Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyivel nagyobb az esélye a...

Mennyivel nagyobb az esélye a nem egészséges utódnak, ha mesterségesen avatkozunk a teherbeesésbe?

Figyelt kérdés
38F/29N pár vagyunk és nincs gyerekünk. Évek óta nem védekezünk, de a párom nem esik teherbe. Sokszor olvasom, hogy egyesek "megszállottak" és orvostól orvosig mennek, mindent elkövetve, hogy teherbeesés legyen. Nekem az az egy averzióm van, és oszlatódjanak el a kételyeim, hogy ha a természet nem adja, a természetet "megerőszakoljuk", vajon nem sanszosabb egy születési vagy fejlődési rendellenesség, mintha spontán magától jól menne a dolog.
2010. szept. 9. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem!

Ami a legfontosabb, ki kéne deríteni, miért nem jön a baba. Okosabbak csak akkor lesztek. Ez rengeteg mindentől Lehet.

Millió oka lehet ennek, hadd nem soroljam fel.

Lehet, csak kéne egy egyhónapos gyógyszeres kezelés valamelyikőtöknek, és jönne is a baba.

2010. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mesterséges megtermékenyítés pont azért van, mert így biztosított a beteg emberek számára, hogy egészséges legyen a gyerekük.

A terhesgondozás meg éppen arról szól, hogy kiszűrjék a beteg gyerekeket.

Rossz a hozzáállásod. Minden szülő meglátja önmagát a gyerekében, ez az a pillanat, amit meg kell érni, aki megéri az elretten egy ilyen gondolattól, mint ami a fejedben motoszkál.


Engem sem érdekelt, ha nem lesz gyerekem úgy voltam vele, hogy nem lényeg. Most elrettent ez a gondolat, az egyik legnagyobb tragédia lett volna az életemben, ha nem tarthatom a karomban. De ezt csak most látom így, akkor csak sejtekben és személytelen vizsgálatokban gondolkodtam.

2010. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem dehogy, ez butaság! Sőt, pl. mesterséges megtermékenyítésnél a "legéletrevelőbb" hímivarsejteket használják fel hibátlan petesejthez.
2010. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez akkor lenne nagyjából igaz amit írsz,ha a teherbeesés sikertelenségének az oka kizárólag az életképtelen,hibás spermium vagy petesejt lenne.De mivel leginkább más az ok,ez a lehetőség el is hárult.
2010. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyan dehogy!

Ahogy előttem is írták, a mesterséges megtermékenyítésnél (éppen azért mert szigorú orvosi ellenőrzés mellett folyik) nagyon-nagyon ritka a fejlődési rendellenesség.

Menjetek el egy kivizsgálásra. Kezdjétek Veled, egy férfit mindig könnyebb kivizsgálni mint egy nőt:) Menj el andrológushoz, megnézik a spermáidat és ha ott minden rendben akkor lehet tovább lépni.


sok sikert

18 hetes lombikos kismami

2010. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, vannak olyan esetek, amikor jobb ha nem jön a baba. Ismertem egy párt, akik hat terhességet veszítettek el, és nem adták fel, a 7. egy évet élt...

De nekik valamilyen összeférhetetlenségük volt, ami miatt, csak mástól lehetett volna a nőnek gyermeke, de ő nem akarta.

De!!


A ti esetetek más, lehet hogy csak egy aprócska " hiba" van, ami elválaszt benneteket a gyermektől.

Nem szabad feladni, lehet, hogy kevés utána járás után már találnak valamit.

2010. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha a te elméleted járnám végig, akkor nem ülnék itt 3 gyönyörű gyerekkel :-)

Nálunk nem jött a baba, elmentünk orovshoz MINDKETTEN, rögtön kiderült, hogy páromnál a gond, tehát irány a lombik kezelés. Természetes teherbeesés esélye csaknem 0 lett volna, vagyis gyakorlaitlag 0.

A lombikok segitségével ma 3 szép és teljesen egészséges gyerekünk van és igy egy gyönyörű családunk.

Ha belegondolok, hogy 20 évvel ezelőtt mi lett volna velünk? HA gyereket akartam volna, akkor csak örökbefogadás lehetett volna... Hát azért ez igy pöttyet más, hidd el...

És soha nem stresszeltem, nem számolgattam évekig, nem görcsöltem rá a témára, nem sirtam ét heteket-hónapokat.

Minden zökkenőmentes volt.


Persze lehetett volna a te módszereddel is, mára egy megkeseredett, belefáradt nőszemély (szipirtyó) lennék, az tuti...


Nálunk nem azért nem lett baba, mert életképtelenek voltak és hurrá, hogy nem maradtak meg, hanem egyáltalán nem is lett embrió se soha és nem is lenne ma se, ha nem avatkoznak bele direktben. Én nagyon örülök a természet megerőszakolásának :-)

2010. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!