Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek rosszul esne ha szerint...

Nektek rosszul esne ha szerintetek alaptalanul mondaná valaki a gyereketekre, hogy rossz?

Figyelt kérdés
Visszajött hátulról, hogy egyik rokonom ezt mondta a 14 hónapos kisfiamról. Látta kb. 1 órát az elmúlt 4 hónapban és csak annyit csinált a manóm, hogy szaladgált jobbra-balra meg dobálta a labdáját és az után ment. Bár sosem érdekelt mások véleménye ez mégis csak rosszul esett pláne, hogy amikor anno az ő fia volt ennyi idős akkor nevettek rajta, hogy milyen aranyos miközben húzkodja kifele a szalagot a videó kazettákból és tömködi befele a kiflijét a dvd lejátszóba. Tudom jól, hogy nem a legnyugodtabb gyerek és nem hallgat rögtön a " nem " szóra de nem értem mégis mi alapján mondta ezt hiszen ebből nem tapasztalt semmit. Nektek rosszul esne vagy nem foglalkoznátok vele és nem orrolnátok meg rá?
2014. febr. 14. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkoznék a véleményével, de biztos, hogy azért nem zárnám a szívembe a "kedves" rokont.
2014. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem érdekelne,ha kb. félévbe látja egyszer,és ez alapján alkot róla véleményt,az egyedül őt minősíti.
2014. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy rosszul esne. Utálom , ha valaki ilyen felszínes dolgokból ilyen kijelentéseket tesz másoknak.

És egyébként is ez a "más szemében a szálkát, saját szemében a gerendát sem látja meg" típusú megnyilatkozás, eléggé dühíteni szokott.

De egyébként sem hiszem, hogy közel állnánk egymáshoz, ha ilyet mond...úgyhogy azért a kedvemet max 2 percre rontaná el, amíg kidühöngöm magam :)

2014. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Atya ég!

Velem is hasonló történt 3 hónapja.

Anyóséknál voltunk és a lányom akkor volt 7 hónapos.

Elég bizalmatlan volt idegenekkel még akkoriba, már most javul a helyzet.

Na de lényeg: baba nagyinál, jött a tesója meg a sógorom a barátnőjével. Mi a férjemmel a konyhába és hirtelen sok volt neki az idegen arcba mászó SZIABABA dolog. Elkezdett sírni, mire a sógorom barátnője elkezdett kiosztani minket a lányommal együtt hogy mindig sír, öcsém te mindig sírsz, jaj te kis síró pityogó. De ezt rohadt gúnyos hangon és kioktatott minket hogy ez a mi hibánk blablabla mert bezárjuk őt, nem visszük sehova stb stb. Azzal hozakodott elő hogy az ő rokonának a gyerekei bezzeg milyen barátságosak. NA ja csak ők már több évesek.... és a lányom őket alig látja pedig itt járnak el a ház előtt.

A csajnak se az életünkbe nincs belátása se a lányom természetét nem ismeri.

Én se vagyok egy halkan tűrő tipus, hát ki is vertem a balhét hogy mit képzel magáról. harminc akárhány évesen még se kutyája se macskája, annyi dolga hogy az egész fizetését elverje és ugráltassa a sógorom és elkezd kioktatni.

Aztán meg karácsonykor hallottam hogy bocsánatot akar kérni tőlem/tőlünk, és még sem tette. Azóta annyi van hogy akármikor találkozunk totál csöpögős stílusba adja elő, hogy jaj baba te milyen szép vagy milyen okos milyen aranyos milyen ügyes......

na nálam már elásta magát.

2014. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A csajnak se az életünkbe nincs belátása se a lányom természetét nem ismeri."

....és gondolom a szeparációs szorongásról sem hallott még, és úgy általában a babákhoz egyáltalán nem ért :)


Imádom az ilyen "rokonakat", bár szerencsére még nem is az, akkor nálatok :)

2014. febr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére nem találkozunk gyakran de nem is fogom sürgetni, hogy lássuk egymást. 4-es az nekem is a halálom amikor belemásznak szerencsétlen gyerek arcába és amikor elsírja magát akkor meg jön, hogy " milyen félős ez a gyerek ". Talán kéne adni neki pár percet, hogy megbarátkozzon. Érdekes módon akik nyugodtan közelítenek hozzá azokkal közvetlen és mosolygós. Na de mindegy mi ezt nem érthetjük... Zöld kezek mentek mindenkinek :-)
2014. febr. 14. 21:49
 7/7 anonim ***** válasza:
figyelj-én mindig azt mondom,hogy rossz gyerek nincs-maximum rosszul viselkedett.a te gyerkőcöd inkább eleven.egy jó tanács-kerüld a NEM szót,mert azzal felhivod a tevékenységre a figyelmét"ne kotorássz a kukában"-hát persze,h azt érti,h kuka,meg kotorászni.inkább tereld el,vagy,"gyere el onnan"
2014. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!