Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisfiammal hogy...

16 hónapos kisfiammal hogy közlekedjek?

Figyelt kérdés

16 hónapos kicsi fiam egy örökmozgó, eleven gyerkőc, futkosva közlekedik a lakásban, tehát biztonsággal jár már, sőt :)

Az a problémánk van, hogy a sétát elég nehéz megoldani. Ha lemegyünk, akkor nem akar beleülni a babakocsiba, tolni szeretné egyfolytában, ha meg beletenném, üvölt, és borzasztó nehéz, mert megfeszíti magát...ha hagyom tolni a babakocsiját, akkor meg az istennek sem jutunk el a célunkig, mert mindig másfelé tolja, ha meg irányba teszem, megfordítam, akkor levágja magát a földre és tombol...ráadásul az úttestre akarja sokszor kitolni a kocsit, ahol az autók mennek, és mindig óriási hiszti a vége, hisz azt nem hagyom.

Próbáltam már elhagyni is a babakocsit, akkor tök jól elsétálgat, de nem mellettem megy, és természetesen mindig az ellenkező irányba akar menni, ismét üvöltés a vége...Ja, és a kezemet egyáltalán nem hajlandó elfogadni, csak akkor, ha pl. a járdaszigetre kell felmenni...

NAgyon nehéz így A-ból B-be eljutni sajnos, úgyhogy a tanácsotokat szeretném ebben kérni...Új babakocsi vásárlásban is gondolkoztunk, hiszen itt a tél, és a jelenlegi babakocsi csak egy mezei esernyő kocsi, nincs hozzá lábzsák sem, gondolkozunk egy téliesíthető, lábzsákos sportkocsi megvételén...csak hát...a fentiekből kiindulva, nem tudom, hogy megéri-e egyáltalán vásárolni egy ilyet...

Mit tehetek? Hordozó/kendő kizárva, mert várom már a második babát. Előre is köszi a segítséget!


2013. nov. 19. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen tricikli?
2013. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tolókaros tricikli?
2013. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
első vagyok, második válaszolóval egy rugóra jár az agyunk! :)
2013. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Enyém 14 hónapos és hasonló a helyzet. Mondjuk itthonról indulva még beleül a babakocsiba, de ha kiveszem belőle, akkor már ő sem hajlandó visszaülni. Én hétközbe, mikor egyedül vagyok vele, babakocsizok vele, és mikor nem kell bevásárolni, ügyet intézni, hétvégén, akkor mehet a lábán sétálhat akár másfél órán át is. Ugyan azt csinálja, mint a tiéd: nem fogja el a kezemet (csak ha patkára megy fel-le), mindig valahogy az úttestnél köt ki, megy a saját maga útján, soha nem arra, amerre kellene :)

Én biztosan nem vennék már új babakocsit, inkább csak egy lábzsákot a régibe.

2013. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

tolókaros tricikli?? Hmmm...láttam már pár ilyet, de még nem gondolkodtam ezen...lehet hogy ez jó ötlet...

Nálatok bevált ez a megoldás? Hány hónapos kortól ajánlott?? Télen is ésszerű ilyet használni?

2013. nov. 19. 12:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem is 16 hós a lányom, nincs triciklink, akartunk venni, de inkább majd tavaszra. Télen, hóban nem célszerű, de mostani időben ha jól felöltözteted sztem élvezni fogja, olyat vegyél amin van duda meg esetleg ilyen-olyan gomb, akkor benne is marad!

Az én kislányom megtűri a babakocsit, de hirtelen nektek ez jutott eszembe. Esetleg még kismotor, de akkor ugye megint ő irányít, kimehet az útra...

2013. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, nehéz helyzet, de valami megoldást kell találni...:)

Egyébként idáig viszonylag jól tudtam koordinálni a kisöcsit, meg ha hisztizett, akkor pára percig én vittem az ölemben, és megnyugodott, de amint letettem megint, pár perc múlva ugyanaz a forgatókönyv, nem hagyja magát, hisztizik...és már nagyobb a pocakom is, egyre nehezebb lesz őt így kordában tartani, fizikálisan nekem ez egyre megterhelőbb...a tricikli, vagy a bébitaxi jó ötlet, csak hát igen, jön a tél, és nem tudom, hogy ez megoldás lenne-e így...meg ha már erre költünk, akkor vajon mi a garancia, hogy ezt nem szeretné-e tolni, mint minden mást? :D

2013. nov. 19. 12:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Télre meg mehetne a szánkó :D Amúgy a kismotor is eszembe jutott, pont azért vetettem el amit írtál is :D Tényleg egy rugóra jár az agyunk 1-es válaszolóval :)

2-es voltam...

2013. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk van triciklink, de még fele annyit sem ül benne/rajta mint a babakocsiban. Eleinte élvezte, mert újdonság volt, de később csak forgolódott, fészkelődött, majd addig hisztizett, míg le nem vettem róla. Most ott pihen a pincében, és várjuk a tavaszt, hogy hátha akkor már élvezni fogja.

Inkább kismotort próbálnék a helyedben, azzal jó gyorsan tud haladni, vagy menjetek biciklivel. Az én fiam imád bicajozni. Órákat is elüldögél a gyerekülésben, a fél várost be tudjuk így járni.

2013. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 16 hónapos a fiam, az első néhány napban volt ilyen, hogy nem akart beülni a babakocsiba, amikor indultunk volna haza. Nálunk a következetesség vált be: otthonról mindig babakocsival indulunk (soha nincs ebből gond) és megvannak azok a helyek a városban, ahol sétálunk: nincs járműforgalom), amikor felmászik a babakocsiba vagy felkéretőzik, akkor tudom, hogy elég. Én mindig elmondom neki, hogy most menni kell, de meg jövünk vagy megállunk máshol is. Eddig nem volt gond, max picit nem tetszik, ha nagyon nem akar megülni, adok neki 1/2 kiflit majszolni vagy kis játékot és már minden ok.


Mondjuk, ha jön a tesó, inkább olyan kocsiban gondolkozz, amiben a picúrt mózesbe tudod tenni, ő pedig fel tud lépni rá vagy tesókocsiban, persze egy örökmozgó nagyobbnál a legjobb, ha a picit majd kendőbe teszed.


Szerintem ideje megtanulni a nagyobbnak, hogy vannak dolgok amik nem úgy vannak, ahogy ő akarja, türelem és következetesség.

2013. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!