Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ütögeti magát? Ez...

Miért ütögeti magát? Ez normális egy egy évesnél?

Figyelt kérdés
Kislányom a héten lesz egy éves, kb egy hete kezdte el hogy ütögeti két kézzel a saját fejét. Mi lehet az oka? A kisfiam sose csinált ilyet!
2014. febr. 12. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok kicsi csinálja ezt. Néha még a falba is beveri a fejét. Ha nem törődsz vele, akkor abbahagyja hamar.
2014. febr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez is egyfajta életkori sajátosság és szinte minden gyereknél előfordul.

A fiam is nem hogy a kezével verte a fejét, ő az a típus volt, aki a falba is beleverte direkt. Aztán magától elhagyta. De azért mondtuk neki, hogy ne csinálja, mert meg fog tőle fájdulni a feje.

2014. febr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fiam is csinalta!! Falba,parkettaba,kisagyracsba verte a fejet. Amig magyarazkodtam meg lefogtam meg jobban csinalta. Aztan mondta anya ha ezt csinalja szoljak higgadtan hogy fajni fog de utanna hagyjam ott..ra se nezzek. 3 nap mulva el is felejtette..csak a felhajtas miatt csinalta..mikor rajott hogy nem er el semmit..semmi reakciot nem valt ki vele abbahagyta.
2014. febr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én lányom is 12hónaposan kezdte a cirkuszt,de még most is tart pedig már 16hós.Veri a fejét a földbe,ágyba,ami éppen kéznél van abba.Egy ideig a fejét is ütötte sajátmaga,de arról hamar leszokott.Én nem tudom enyém mikor szokik már le erről,mert még egyszer nem érte el a célját vele,de csak csinálja...
2014. febr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a féléves fiam így altatja magát. a kezével ütögeti az arcát. ha épp van a kezében valami, pl keményebb típusú rágóka, azt el kell vennem, mert olyanokat sóz magára, h néha elkezdi a sírást. van, h el tudom terelni a mozdulatokat és én nyugtatom meg valami mással, de olyan is előfordul, h semmi sem segít és nem hagyja abba, amíg el nem alszik. mondtam a védőnőnek, a doktornőnknek is, senki nem mondta, h baj lenne. csak rossz nézni....
2014. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam hogy ha ez normális. Nekem furcsa, mert a kisfiam nem csinálta. A kislányom minden ok nélkül csinálja, nem figyelem felkeltésnek, hanem szerintem inkább unaloműzésnek. Vagy nem tudom. A lényeg akkor, hogy ez normális, megnyugtattatok, köszönöm!
2014. febr. 12. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!