Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos alvása hogyan tud...

20 hónapos alvása hogyan tud így megnehezülni? Van más is aki képtelen aludni egy ágyban a gyerekével?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom 20 hónapos, 1 hetes korától önállóan, a saját ágyában alszik el, nappal is és éjjel is, 3 hetes korától minden éjszakát átaludt, soha nem ébredt fel, soha nem altattam. Egy héttel ezelőtt a szokásos menetrend szerint vittem volna aludni, innentől van káosz. Megitta a tápszerét, megkapta a meséjét és a pusziját, betettem (volna) aludni, de azonnal felpattant, és sírt. Megpróbáltam megnyugtatni, simogatni, kivettem, picit ölelgettem, de sehogy nem ment, rettenetesen sírt. Kimentünk a szobából, hogy megnyugodjon, a kanapén viszont azonnal elaludt. Gondoltam beviszem (néha aludt már el kint, simán be lehetett vinni az ágyába), de újrakezdte. Miután közel 2 órán át próbáltam az ágyában elaltatni, magam mellé vettem, így aludtunk életünkben először. Ez kb. egy hete volt, azóta sem hajlandó bemenni aludni a szobájába, akkor sem ha én ott vagyok.


Amiket próbáltunk:


- Eljátszottuk macikkal az esti rituálékat, megfürdettük, felöltöztettük őket, kaptak tápszert, és betettük aludni, ezt nagyon élvezte, de semmi.

- Sokat beszélgettünk vele (elég jól lehet már vele kommunikálni)

- Próbáltam nagyon fáradtan ágyba tenni, akkor, amikor már tényleg alig állt a lábán

- Próbáltam mellé ülni, mellé feküdni, mellé állni, mindent

- Próbáltam kint elaltatni, és bevinni a szobájába


Semmi sem használ, csak közöttünk alszik el... A férjem nem bánja, engem viszont rettenetesen zavar, nem tudok aludni, ha mellettem van, gyakorlatilag egy hete nem alszok... Nem bírom elképzelni, hogy fél, hiszen a lefektetett macikhoz koromsötétben is bemegy egyedül, eteti-itatja őket, akár fél órát is elvan napközben az ágyában egyedül. Mi történhetett, van valakinek valami tippje, mert totál kivagyok ettől...?


2014. jan. 6. 13:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Ami még nagyon nehéz, hogy soha az életben nem feküdtem le még éjfél-egy óra előtt, gyakran ilyenkor dolgozom, és most ez kivitelezhetetlen lett... Szóval tényleg várok minden megoldási ötletet.
2014. jan. 6. 13:14
 2/7 anonim ***** válasza:

Háááááát, ha nagyon gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, kijár neked is egy kis éjszakázás, nem minden baba ilyen rendes, jó alvó. De nem akarlak bántani.

Én inkább arra gondolok, hogy mamahiánya van. Most bármivel is próbálkoznál, nem ér semmit, te kellesz neki. Remélhetően elmúlik:)

2014. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért csinálhatja nekem is ennyi idős a lányom. Neki felnőtt méretű ágya van leesésgátlóval így ha éjjel felébred és nem alszik vissza odabújok mellé és már alszik is tovább. Talán úgy kényelmesebb lenne Neked is ha Te mennél mellé és talán meg is tudnál szökni ha mélyen alszik már.
2014. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: nem vagy gonosz, én is gondoltam arra, hogy most jött el az én időm! :)


Második: igen, erre mi is gondoltunk, ezért már ki is néztünk neki egy új ágyat, remélem, segít majd, a gondom inkább az, hogy be sem megy a szobájába, ha alvásról van szó.


A férjemmel elég nehéz időszakon vagyunk túl (nem házasságügyileg, inkább általánosságban csládügyileg), és nagyon igényeltük az összebújós-filmnézős estéket. Persze ha szüksége van rám a manónak, akkor nyilván megyek, de nehéz, és rosszkor jött sajnos ez.

2014. jan. 6. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés..kislányom szintén 20 hónapos(április 23.)eddig sem volt az a nagy alvó,de legalább gyorsan aludt el,még ha nem is túl sokat,a saját kiságyában,mert én sem tudok vele aludni,nekem kényelmetlen,nem tudok úgy forgolódni,stb..De!..mi is a férjemmel csak este tudunk megbeszélni mindent,meg egyáltalán akkor van időnk egymásra,meg bármi másra,amikor már ő alszik és nyugi van,mi sem tudnánk éjfél előtt lefeküdni,eddig 21 körül elaludt,úgy,ahogy a tiétek,csak betettük,puszi és kész,pont tegnap volt egy kiborulásom,mert ez nálunk is néha már 2 órásra nyúlik,így van,h csak 23 utánra alszik és már semmire sem marad időnk.Én még nem vettem magunk közé,még küszködünk minden mással,egyenlőre nincs meg a megoldás.Ha nálatok beválna vmi,írd már meg nekem is,köszi,kitartást!!
2014. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megírom! Mi is mindent kipróbáltunk, amikor egyedül voltunk éjjel, akkor 2 órát bírtam, amikor a férjem is itthon volt, akkor 3-at, utána vittük át, de egyszerűen semmi nem segít. Ami a legrosszabb, hogy általában 12 órát aludt éjjel, nappal meg 3-at, most a nappali ha meg is van nagy nehezen, éjjel van, hogy csak 7-et alszik, vagy 8-at, max. 10-et és hulla fáradt napközben.
2014. jan. 6. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez történt nálunk is,h az éjjeli alvása hirtelen 11-12 óráról 8-9-re csökkent,de ez még vagy egy hónapja történt,nekem nappal sosem aludt 3 órát,csak ha beteg volt,most néha csak 40 percet alszik,de akkor sem akar este lefeküdni!!
2014. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!