Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autista szülők válaszaira...

Autista szülők válaszaira lennék kiváncsi. Utólag vissza gondolva csecsemőkorban észre lehetett volna venni, hogy máshogy reagál a gyermeketek? Milyen tüneteket produkált?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 13:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Kedves tőled, hogy ilyen sokat írtál az életetekről.Nagy bátorságra vall, hogy így álltatok hozzá ehhez az élethelyzethez.Biztos nagyon kedves a lányotok.Esetleg ha nem nagyon tolakodó a kérdés: szeretnétek még babát?

Igazából -visszatérve a kérdésemre-azért érdekel ez az egész, mert a kislányom 8 hetes és ha fügőleges helyzetben van soha nemnéz ránk, vagy csak nagyon ritkán.Ezért aggódom.De biztos ez csak butaság. Lehet, hogy csak ha felveszük annyi érdekes dolgot lát maga körül, hogy mi már nrm is vagyunk neki érdekesek.

Amúgy ha gondolod néha beszélgethetnénk.Majd válaszolj.

További szép estét és jó fürdetést. : )

2009. dec. 9. 18:12
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tolakodó a kérdésed, igen szeretnénk még babát, majd ha kb. 2 éves lesz (nemsokára itt az idő) a kicsikénk. A genetikai kivizsgáláson azt mondták ettől függetlenül lehet még egészséges babánk, semmivel sem növeli meg ez az eset az esélyt egy újabb downos babára. Szóval mintha nulláról indulnánk. Most nem tudok többet írni, majd még jelentkezem.

2009. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod remélem akkor még jelentkezel.
2009. dec. 10. 06:31
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Újra itt vagyok. Bocs, de tegnap este aztán elég sokszor ébredt a babánk, nem tudom mi volt a gond. Ma már minden rendben, most épp alszik.

A Ti babátok még elég picike ahhoz, hogy az autizmus jeleit megfigyelhessétek rajta. Még csak most fogja igazán felfedezni a körülötte lévő dolgokat, köztük apát és anyát is. Nem baj, ha most még nem néz a szemetekbe. Szerintem nincs gond vele. Ahogy írták pár válaszban, csak 1 - 2 évesen (de lehet, hogy csak később)vehető észre, hogy valami nincs rendben. Egyébként volt a családotokban autista?

A szemkontaktusról jut eszembe: a mi kislányunk minden embernek és minden játékának (baba, mackó, kutyus) olyan mélyen belenéz a szemébe, annyira keresi a szemkontaktust, nagyon aranyos. Ha épp várakozunk valamelyik szakorvosnál, mindig kikezd a többi emberrel, főleg férfiakkal (igazi nő), és ha nem néznek rá, eléhajol az illetőnek, hogy lássa az arcát, a szemét és akkor már nem lehet őt nem észre venni.

Egyébként milyen a kisbabátok? Úgy értem nyugodt, sokat alszik - e vagy éjjel sokszor ébred, szopizik - e, nézeget - e már? Ja, és első baba?


Ha sikerül beállítanom, írhatsz privit, örülnék neki, ha nem tudom beállítani, akkor majd ide beírom az e-mail címet.

2009. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Szia!


Örülök, hogy jelentkeztél.Előre is bocsi, hogy ha néha hibásan vagy néhány betű kihagyásával írok.Néha csak pár percem van.De gondolom ezt megérted.

Szerencsére még nem volt ilyen problémánk a családban, de tudod még mindent agyon aggódom.A sógornőm is védőnő és még ő hívta fel rá a figyelmemet, hogy nem néz a babám a szemembe és hogy ez milyen érdekes. Na nekem sem kellett több mindjárt fel a netre és keresgélés, mi lehet ez.Tudom, hogy ő még pici, de.....Nekem Ő a minden.Sőt tanítónőként végeztem és még tanultam is erről a kórképről, de............

A mi kislányunk most már elég jó gyerek.Szerencsére most már este 7 órától reggel 6-ig alszik.Egyszer kel fel enni. Ez nagy szerencse.A keze most már állandóan a szájában van és úgy mosolyog ránk.Szeret rajtam aludni, napközben már jelzi ha elfáradt és akkor egy kis ringatás után 30-40 perceket szundizik.Délben mindig eszik és utána megy a babakocsiba ott alszik egy 4 órát.Ha apa délelőttös akko kimegyünk érte a buszhoz.Külnben egyáltalán nem hasonlít rám, pont olyan mint az apja.Nagy szemek, kerek buksi, hosszú szempillák.Na jó a szája és a hosszú ujjait tőlem örökölte.Ő az első babánk.( éve vagyunk együtt a párommal és idén volt az esküvőnk, pocakkal.A többit később

2009. dec. 10. 16:43
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szép estét, nektek!

Nagyon aranyos lehet a kislányotok. Hogy hívják? Nekünk Zsófi babánk van. Gratulálok az esküvőtökhöz is! Legyetek sokáig boldogok, így együtt. És hány évesek vagytok, ha megkérdezhetem?

Mi 2 éve vagyunk házasok, 2004 - ben ismerkedtünk meg a férjemmel, tanulóként jártam autóiskolába és Vele tanultam meg vezetni. Valójában a vizsga után kezdtünk el találkozgatni, de a vezetések alatt ismertük meg egymást. Én 29 éves vagyok, ő 33.

Zsófi babánk már alszik, ő 4 hetes kora óta átalussza az éjszakát, még enni sem ébred. Persze, amikor jöttek a fogai (már van 4), volt egy pár álmatlan éjszakánk.

Az jó, ha van a családban védőnő, biztosan sokat tud segíteni és bármikor fordulhatsz hozzá tanácsért. ő már elég babát láthatott ahhoz, hogy figyelmeztessen rá, hogy a babátok nem néz a szemetekbe, de szerintem azt is mondta volna már, ha ez valami bajt jelent. Én is sokat aggódtam az elején, ez normális, mert ismeretlen minden, ami a babával összefügg. De majd csak belerázódtok.

Írtad, hogy tanító néni vagy. Hát nagyon sok kitartás és türelem kell ehhez a szakmához. A férjem is tanít egy szakközépiskolában, bár ő közgazdaságit végzett, de náluk is van pár viselkedés - problémás, diszlexiás, diszgrafiás gyerek. Hát én már rég diliházban kötöttem volna ki, de ő maga a megtestesült türelem és tud bánni az ilyen gyerekekkel is. Ez az én nagy szerencsém. Nem tudom, hogy vészeltem volna át ezt a traumát őnélküle.

2009. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Szia4

Először is engem Krisztinek hívnak és novemberben töltöttem be a 26.at, a férjem 29 éves.A kislányunkat Dóra Mariannának hívják.Nálunk is felmerülta Zsófi mint lehetőség, össze is gyűjtöttünk 9 lánynevet. Végül a családi tanács döntött.Maradt a Dóra.Bár mikor a férjem meglátta a kislányunkat mindjárt azt mondta neki, hogy Dodó.Akkor már tudtam, hogy ez így marad.Mindenki majdnem így szólítja.

Ma egész jól a lakult az éjszaka, fél órája keltünk.Kapott is ezért egy nagy puszit a drága.

Most látom, mi 8 éve vagyunk együtt a párommal,de mi már gyerekkorunk óta ismertük egymást.Barátságból szerelem.Legalább nálunk kimaradt, a szülői bemutatás fázisa a kínos csendek...stb.

A férjednek b iztos sok türelme van, ha ilyen a munkája.Az egyik barátnőm is kérdezte, hogy az első hetekben amikor nagyon sírós volt a babám biztos kiabáltam már a végén vele. Na ezt sosem tettem, meg is lepődtem a kérdésen.BÁr szerintem ezzel minden anyuka így van.Ő még nem anyuka.

Nálatok is rossz idő van?Mi soproniak vagyunk.Ti?

Puszilom így reggel a Zsófit

E-mail címem: krisztina831128@freemail.hu

2009. dec. 11. 08:21
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Írtam privit!

2009. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem csak autista gyerekek vannak, hanem autisztikusok is. Ők enyhébb tünetekkel rendelkeznek. Az én kisfiam is az, bár papírom még nincs róla.

2009. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, utolsó válaszoló!

A downos kislány anyukája vagyok. Mennyi idős a kisfiad? Mikor és mit vettek észre rajta? Neki is hasonló tünetei vannak mint az autistáknak?

2009. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!