Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ágyban altattok egy...

Milyen ágyban altattok egy éves kor után?

Figyelt kérdés
15 hós lesz a fiam,lassan ideje a kiságyat lecserélni.Most azon gondolkozom,hogy rendes ágyat vegyek,vagy egy kihúzható kanapét?Azon kényelmesebben elférnénk,ha jönnek vendégek,a kihúzhatós meg sztem mégiscsak egy rendes ágy,amire büszke lehet.Persze a másikon is jól elférne,ha ki van húzva,és én is,míg altatom,kinek mi vált be?

2014. febr. 13. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak az ágycserével megvártuk a szoba- és ágytisztaság teljes kialakulását, így 3-4 hónappal a 3. születésnapja előtt kapott leesésgátlós kiságyat.


A kihúzhatós ágyat én nem tartom jó ötletnek: olyan ágy kell, aminek stabil, egységes, egyenes, keményebb matraca van. A kihúzós ágyakat azért nem mindennapi kényelmes alvásra találták ki alapvetően, hanem vendégágynak, alkalmankénti pihenésre.


Kb. 6-8-10 éves koráig jó lehet egy 160*80-as kiságy, amire mondjuk ovis korig felteszed a leesésgátlót, aztán nem. Kiterjedésben nem sokkal nagyobb, mint a 120*60-as legkisebb babaágy- mégsem kell csukogatni és egyenes, fix, jó minőségű matracot lehet beletenni.

Ha pedig erre beruházol, akkor érdemes megvárni a szobatisztaságot, ami még bőven előttetek van- azért sokkal macerásabb egy nagyobb matracot tisztítani (és hidd el, hogy kelleni fog!)- arról nem is beszélve, hogy a kihúzhatós ágyaknak általában fix kárpitozása van. Azt gondold végig, hogy ha az csupa pisi lesz, hogy tudod kimosni, szárítani, gumis lepedőt ráhúzni, ami nem gyűrődik a kicsi alá? Szerintem sehogy.


A kényelmet a pihenése, gerinc alátámasztása szempontjából nézd, ne a vendégek legyenek előbbrevalók.


1 évesen még bőven jó neki a babaágy szerintem.

2014. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Jégtánc ***** válasza:
Fiaimnál 2,5 éves korukban cseréltük le a rácsos ágyat rendes 90*200-as junior ágyra,lányomnak aki két éves pont egy fél óra múlva érkezik a 70*160-as leesésgátló ágya.Kihúzhatós kanapé nálunk csak a nagyszobában van. Kanapé ágyat nehezebb tisztítani ha felüti a fejét valamilyen betegség.
2014. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam,mármint,h egy idő után nem lesz pelus és lehet gond!Köszi,kanapé kilőve!

A kérdést rosszul írtam,nem a kihúzhatós a rendes ágy,hanem a sima,már láttam tök jókat is,Thomasos,meg kalózos,bár ezek sajnos elég drágák!

A rácsos ágyat lassan el kell hagyjuk,mert ügyesen próbál kimászni belőle+a kistesónak is lassan kelleni fog!

2014. febr. 13. 10:19
 4/7 Jégtánc ***** válasza:

[link]


Itt láttam jókat de érdemes ikeában is körülnézni ha van a közeletekben.

2014. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Jók a mesehősös ágyak is persze, de arra gondolj, hogy még egy leesésgátlósat is vagy 4-5 évre veszel- ami most menő (pl. Thomas a kicsiknél) az ciki lesz kisiskolásnak- és akkor csak ezért megint újat kellene venni?


Inkább vegyél nagyon jó minőségű FA ágykeretet, erős, normális ágyrácsokat és jó matracot. Nem kellenek szerintem nagy ágytámlák meg ilyenek- ráadásul ha funér az egész, akkor még le is fog válni, fellevegősödik az éle- én ilyet nem vennék csak a design miatt.

Inkább egy natúr, klassz jó minőségű ágyat dekorálnék nyom nélkül eltávolítható 3D matricákkal (amiket akár évente is cserélhetsz stb.)- filléres tétel.

A matrac minősége és a keret anyaga, strapabírása nagyon fontos! Jó, ha a matracnak cipzáros lehúzható, mosható a huzata, illetve pl. ikeában stb. lehet ún. fekvőbetétet vagy matracvédőt is kapni, amit a gumis lepedő alá, a matrac fölé teszel és akár hetente is mosható.

2014. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
most 21 hósom még kiságyban csucsul,kb 3 éves kora körül tervezzük a váltást leesésgátlós ifjúsági agyra
2014. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam, eszem ágában nincs lecserélni a kiságyat. Szerintem amíg őt nem zavarja, nem akar kimászni belőle stb. addig teljesen felesleges leesésgátlós ágyba tenni.
2014. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!