Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Házasságban ez tényleg elítéle...

Házasságban ez tényleg elítélendő?

Figyelt kérdés

Azért írom le a "problémámat", mert idegenek véleménye is érdekel.


A helyzet: a Férjem és közöttem 10 év a korkülönbség a Férjem javára. 8 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok. A Kisfiúnk 16 hónapos.

Mindenünk megvan, semmire nincs panasz.

A Férjemnek nagyon jó állása van, reggel 6-tól délután 2-ig dolgozik, iszonyú jó fizetésért+ cafeteria.

Családi házban élünk, mindegyiküknek van 1 autója.


Felmerült bennünk, hogy jövőre nekiállnánk a tesó projektnek ( a Férjem miatt sem szeretnénk már sokat várni vele), így a tesó kb. akkor születne mikor a Kisfiam betölti a 3. évét.

Tehát még jó pár évig nem dolgoznék. A Férjemnek semmi kifogása ellene, mert azt mondja szerencsére nem kell szükölködnünk, nem hiányzik az Én fizetésem.

Közös számlánk van így az Én juttatásom is arra megy, de azt meg a Férjem egy az egyben rakja félre egy al-számlára a Kisfiúknak.


A probléma ma merült fel: Nálunk volt az Anyukám, és éppen mondtam a Férjemnek hogy elmegyek vásárolni fehérneműket mert már kellenek újak. Férjem mondta, hogy oké. Anyukám megjegyezte, hogy milyen jó nekem, hogy csak így költekezek a Férjem számlájáról (ami közös), és hogy a Férjem meg milyen engedékeny hogy semmiért nem szól.

Hozzáteszem a Férjem hobbija az autószerelés és sokszor munka után is dolgozik itthon, de az a "zsebpénz" a saját hobbijaira megy el.


Namost amit magamra költök egy hónapban:

Hajfesték, műszempilla, műköröm, szolárium csak ilyenkor nyár előtt, és ruhát sem veszek minden hónapban, de van hogy egyszerre többet is veszek+ cipőt. Fodrász, és innen-onnan rendelek magamnak dolgokat ( Avon pl.)


Hát pár ismerősőm szemében ez úgy néz ki, hogy mivel az Én jövedelmem kisebb összeg mint a Férjem fizetése ezért ÉN A FÉRJEM PÉNZÉT KÖLTÖM. És szegénynek csak jönnek az sms-ek a vásárlásról :)

Ez engem nagyon zavar, mert mindenki szemében Én vagyok a "rossz", meg az eltartott....

A Férjem tudta h egy gyerekvállalás mivel jár, azt is tudta h Ő az aki többet keres, és valószínű többet is fog.

Aláírom, hogy többet költünk mint egy átlag család, na de ekkora baj, hogy ez a Férjem fizetéséből megy?


2014. febr. 8. 21:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is az a normális, hogyha mindenki fizetése a közösbe megy, és abból gazdálkodik az egész család, függetlenül attól, hogy ki mennyit keres. Én gyeden vagyok, a férjem sokkal többet keres, mint én, közös számlánk sincs, csak ha valamire pénz kell, egyszerűen szólok neki, hogy hazafelé vegyen fel pénzt. Mondjuk én magamra nem igazán költök, de szerintem nem is ez a lényeg, hanem hogy értsetek egyet abban, hogy mire mennyi pénz jut.
2014. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
56%
Te nem panaszkodsz Száli, hanem dicsekszel..... Senkinek semmi köze hozzá. A házasságban minden közös.
2014. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%
Nem elítélendő, akkor lenne az, ha a férjed mindezt ellenezné. De nem kell ezeket nagybetűvel írni: férjem, kisfiam, én, anyukám... :D
2014. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Jajj elnézést kérek , hogy leírtam a körülményeket is. Nyilván nem mindegy, hogy 130e ft-os fizetésből költök ilyenekre, vagy lényegesen többől... kiragadtad a lényeget látom! Szép estét!
2014. febr. 8. 21:43
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
én nem ítélem el, megjegyzem, nekem meg az a furcsa, amikor a házastársaknak külön kasszájuk van. Elmondom, mi 17 éve vagyunk együtt, ebből 11 év házasság, kb 5 év korkülönbséggel, 18 éves voltam, amikor összeköltöztünk, én főiskolára jártam, ő dolgozott. Mégis közös kasszánk volt, persze a lényege az ő fizetése volt (nem egy nagy összegre kell gondolni, egyszerű melós volt világéletében) én annyit tettem hozzá, hogy jól tanultam és kaptam némi ösztöndíjat. De minden hónapban összeraktunk, amink volt, és beosztottuk, hogy akkor ez meg az arra, meg amarra, és volt nekem is, neki is saját költőpénze, ebben benne volt a kaja, nekem úgymond konyhapénz, van amit ki tudtam gazdálkodni belőle. Később változott a felállás, mert jó állásom lett, jó fizetéssel, és gyakorlatilag tavaly dupla annyit kerestem, mint ő. Mégis maradt a közös kassza (az én bankszámlámra jön minden, az ő fizetése is), és mindig megbeszéljük, hogy mit hova, rezsi, bevásrálás, egyéb fizetnivalók, és ugyanúgy van még mindig saját pénzünk. Szóval én nem látom ezt akkora problémának, gondolom nem vered folyton el a férjed pénzét, amit esetleg már ő is szóvátenne....a többieknek meg semmi közük hozzá, hogy éltek
2014. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%
Akkor én mi vagyok? Csak gyesem van és családi, plusz a párom fizetése, 2 gyerek. Igaz, nem vásárolok magamnak csak amikor már tényleg kell, de a gyereknek mindent. Az ő számláját én kezelem a pénzt én osztom. Nincs ebben semmi, szerintem egy házasság erről is szól.
2014. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

Ehhez senkinek semmi köze! Sokkal jobb lenne, ha mindenki a saját pénztárcájában túrkálna, és a saját anyagi helyzetével foglalkozna.

Ha a férjedet zavarja, akkor gondolom úgyis szólni fog, ha meg nem, akkor úgy csináljátok, ahogy nektek megfelel. Persze véleménye mindenkinek lehet, de nem szabad a szívedre venni, max. meghallgatni, ha nagyon el akarja mondani, aztán letojni nagy ívben.

2014. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

5-ös!


Igen, nem verem el a Férjem fizetését :) Sőt, nem kell havi 50e ft-os kiadásokra sem gondolni, ennél azért kevesebb megy el "az én kiadásaimra". Eddig még nem szólt nekem, hogy problémája lenne ezzel :)

2014. febr. 8. 21:47
 9/37 A kérdező kommentje:

Azért kicsit megerősítettetek arról , hogy nem vagyok mumus :)

Az egyik ismerős házaspár pl. ugyanannyit keres (nincs még gyerekük), külön kasszán vannak. De olyan szinten, hogy ha a Feleség elmegy bevásárolni és a férjének a kajája mondjuk 2e ft a blokkon akkor hazamegy és elkéri a 2e ft-ot a férjétől. Nekem ez a fura, de nem szóltam egy szót sem, mindenki azt csinál ami akar.

2014. febr. 8. 21:49
 10/37 anonim ***** válasza:
86%

Ehhez senkinek semmi köze!

Amúgy szerintem is az a normális,ha közös kassza van.Én férjem nem keres olyan sokat(még:)),nekem a gyes+csp jár 2 gyerek után és teljesen normális,hogy minden hónapban összetesszük ami van és leosztjuk hogy mire mennyi kell.Ha dolgozni fogok akkor is így lesz.

Ha neki kell valami megvesszük,ha nekem akkor is,akármennyire én kevesebbet teszek hozzá a kasszához egyenlőre.

Szerintem ne foglalkozz mással,irigyek:)

2014. febr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!