Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Házasságban ez tényleg elítéle...

Házasságban ez tényleg elítélendő?

Figyelt kérdés

Azért írom le a "problémámat", mert idegenek véleménye is érdekel.


A helyzet: a Férjem és közöttem 10 év a korkülönbség a Férjem javára. 8 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok. A Kisfiúnk 16 hónapos.

Mindenünk megvan, semmire nincs panasz.

A Férjemnek nagyon jó állása van, reggel 6-tól délután 2-ig dolgozik, iszonyú jó fizetésért+ cafeteria.

Családi házban élünk, mindegyiküknek van 1 autója.


Felmerült bennünk, hogy jövőre nekiállnánk a tesó projektnek ( a Férjem miatt sem szeretnénk már sokat várni vele), így a tesó kb. akkor születne mikor a Kisfiam betölti a 3. évét.

Tehát még jó pár évig nem dolgoznék. A Férjemnek semmi kifogása ellene, mert azt mondja szerencsére nem kell szükölködnünk, nem hiányzik az Én fizetésem.

Közös számlánk van így az Én juttatásom is arra megy, de azt meg a Férjem egy az egyben rakja félre egy al-számlára a Kisfiúknak.


A probléma ma merült fel: Nálunk volt az Anyukám, és éppen mondtam a Férjemnek hogy elmegyek vásárolni fehérneműket mert már kellenek újak. Férjem mondta, hogy oké. Anyukám megjegyezte, hogy milyen jó nekem, hogy csak így költekezek a Férjem számlájáról (ami közös), és hogy a Férjem meg milyen engedékeny hogy semmiért nem szól.

Hozzáteszem a Férjem hobbija az autószerelés és sokszor munka után is dolgozik itthon, de az a "zsebpénz" a saját hobbijaira megy el.


Namost amit magamra költök egy hónapban:

Hajfesték, műszempilla, műköröm, szolárium csak ilyenkor nyár előtt, és ruhát sem veszek minden hónapban, de van hogy egyszerre többet is veszek+ cipőt. Fodrász, és innen-onnan rendelek magamnak dolgokat ( Avon pl.)


Hát pár ismerősőm szemében ez úgy néz ki, hogy mivel az Én jövedelmem kisebb összeg mint a Férjem fizetése ezért ÉN A FÉRJEM PÉNZÉT KÖLTÖM. És szegénynek csak jönnek az sms-ek a vásárlásról :)

Ez engem nagyon zavar, mert mindenki szemében Én vagyok a "rossz", meg az eltartott....

A Férjem tudta h egy gyerekvállalás mivel jár, azt is tudta h Ő az aki többet keres, és valószínű többet is fog.

Aláírom, hogy többet költünk mint egy átlag család, na de ekkora baj, hogy ez a Férjem fizetéséből megy?


2014. febr. 8. 21:32
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
69%

Azt írod, hogy van kereseted, tehát valószínűleg dolgoztál valamit, mielőtt gyereket vállaltatok, ergo nem voltál egy "kitartott" nő. Anya vagy, és innentől kezdve tudod jól, hogy az is munka, nem is olyan könnyű... A férjed is tisztában van ezzel valószínűleg, és ezért nem zavarja, hogy költöd a "pénzét", de igazából nekem nem is tetszik az a kifejezés, hogy az ő pénzét költöd, mert ahogy írtad, az jön le, hogy ő is úgy tekint arra a pénzre, hogy az közös. A tiéd is és az övé is megy a közösbe, abból pedig költekeztek, ez teljesen normális. Ez közhely ugyan, de ne törődj azokkal az emberekkel, akik megnéznek emiatt, lehet, hogy el kellene "slamposodnod" ahhoz, hogy meg legyenek elégedve, hiszen szültél, mégsem pukkantál le. Szerintem irigyek rád. Anyukád pedig vagy félt, mert attól tart, hogy előbb-utóbb a férjednek ez így nem fog tetszeni, vagy nem értem mi a problémája, neki támogatnia kell, és örülni, hogy ilyen normális férjed van.

És igen, a gyerekvállalás ezzel jár, ez szinte minden családban így van, és így is normális. (Hozzáteszem, ha te keresnél éppen jobban, gondolom az is menne ugyanarra a számlára)

Egyébként nálunk is a férjem keres jelenleg jobban, én TGYÁS-on vagyok még. Régebben volt, hogy én kerestem többet, de sose volt belőle konfliktus vagy ilyesmi, a pénzünket mindig is együtt, közösként kezeltük, ez nagyon jól működik, annyi, hogy az ismerősöknek nem engedünk túl sokat belelátni a pénzügyekbe, pont az ilyen dolgok elkerülése végett.

Egy szó mint száz, ne vedd magadra ezeket a dolgokat, és így tovább!! Sok sikert a második babucihoz!!! :)

2014. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok,ja és az alap(csak ha valaki lepontozna ezért)hogy a gyerekek az elsők,ami nekik kell azt vesszük először:)


De amúgy nekem is inkább az a fura,ahol esténként elszámolás van egymás felé...és kölcsön is kérnek és majd törlesztenek egymásnak,ha úgy jön ki épp valami? o_O

2014. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
11-es! Köszönöm a válaszod, sok mindenben egyetértünk! És köszönöm a drukkot :)
2014. febr. 8. 21:57
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtt is a férjem a többszörösét kereste,mint én. Bennem van egy kis kellemetlen érzés e miatt,ő meg nem győz perlekedni velem,hogy költsek többet magamra. Egy család vagyunk,számunkra evidens a közös kassza.
2014. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Mondok cifrábbat. Kollegám és a felesége minden élelmiszervásárlás után leül otthon, tételesen!!! megnézik, hogy kinek mit vettek és kifizeti az egyik a másiknak az utolsó fillérig. Mindketten 1 millión felül keresnek.......
2014. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

15-ös!


Nekem az már az extrém verzió....

2014. febr. 8. 22:03
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád és a férje (apukád? :-)) között ez valószínűleg nem volt ennyire egyértelmű, meg talán meg sem engedhették maguknak. Így valószínűleg egy kis irigység/keserűség is van a megjegyzés mögött. Szerintem teljesen normális, aggódnod akkor kellene, ha a férjednek lenne kifogása ellene. Ahhoz, h ti hogyan kezelitek a pénz egymás közt, senkinek semmi köze. Ettől még elítélhetnek, de én a helyedben tojnék a rosszallásukra. Kíváncsi vagyok, h anyukád meg a z összes ítélkező tiltakozna-e, ha ő lenne olyan helyzetben, mint te...
2014. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj ha a férjed szerintem is ok ez. Külföldön (USA, Németo, Anglia, Svájc stb) még mindig nagyon gyakori hogy anyuka csak a háztartást vezeti gyereket nevel stb. Söt amilyen környéken én élek itt is gyakori ez, csak családanya a lakók angy része mert megengedhetik maguknak. Söt van akinek már rég unokája van tehát rég kirepült a lánya ö mégsem dolgozott soha, én sem tervezek jó ideig, most küzdünk a babáért és effektiv nem is dolgozok csak besegitek a férjem dolgaiba ha épp van valami, de ez max napi 1-2 óra vagy annyi sem. Ez nekünk igy megfelelő amig dolgoztam sem volt belöle pénz mivel vállalkozás volt és el is ment a bevétel a kiadásokra. Ehhez senkinek semmi köze ha nektek igy megfelelő.
2014. febr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Mi is közös kasszán vagyunk hiszen egy család vagyunk.egy családba mit keres külön kassza? Én kapom a gyedet ő a fiait és közös számlánk van. Amikor még nem voltunk házasok se volt olyan hogy te pénzed én pénzem. Mi mindig elöbb lerendezünk minden számlát stb. Majd mindent ami a lányunknak kell. Ha marad akkor mindig mondja hogy vegyek ruhát,cipőt bármit. Szóval ez a normális főleg ha van is miből. Mi azért nem állunk ilyen jól de remélem egyszer mi is fogunk. De akkor se lennénk külön kasszán.


Amit meg írt valaki hogy elszámolnak meg tételesen kifizetik hát nevetséges. Ez az amikor az embert megbolondítja a pénz és jódolgában azt se tudja mit csináljon!

2014. febr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is teljesen normalis a kozos kassza. Vagy, ha a ferj dolgozik csak, akkor is kozos, hiszen egy csaladrol van szo. Nalunk is igy van, ferjem dolgozik, en itthon vagyok a pici gyerekekkel, de, ha nagyobbak, valoszinuleg nem megyek dolgozni, hanem vezetem tovabbra is a haztartast, esetleg tanulok meg valamit, bar van mar egy diplomam. Mi ilyenen nem is gondolkodtunk es senki nem szol erte, korulottunk mindenki ugy gondolkodik, ha egy csaladrol van szo akkor kozos minden. Egyebkent, nalunk ugy alakult, hogy csak gyest kapok, de ettol fuggetlenul en is veszek magamnak mindent, amire szuksegem van, ez nem is kerdes. Havonta szoktam en is vasarolni, kozmetikumot, ruhat, stb.
2014. febr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!