Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha ringatva altatom...

Miért baj, ha ringatva altatom a gyerekem, ha felveszem, ha sír és nem hagyom? Miért gondolják sokan, hogy a gyereket kell beilleszteni az életükbe és nem nekik a gyerekhez alkalmazkodni?

Figyelt kérdés
Persze tök jó lenne ha az én életritmusomba be tudnám passzintani a gyereket, de ha neki nem az a ritmusa akkor mi van? Nem nekem kell alkalmazkodni hozzá? Tegnap anyámtól, jól megkaptam, h neki milyen furcsa ez a rendszer amit én alakítok ki a babámnál. Csak mert épp elmondtam neki, hogy nehezen alszik el a babám és kicsit kevesebbet mint eddig. Mert neki ott volt már egy gyerek meg apunak reggel dolgozni kellett, nem lehetett minden a sírós hugom köré alakítani....Szeretem anyumat, tudom, h nem rosszindulatból mondta, de akkor is, most én csinálom rosszul? A kislányom 7 hetes, szerintem kiegyensúlyozott gyerek, elvan a játszószőnyegen, próbálja megfogni a lelógó cuccokat, szereti a zenélő forgót az ágyában, 30 percig is elvan már egyedül. Istenem néha nem tud elaludni és akkor sír, ez olyan nagy gond?
2014. febr. 14. 07:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem is magadnak teszel ezzel rosszat, de még a picinek is. Fél évesen nem fogja tudni meggnyugtatni magát,elaludni, biztonságba érezni magát, ha folyton rázogatod elalvás előtt. Ki kell hogy a gyerekben is alakuljon az elaludni tudás, a biztonság érzet. Azért vagy az anyja, hogy megtanítsd dolgokra, nem azért hogyha bármiért sír rázogasd vagy cicit dugj a szájába.

Főleg ha régóta dolgozó óvónő vagy ezeket tudnod kéne, nem csak a mai divatos kötődő nevelést. Hol volt 20-30 éve az, na meg az apás szülés? Ma már azt röhögik ki akik több száz éves hagyományt vinne tovább, kint ül a folyosón.

2014. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Azért mert óvónő vagyok és tanultam a gyerekekről azért még mindent én se tudhatok. Az óvodások 3-7 év között mozognak... "Csecsemő módszertant" pedig nem tanultam. Bár kétlem, h ilyen lenne, max van egy csomó elv meg irányzat aztán mindenki választhat. A kötődő nevelést meg elég sokféleképpen lehet alkalmazni.

Nem kapom fel minden sírásra mert tulajdonképpen nem szokott sírni, csak akkor ha nem tud elaludni.

2014. febr. 14. 09:09
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a másodikat "kapattam el..." Fiú, és olyan szinten anyás volt már kicsinek, hogy ha nem vettem fel amikor ő akarta, akkor egy percen belül úgy üvöltött, hogy elfelejtett levegőt venni és elkékült. (Mindezt pár hetesen.) Bár akkor még nem volt divat (tizenx éve, hordoztam, és mellettem aludt, hogy ne keltse fel a nála csak 21 hónappal idősebb tesóját. (Nem volt féltékenység, tesó rácsos ágya az én ágyam mellett volt addig, a kicsi meg a rács mellett aludt, és volt, hogy úgy aludtak el, hogy a nagy simogatta a kicst...) Nem lett semmilyen negatív következménye, 5 hónaposan magától leszokott erről, onnantól kezdve elvolt járókában, játszószőnyegen, és simán aludt a saját ágyában.
2014. febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem két gyerekem van 2 év korkülönbséggel, tehát a nagy is még elég kicsi volt, amikor született a kicsi, mégse hagytuk a kicsit órákig sírni, talán 10 perc volt a maximum, amikor egyszerűen tényleg nem tudtam vele foglalkozni. És sokáig egyszerre altattam mind a kettőt, nem volt megoldhatatlan, és nem, nem vagyok szuperanya, akinek megy ez a "megoldhatatlan" feladat, mert körülöttem mindenki így csinálja. Sőt, a kicsivel felfedeztük a hordozókendőt, ami szuper találmány, mert a segítségével nem kellett azon gondolkodnom, hogy most melyikkel foglalkozzam, mert tudtam egyszerre mindkettővel.

Tény, hogy a naggyal már volt egy kialakult rendszerünk, amibe bele kellett illeszkednie a kicsinek, de ez teljesen gördülékenyen, mindenféle erőszakoskodás nélkül ment. Felesleges lett volna előre trenírozni a nagyot mindenféle hülyeségre.

Tény, hogy vannak önző, hisztis gyerekek, de az nem azért van, mert 7 hetesen nem bőgették hányásig őket.

Szóval jól csinálod, nyugi. :)

2014. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem baj, teljesen normális!! Igazad van azért vagy az anyja, hogy megnyugtasd a babát, és erre van szüksége, hiszen még csak 7hetes!! Nem tudom miért fél mindenki attól, hogy majd a 10kg-s gyereket is ringatni kell, meg majd 8 évesen is..Én mindig ugrottam mindkét gyerekemnek, sosem hagytam őket sírni (nyilván volt hogy a második később lett felkapva) és nem bánom, nekem nem volt macera. (de persze sokszor az volt). Ettől vagyunk Édesanyák ugyan ki ringassa el? Ez szerintem teljesen normális és szükséges, és jó a babának is és a mamának is! :-)
2014. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
52%

"Miért gondolják sokan, hogy a gyereket kell beilleszteni az életükbe és nem nekik a gyerekhez alkalmazkodni?"

Húha, ezt komolyan kérdezed?

A barátnőm ugyanezt csinálta, mint te most. Megszületett nemrég a második gyerek. A nagy 2,5 éves dadog azóta, az anyja összeroppant, hogy elhanyagolva a nagyot, de nem is tud a kicsivel foglalkozni amennyit ő igényelne. És pont azért, mert a nagy gyerekhez alkalmazkodott folyton.

2014. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Julie S ***** válasza:
79%

Hát igazából neked is alkalmazkodnod kell a gyerekhez, meg neki is hozzád. És erre szerintem minden baba fogékony, főleg, ha az elején rendesen figyelünk az igényeire és nem akkor kezdjük rögtön nevelni (idomítani). Szerintem minden gyerek (ember) egyik legfontosabb igénye, hogy tartozhasson valahová, ez ad egy alap biztonságérzetet. Az első ilyen "csoport" általában a család. Egy jól működő családban mindenkinek megvan a helye és mindenki pont annyira rugalmas, amennyire a család "optimális működése" igényli. A gyerekek idővel belesimulnak ebbe a rendszerbe, ha látják, hogy így mindenkinek jó. Ha viszont azt tanulják meg kicsinek is, hogy az ő igényeik mindig hátrébb sorolódnak, akkor amikor csak lehet erőszakosan figyelmet próbálnak maguknak követelni, hiszen más megoldást nem látnak. És vannak olyan gyerekek is, akik "jók" lesznek, mert bármit feláldoznak azért, csakhogy szeressék őket. De ahogy az előbbi sem, úgy az utóbbi sem egészséges hozzáállás az élethez.


Igazából az egészséges egyensúlyt kell megtalálni ahhoz, hogy a család minden tagja elégedett legyen a helyzetével. Ehhez először két kiegyensúlyozott és kompromisszumkész szülőre van szükség, akiknek a példáját követhetik a gyerekek. (Én ezért is pártolom a testvérek közötti nagyobb korkülönbséget, hiszen akkor jut rendesen idő a kisebbekre, ha a nagyobbak már érzelmileg érettebbek és megértőek, alkalmazkodóbbak. Főleg, hogy manapság nem szokás több generációnak együtt lakni, hogy esetleg mások is besegíthessenek a gyerekek ellátásába.)


Kérdező, tedd úgy a dolgokat, ahogy jónak látod. És ha kiegyensúlyozott a lányod és mellette te is az vagy, akkor bárki bármit mond, nem csinálod rosszul. :)

2014. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

16os!


Az alkalmazkodást úgy gondolom, h figyelek a gyerek igényeire, jelzéseire főleg amikor még ilyen nagyon pici (és csak sírással tud kommunikálni) és próbálom ehhez igazítani a dolgokat. Persze, h nem megy mindig és teljesen, ez természetes. Szerintem fokozatosan kell az egyre több szabályt felállítani, ahogy nő a gyerek.

2014. febr. 14. 12:22
 19/26 anonim ***** válasza:
75%

14-es válaszoló vagyok.

Igazából azt nem értem a válaszokban, hogy miért riogatják olyan sokan a Kérdezőt azzal, hogy "majd ha több gyereke lesz." Egyrészt nem biztos, hogy lesz, nem írta sehol. Ha pedig lesz is, most még akkor sincs. Lehetetlen egygyerekesként úgy élni, mintha kettő lenne már, ez olyan, mintha a gyermektelen ismerőseinknek azt magyaráznánk, hogy ne éljenek úgy, ahogy, mert majd jól megszokják, aztán mekkora trauma lesz, amikor egyszer, évek múlva majd babájuk lesz.

Nyilvánvaló, hogy a második (és többedik) gyerekek egy már kialakult helyzetbe születnek bele, nekik többet kell alkalmazkodniuk. Általában ez menni is szokott, egyrészt a kényszer, másrészt pedig a már meglévő rutin miatt elég könnyen. De egy tapasztalatlan, egygyerekes anyukának miért is kéne úgy élnie, mintha már sok gyereke lenne?

2014. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nem riogatta senki, csak elmondtuk neki, amit az anyukája is, hogy egy gyerekkel még könnyű minden igényt azonnal kielégíteni, ringatni, körülugrálni, de 2 gyerekkel ez már nem ilyen egyszerű. Szerintem ő is megértette amiről írtunk és nem vette riogatásnak.
2014. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!