Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gáz, ha 5 hónaposan a...

Nagy gáz, ha 5 hónaposan a babám még nem fordul hasról hátra, csak hátról hasra?

Figyelt kérdés
Több netes oldal azt írja az 5 hónapos babák mozgásfejlődéséről, hogy "ekkor már könnyedén fordul hasról hátra és vissza". Hát nálunk ez nincs igy, s most kicsit aggódom... Nálatok hogy van/volt ez?
2012. márc. 21. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem baj.Én meg azért aggódtam, mert a babámat 5 hósan bébikompba kellett tennem, mert üvöltött egész nap, hogy nem akar feküdni.Jó ez így.Ha baj van, a gyerekorvos látni fogja.
2012. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. nem gáz. mi más okból voltunk fejlődésneurológusnál, amúgy is egészséges babánkkal és akkor 6 hósan még csak egyik oldalra fordult, sőt akkor csak hátról hasra, s azt mondta, tökésletes a mozgásfejlődés. 7 hósan kezdett el minden irányba forogni. de most kezdi nagyon élvezni, majdnem 8 hósan. most pörög-forog, s azóta kúszik-mászik is...ugyhogy nyugiiiiiii
2012. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm, megnyugodtam! :)

Persze várom már, hogy megtudjon fordulni, mert rövid idő alatt begurul hason fekvés közben, illetve amiért nem tud semerre sem fordulni. (Hanyatt viszont már unja a banánt és nonstop átfordul hasra..) Kúszni szintén nem tud még, keze-lába jár, a popóját már tolja felfele, de az összhang még nincs meg, s igy csak tekergél, szenvedgél... :(

2012. márc. 21. 21:09
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Első vagyok. Az én babám: mind a kettő egy hetesen már forgolódtak.Azt mondták a korházban, és a gyerekorvos is, hogy ha nem látják a saját szemükkel, el sem hiszik.Én félek, hogy gerincproblémájuk lesz,mert mindent korán csinálnak.Meg hát, nem is voltak babák:(
2012. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Egy hetesen forogtak???

Ez eddig az űberelési verseny győztes kamuja.

2012. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, hid el h nem kamu, nem rég látogattam meg a szülésznőnket, pont műszakba volt és Ő mondta hogy ők sem hitték volna el ha nem látják, egy napos baba fordult már, mindenki rácsodálkozott az osztályon, Mért hazudna? én hiszek neki. az én fiam még nincs 5 hónapos, de már kúszik, fordul egyik oldalra másikra hátról hasra, hasról hátra. pár napja a kúszásra jött rá, és én sem nagyon hinnék másnak mig nem látom a szememmel. de én látom!
2012. márc. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, jah és már a saját lába újját rágcsálja, már játszik a lábával.
2012. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem hiszem el, hogy 1 hetes csecsemők (rögtön kettő is) forog? Azért, mert fizikai képtelenség. Hamarosan jön majd a következő, aki azt állítja, hogy az övé 1 hetesen nem csak forgott de járt is, és folyékonyan szavalta a Radnóti összest.

Szánalmas amikor anyukák azzal akarnak kitűnni, hogy egymásra licitálva állítanak bődületes marhaságokat a gyermekük fejlődéséről. Ettől senki nem lesz se jobb se szebb se okosabb, nem értem mire jó ez a hazudozás.

2012. márc. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Te nem érted hogy nem hazugság? hogy lehetsz ilyen laikus ? akkor te sem hiszel IStenben? csak abba amit a kezeddel megfoghatsz, mert amit nem látsz az nem is létezik, mi?
2012. márc. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A gyerekem nem fordult hasról hátra sosem, most 16 hónapos, és néha játszásból már megcsinálja. Voltunk Dévényesnél, azt mondta, nem gond, rendben van vele minden. Szerintem ez is olyan, mint pl a mászás, van, akinél kimarad. De igazából forgolódni fél évesen kell a babáknak, szóval a tiéd még ráér.


Annak a válaszolónak pedig, akinek egy hetesen forgolódott a babája el kellene vinnie egy vizsgálatra (ha még nem volt), mert úgy tudom, hogy nem feltétlenül fejlettséget, hanem túl feszes izomzatot jelezHET, ha túl korán csinál valamit egy baba a mozgásfejlődés során.

2012. márc. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!