számok: 1,2,5 ennyi de jelentését nem tudja sem a színeknek: sárga kék, piros.
2014. febr. 8. 20:27
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

szia,ne aggódj ennyire!!!

őszintén nekem már a kérdés is fura volt,mert egy 2 évesnél még az is normális,ha semmit sem beszél,nemhogy mondókázzon!!A számokról,színekről ne is beszéljünk...

Én nagyobbik fiam igaz beszélt már 2 évesen,de mondókázni még most sem mondókázik,pedig már 3!Ezzel nincs semmi baj!!!

A számok mögé számfogalmat(legkorábban 3) 4-5 évesen tesznek!A színek is ráérnek majd 4 évesen,igaz fiam már sokat felismer,de pl a 3 éves státuszon nem is kérdezték!

A szobatisztaság meg egyéni dolog,egyszer mindenkiről lekerül a pelus:)Majd jön a nyár,aztán rohangálhat bugyiban:)

Amúgy óhatatlan,hogy egy ilyen kérdésre jönnek a 2 évesen WC-ző,mondókás-éneklős-számolós-színfelismerős-színezős-szuperügyes anyukák "dicsekvései".Ezzel senkit sem akarok piszkálni,mert persze vannak ilyen gyerekek,de azért valljuk be,na,hogy a legtöbben (még ha tudta alatt is)valamiféle versenynek élik meg gyermekük növekedését,és folyton másokhoz hasonlítgatják!!!Nem kell egyet érteni azzal amit írok,de szerintem így van,főleg itt a GYK-n!


Kedves kérdező!Hagyd a tanítást,a fejlesztő játékokat,egyszerűen élvezd a gyermekeddel együtt töltött időt,és hagyd,hogy ő vezesse a közös időtöket,hidd el jelezni fogja,ha valami érdekli,és ha akkor a kíváncsiságát kielégíted minden ragad majd rá mit a kosz:))

Nem azt mondom,hogy nem kell próbálkozni a bilivel,hogy nem kell mondókázni,énekelni,de nem kell görcsölni ezeken!!!

És puszta jószándékból írtam amit írtam,remélem nem dértettem meg senkit!

2014. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! Bevallom leesett az állam az eddigi válaszokon... Az enyém is márciusban lesz 2, és eddig azt hittem hogy egy nagyon okos-ügyes kislány :D

Végre tud mondani 2 szavas mondatokat (mi ez, anya alszik), ezen el voltam ájulva eddig.. Szavakat gyorsan tanul és jól használja is utána, de persze nem helyesen ejti ki még őket. Mondóka a fasorban sincs..

1, 2, 3 mondja és tudja is hogy mit jelent.

Színek csak a kék és a lila amit mond, de nem érti még teljesen a különbséget, összekeveri néhányszor.

Rajzolni nem igazán tud, kör az megy nagyjából meg a vonal, de semmi összetett.

Reggel mindig bilibe pisil (éjszaka nem termel pelusba általában), de napközben pelus. Miután pelusban a kaki, mindig közli hogy van kaki, de előtte sosem.

Mikor először néztük a süsüt a tvben, közölte rá hogy tetszik, mondja hogy ejnye-bejnye ha felborítok valamit, ha megüti valamijét mondja hogy fáj.

Kb ennyi így hirtelen amit az enyém tud. Ezek szerint nem egy "szuper" baba, de számomra akkor is a legszuperebb :)

2014. febr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Ne aggódjatok, a fiam ennyi idősen kb. 10 szót mondott, nem hogy még mondókázott volna, a bilit maximum a fejére tette, mégis most, közel 4 évesen teljesen normális, okos kisfiú. Semmivel sem butább, mint a korábban érő gyerekek. Meg, ismétlem, az én kicsimet szerintem a tesó is húzza, mindent tőle les el.

2014. febr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

25 hónapos kislány.


Mondókákat mond, tisztán beszél, mondatokban, de elég korán elkezdte mondani a szavakat, 9 hónaposan.

Sosem akar bilire ülni, kéri tegyük a wcre (szűkítős). Kakilni még nem kakil bele, de a pisi megy.

Egyedül öltözik, a harisnyát kivéve.

Felismeri a kéket, feketét, zöldet, sárgát, fehéret, narancsot, pirosat és a lilát.

20ig számol, 5ig van számfogalma. Tehát megszámol három virágot pl. a könyvben. 10ig számol angolul és arabul (Dubaiban élünk).

2014. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%

#3.vagyok,nem értem ezt a rosszindulatú kommentet,milyen szuper anyuka,meg szupergyerek?

Szimplán leírtam mit tudott a kisfiam(féléve) nem volt benne semmi dicsekvés,régen rossz ha ezen valaki felkapja a vizet,ő korábban érik,és születése óta nagyon rohan mindennel.Van egy bölcsis társa aki 1,5 évesen már folyékonyan beszélt olyan szépen kb,mint egy 5 éves,simán elszámolt 20 ig,neki igaz volt egy tesója,mégsem esett neki senki,hogy hogy képzeli a gyerek,hogy 1,5 évesen ilyet tud.

Úgy gondolom a kérdező,érdeklődik más 2 éves miket tud,szívemre teszem a kezem tényleg ezeket tudja,nem lenne okom hazudni,és nem is versenyeztetem a gyerekem.Minden gyerek másképp fejlődik,és sosem bántottam senkit nem értem engem miért kell.

2014. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!