Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Dolgoznátok vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kislányom és jelenleg állapotos vagyok a kistesóval. A gyed extra lehetőséget ad arra, hogy megszakítsam a fizetés nélküli szabadságot, majd egy pár nap szabadság után táppénzre menjek, de a gyedet ugyanúgy kapjam tovább. Azonban a főnököm azt mondta, ne menjek táppénzre, álljak munkába. A kislányom bölcsödei elhelyezése megoldott lenne. Pont annyival keresnék többet, ha visszamegyek, mint amennyit a bölcsire ki kell fizetni (belszámolva az utazást is, mert nem egy településen van). Idén szeptemberig van szerződésem, és a főnököm nem biztatott, hogy később lesz hely. Azonban félek, ha most elmegyek táppénzre és később mégis vissza tudnék menni, nem engem választ majd, mert most nem azt csináltam, amit ő mondott. Szívem szerint nem adnám még bölcsödébe. De nagyon tanácstalan vagyok....
2014. febr. 9. 06:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha jól értem anyagilag sem éri meg mert amit keresnel elmenne a bölcsire.Babat is varsz...A pici is kicsike.Ha valahogyan meg tudod oldani inkább ne menj vissza.En amúgy két évesen adtam bölcsibe de csak 9 tol fél 1ig.de ne aggódj és idegeskedj az árt nem ha mondjuk mégis beadod.
2014. febr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én így nem mennék vissza.
2014. febr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék vissza. A főnök is meg fogja érteni. Nem éri meg, és ráadásul jön a következő baba. Azért dolgoznál terhesen és mondanál le egy picikéről egész napra, hogy a főnök jobban érezze magát. Semmi másért. A te családod egyetlen tagjának sem jó, ha visszamész dolgozni. Ne menj!
2014. febr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a keresményed ugyanannyi, ha maradsz, és ha visszamész dolgozni!

Nem mennék! Minek? Ugyanazt az összeget otthon is megkapod!

Hogy a főnököd mit mond, az mellékes.

A második gyerek után úgyis eljönnèl megint, pár hónapért nem borítanám fel a megszokott rendet!

2014. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyen feltételek mellett még szép hogy maradnék. Ha jó viszonyban vagy a főnökkel, akkor mondd el neki, hogy kiszámoltad és nem éri meg visszamenni, ha normális, megérti. Ha meg úgyis ki akar rakni, akkor meg majdnem mindegy mit csinálsz, így legalább nektek jó.
2014. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ugyanazt mondom, mint az előző... ne hagyd magad zsarolni. maradj otthon, ha nem éri meg visszamenned. a főnöködnek az a dolga, hogy a munkát felügyelje és elossza. persze, hogy jól jönne neki, ha visszamennél, nem kell felvenni senkit, nem plusz pénz, nem kell betanítani, stb. nyilván ezt mondja, hogy menj vissza. engem nem érdekelne, hogy megérti vagy nem, hogy nem mész... ha neked nem éri meg, ne menj. ha szüksége van a munkádra, nem fog kitenni, ha meg nem, így is úgy is kitenne. a nővéremnél pl az volt, hogy megkérdezték tőle, hogy be akar jönni melózni 30napot vagy fizessék ki és annyi.. (ez még régebben volt, nem tudom, most mennyi ideig nem rúghatnak ki)
2014. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos, nekem egyértelmű, hogy ha most nem mész vissza, akkor amint lejár a szerzodesed, a főnöködnek eszébe se jut majd meghosszabbítani.
2014. febr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De ha visszamegy dolgozni, és később lejár a szerződése, lehet akkor se hosszabbítja meg. Semmi sem garancia.
2014. febr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy akkor se, de ha nem megy vissza, akkor tuti.
2014. febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell mérlegelni.


Egyik oldal:

Most visszamész dolgozni, anyagilag ugyanott vagytok, mintha nem mentél volna. Ha tetszik, ha nem, lemaradsz bizonyos eseményekről a gyereked életében, és lehet, hogy később ugyanúgy nem lesz munkád, de lehet, hogy lesz.


Másik oldal:

Nem mész vissza dolgozni, 90% hogy elbocsátanak, de a gyermekeddel lehetsz, nem maradsz le semmiről, és GYES-ig ugyanannyi lesz a jövedelmed.


Na már most. Milyen végzettséged van, mennyi munkatapasztalatod, melyik részén laksz Magyarországnak?


Ha jó végzettséged van, és nem egy év után mentél szülni, illetve nem a keleti régiók egyikében laksz, én otthon maradnék. A gyes ideje alatt pedig már néznék más állás után.

2014. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!