Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utaztatok már repülőn babával?...

Utaztatok már repülőn babával? Mik a tapasztalataitok? Esetleg ha van valami hasznos tanácsotok.

Figyelt kérdés
Januárban szeretnénk rokon-látogatóba utazni,akkor lesz 10 hónapos a kislányunk és mivel 1300 km-es az út,a kocsi helyett inkább a 2 órás repülő utat választottuk.Nem túl hosszú az út,de még sosem utaztam repülővel,nem tudom milyen lehetőségek vannak a pelenkázásra,azt hallottam,hogy az ölemben utazik a kicsi,ez valóban így van?
2009. dec. 8. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen az öledben van. 2 órás útnál nincs, de hosszabb útnál előre ültetnek, ahol a falra felraknak egy mózeskosarat.

Ha pelenkázni kell a stewardessek majd segítenek.

Ne aggódj én 6 hónapossal repültem Amerikába, 12 órás volt az út, kétszer kellett átszállni, mégse volt semmi gond.

2009. dec. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a gyerekeinket soha nem vittük ilyen pici korukban hosszabb távra, még autóval sem...

Viszont sokat utazunk (munkánk miatt) olyan járaton, ahol 3 órás a repülőút és mindig vannak a gépen kisbabák is. :-[

Olyan babát még nem láttam a gépen, amelyik nem üvöltötte végig az utat!!! Az anyukájuk egész úton pánikban van, semmit nem tud tenni, a picik sem aludni, sem enni nem akarnak!...

A stewardesek a legtöbb esetben beültetik az anyukát és a babát az 1. osztályra (ha van hely), ott maga mellett egy üres ülésre tudja fektetni a babát...

Ha tömött a gép (ünnepek előtt és után vagy nyaraló szezonban) akkor nem tudnak mit tenni.


Ha felszállás előtt tisztába teszed a babát, akkor simán kibírja leszállásig egy jó minőségű pelenkával!


Általában a gépeken van egy üléssor a turista osztályon, ahol extra méretű hely van két ülés között, ide szokták a mózeskosaras babás utasukat ültetni, itt kényelmesen elférnek a gyerekkel együtt!!!

(Felszállás előtt pár nappal már lefoglalhatod ezt a helyet magatoknak!)

Pár nappal felszállás előtt jelezheted azt is, hogy babával vagy, erre különleges bébi-kaját is szoktak biztostani, ha tudnak rólatok előre!


Javaslom, hogy vegyél a babádnak valami különleges játékot erre az alkalomra, mert ez hosszan lefoglalja majd a figyelmét, talán ezzel könnyebben ellesz a 2 órás úton...


(Mondjuk az autóút valóban hosszabb lenne, de egyben védettebb is lenne a babád a fertőzésektől, amitől egy repülőtéren illetve repülőgépen nem fogod tudni megóvni!)

2009. dec. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én első


Ne aggódj, kedves kérdező, nem fogja végigüvölteni az utat. Az enyémek szépen aludtak, ettek, nem voltak mások mint otthon és ott sem üvöltöttek. Mivel gondolom Európán belül utaztok itt a gépeken általában nincs első osztály.

2009. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5 hos volt a babam amikor repultunk. Semmi gond nem volt. Amikor beszalltunk a gepbe megetettem, amit sikerult befejezni meg a felszallas megkezdese elott. Kenguruba volt rajtam. Miutan felszalltunk, tisztaba kellett tennem, a mosdoba van lehajthato asztalka, direkt babak pelenkazasahoz. Utana vegigaludta az utat. Ne aggodj!
2009. dec. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,talán nem lesz probléma:-)Még valami,Ti vittetek babakocsit magatokkal?Ha igen,hova tudtátok rakni?Mivel úgy tudom fejenként 23 kg lehet a poggyász.Összehajtható a babakocsink,de elég nehéz,lehet jobb lenne nélküle...
2009. dec. 8. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:

A babakocsit beszállásig magaddal viheted, és ott berakják a csomagtérbe. Nem számít plusz súlynak. De azért, biztos ami biztos, kérdezz rá a légitársaságnál.

Tipp: Felszálláskor érdemes szoptatni/itatni a babát, hogy ne duguljon el a füle.

Ha te vele vagy, bírni fogja a baba az utat.

2009. dec. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!