Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kisfiammal elmehetek...

4 hónapos kisfiammal elmehetek gyászmisére?

Figyelt kérdés
Egy nagyon kedves ismerősünk halt meg, holnap lesz a temetése és a gyászmiséje. A temető nagyon messze van, oda nem tudunk elmenni, de a templom, ahol a mise lesz, nincs annyira messze. Szeretnék elmenni, de senkire nem tudom a kisfiamat hagyni. Attól félek, hogy esetleg nagyon sírna, és azért ez egy templomban nem veszik el úgy mint a szabadban. Rossz néven venné ki magát, ha ott cirkuszt rendezne? Persze ha nagyon sírna, eljönnénk. Zavarhatná a családot a sírás? Jobban tennénk, ha nem mennénk? De tényleg nagyon kedves ismerős halt meg, akinek úgy érzem tartozunk ennyivel.
2014. febr. 3. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vinném. A családnak rosszul esne, ha babasírás zavarná a szertartást.
2014. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem vinném a helyedben. Nem tudsz valakit magaddal elhívni? Ő addig kint lehetne a babával, ha bármi baj van, ki tudnál menni hozzájuk
2014. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha elkezd sírni, nyekeregni, azonnal ki kell menni a templomból, igen, rosszúl érintené a csládot, zavarná őket a megemlékezésen, a búcsúban.

Na meg egy templomban hideg is van egy babának.

Én egy koszorút csináltatnek, szalaggal amin a családot ok neve van, s azt küldetném el valakivel a sírra.

Ha a család a temetés után rendezi a sírt, a koszorúkat pakolják, akkor megnézik ki vitt koszorút, a szalagokat elolvassák, s akkor látják, hogy ti is vettetek, gondoltatok rájuk.

2014. febr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vinném, sőt ebben az esetben azt is megértenék, ha el sem mennél.

Ha abszolút nincs kire hagyni a picit, akkor meg fogják érteni. Egy koszorú formájában együttérzésedet kifejezheted, de ilyen helyzetben én biztos, hogy nem mennék el.

2014. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos senkire nem tudom rábízni a fiamat. Az én családom messze lakik, férjem dolgozik, barátaim itt nincsenek, a férjem családját egyszer kértük meg, hogy amíg én orvosnál vagyok, 10 percig tologassák babakocsiban a fiamat a kórház udvarán, erre is nemet mondtak, mert ők nem tudnának felelősséget vállalni érte, ha baja lesz. Amíg nem megy iskolába, addig ők nem vigyáznak rá. Attól nem félek, hogy megfázna, minden nap babakocsizunk órákig, nincs baja, csak a családot féltem. Koszorút sem tudnánk kivinni, maximum ha másnap a férjem kimenne a sírhoz. De ilyet meg nem hiszem, hogy illik. De akkor így nem megyünk. Igazából azért kérdeztem, mert engem nem zavarna, de nem tudom, hogy más hogyan vélekedik erről.

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 3. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálatok nincs mód olyanra, mert nálunk igen, bár mi kis településen élünk, hogy amelyik virágüzletben vannak megrendelve a koszorúk, ott szokták vállalni, hogy ki is viszik a koszorúkat a temetőbe?

Esetleg ha nálatok van ilyen lehetőség, akkor én élnék azzal.

2014. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagy temetőknél is van olyan, hogy odamész a virágoshoz, megrendeled, kifizeted és időre odaviszik a koszorút/csokrot.
2014. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
próbáld elaltatni elötte-és menj ki,ha sir.én megadnám a tisztetletet az elhúnyt családjának.egyébként nem kell bemenni a ravatalozóba-sokan vannak kint-a közvetlen család áll bent-és utána séta a sirhelyig-biztos elalszik a levegőn
2014. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!