Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki nálatok egy...

Hogy néz ki nálatok egy féléves baba napirendje?

Figyelt kérdés
úgy tűnik,hogy a 3alvásról átáll a kettőre.nem korai ez?nálatok hogyan vannak a kelések-ébrenlétek,evések időpontjai?főleg anyatejes babákra vonatkozóan kédezném
2014. febr. 13. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

nálunk 7,5 hónaposan váltott két alvásra a baba, de amikor fél éves volt, akkor is előfordult, hogy napközben csak kétszer aludt, de ez folyton változik, meg babánként változik, ne aggódj :)

amúgy nálunk úgy nézett ki, hogy reggel 7kor (néha 6kor)ébredtünk, aztán játék, fél 9, 9 felé cicizés, 11kor cici aztán valamikor 11 12 között még egy fél óra csicsikálás, aztán megint játék, és délután 2 felé valahová elmentünk, séta babakocsival, vagy autóval plázába, ismerőshöz át... és akkor aludt a babakocsiba/hordozóba útközben egy nagyobbat, egy másfél órát is. ha nem mentünk, akkor fél5kor itthon azért elaludt. aztán ekkor még 7 órási fürdetést követően rögtön elaludt és éjjel felkelt talán kétszer cicizni, és 6 / 7 órakor ébredt :) ja, cicin altatom, és nem nézem az órát, sose próbáltam időre szoktatni, ezt ő alakította így. illetve ekkor már a 11 óra körüli szopizásnál be be próbálkoztam az etetgetéssel (etetőszékbe raktam, és kapott valami bébipapit, üvegeset, vagy körtét, almát, banánt pépesítettem neki)

2014. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előzőhöz még annyit, hogy a cicizések időpontjai: hajnali 6kor, délelőtt fél 9kor, 11kor, 14kor, 16:30kor, 19kor, 23kor, aztán szerintem éjjel még 3 körül is eszik, de csak rémlik, mert félálomban etetem. (a kiságyba rakom a 7órás altatás után, aztán 11órakkor etetem, és vissza, és lefekszem, de ha ezután felkel, akkor már magam mellett hagyom, így ezért csak sejtésem van a hajnali evésekől, a 3 órásiról és a 6 órás körüliről) :) olyan jókat tudok így aludni.

egyébként most 8,5 hós és most is ezek az evései, és még most sem nagyon táplálok hozzá, néha 6 kor kap valamit, vagy ez a 11 órási kajcsi van. de már van 6 foga és nagyon izgatja az evés, ezért adok neki, amúgy elég a tápanyagok, vitaminok terén az anyatej is.


amúgy ebben az életkorban kb. 4 órákat tudnak ébren tölteni a babcik, tehát ha mondjuk 8kor keltek, akkor 12kor és 16kor ha félfél órát alszik és 20kor fekvés van, pont eleget alszik :)


de a gyereked úgyis eldönti hogy mi van, ha kétszer kell aludnia szerinte, kétszer is fog :)

2014. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

7-8 kozott kb: ebredes szopi

10 korul: seta, ugyintezes kozben alszik max egy orat

Kb 11: szopi

Kb del: tejpep gyumolccsel zoldseggel amennyi jolesik neki max 100at bir enni ebbol

1-2 kozott elalszik masfel max 2.5 ora

5 fele szopi

6 korul tejpep magaban (60-80 ml)

Fel 8 furdes

8kor cicin alvas es atrakjuk a kisagyba

1x ebred szopizni 3 korul.


A kostoltatast par hete kezdtuk nagyon lassan haladva. Meg nem is valtottunk ki etkezest mert csak jovi heten lesz naptarilag hat hos.

Az alvast nem erdemes eroltetni h harom legyen. Ha megvan napi 12 ora sztem nincs gond. Nekunk alt 12-14 orat alszik de volt mar 10 ora is mikor beteg volt. Nem dol ossze a vilag.

Az orat en sem nezem percre de azert a sorrend fontos h tudja mi utan mi jon. Igy jobban is alszik egyebkent.

Cicin ebes utan teszem az agyba komas allapotaban delutan este es hajnalban is.

2014. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Azt kihagytam h 1-2 kozott is szopizik. Igy all ossze hat szopi altalaban es max ketszer mini egyeb etkezes :-)
2014. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!