Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki sokáig ringatva altatta a babáját és később nem lett probléma, amikor már nagyobb lett a baba és nem aludt el ringatásra? Tehát, hogy könnyen ment a leszokás a ringatásról?

Figyelt kérdés

mondjuk valaki sokáig hónapokig ringatva teszi be a babáját a kiságyba, és később nem volt abból probléma, ha már ringatva nem aludt be a baba, hanem el tudott anélkül is aludni.

volt ilyen?



2014. febr. 13. 18:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha valaki gyermeke ringatva lett,na az enyém aztán ajajj....kopogjam le semmi problémánk nem lett belőle,27 hónapos esti mesével és simogatással a saját ágyában alszik el.
2014. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
Elnézést, nem a kérdésre válaszolok. Egyszerűen csak örülök, hogy ilyen sok tudatosan a gyerek javát kereső szülő van, akik nem a külvilág kritikáit figyelik, hanem azt, hogy a gyereküknek mi a jó. A baba ringatva altatása olyan régi szokás mint maga az emberiség. Nem csak a baba megnyugvását, ellazulásár segíti elő, de az idegrendszerre, az agy fejlődésére is jó hatással van. Sajnos sokan ezt nem veszik figyelembe, hanem tudatosan kerülik, nehogy rászokjon a gyerek.
2014. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%
10 hósig cicin aludt el. Elfogyott a tej, utána ringatva 18 hósig. Ezután már nagyon nagy volt a pocakom (kistesó érkezett) és nem bírtam el, így átszoktunk a melléfekvős altatásra. Nem volt semmi gond, aranyos volt, nem sírt.
2014. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%

Húú 10-es! Ahogy olvastam a válaszod, azt hittem én írtam, csak nem emlékszem. :) Egyszer én is megpróbáltam az ágyában altatni, úgy, hogy csak simogatom a hátát. Én 10 perc sírás után feladtam és azt mondtam, hogy ez egy baromság. A kisfiam az ölemben 5 perc alatt elaludt. És különben is annyira imádtam azt az időszakot! :)

Ma már mondja, hogy álmos, lefekszik. Én bekísérem, mese, puszi, ölelés. Én még maradnék, de Ő azt mondja, most már menjek ki. Imád még dumálgatni magában egy kicsit elalvás előtt. :)

5-ös voltam.

2014. febr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem a kicsit kellett ringatni jó sokáig, már majdnem minden este leszakadt a hátam, meg figyelni kellett, hogy a megfelelő szögben tartsam és megfelelő ritmusra ringassam, mert őnaccságának nem volt ám akármi megfelelő.

Aztán egy nap mondtam, hogy ebbe belerokkanok, letettem és kezét fogva aludtunk el együtt. Bekerült a bölcsibe, 20 hónaposan, ahol nem tudom milyen bűbájt alkalmaztak, de két hét után a gyereket be kellett takarni, kapott egy puszit, becsukta a szemét és aludt.

Azóta így megy. Ő ha elfárad, akkor fogja magát és megy aludni magától is mindenféle cirkusz nélkül.

2014. febr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy meg egy tizenévest se ismerek, akit még ringatna az anyukája, úgyhogy kitartás, előbb-utóbb egyszer biztos leszokik és elalszik magától. :-)
2014. febr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kisfiunk 3 hónapos koráig abszolút semmit nem kellett csinálni,mert simán elaludt,aztán elapadt a tejem és utána vagy ringattuk vagy babakocsiba aludt,vagy ha sikerült akkor csak simogattam a hátát,olyan 5 hónapos már a ringatás sem volt megoldás ezenkívül majd leszakadta hátam így csak betettem az ágyba,egy kicsit bent voltam nála majd kijöttem és csak akkor mentem vissza ha sírt,ez az első nap fordult csak elő kb 2 percet sírt,bementem,megnyugodott és mire visszanéztem újra már aludt,következőnaptól kezdve betettük az ágyba elköszöntünk és 5 percen belül hang nélkül elaludt vagy azonnal.Már 3 éves azóta is nagyon jól alszik bemegy az ágyba elköszönünk,puszi és ennyi.Tehát én max 2 hónapot használtam a ringatást be akkor is inkább a babakocsit,de a következőnél ha nem muszáj kihagynám,sokkal jobban aludt mikor magától aludt el.
2014. febr. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!