Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit rosszul csinálok,...

Valamit rosszul csinálok, hogy 6,5 hónapos lányom éjszaka 2-3 alkalommal is megébred?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete alussza át az éjszakát,de párszor éberebb,forgolódik.Ilyenkor kiesik a cumi,méginkább felébred(visszaadom neki),és csak 10 perc után alszik vissza(néha segítséggel).Próbáltam,hogy hátha éhes,de kilökte a cumisüveget.Vizet adok neki,azt elfogadja,és rövid "kínlódás" után alszik tovább.

Mit lehet tenni,hogy pihentetőbb legyen számára az éjszakai alvás?

Köszönöm a válaszokat!

Szép napot Nektek!


2009. dec. 9. 08:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy ne adj neki se enni, se inni éjszaka, azt tanulja meg, hogy éjjel alszunk. Szerintem normális, hogy néha felébred, mi felnőttek is megébredünk éjszaka folyamán párszor, de mi ugye tudjuk mi a szitu, így megfordulunk és alszunk tovább. Ha sír, lehet, hogy felébredt, és így altatja vissza magát. Nem biztos, hogy segítséget akar. Várj pár percig, figyeld a sírás minőségét. Nálam ez legalábbis bevált. Vártam pár percig, hallottam, ahogy egyre ritkul a nyöszörgés, így segítség nélkül visszaaludt. Ha mégsem, átmentem, és cumi visszaadása segített a visszaalvásban. 6,5 hónaposan még ő is felébredt 2-3 alkalommal, de megtanult egyedül visszaaludni, most 10 hónapos és gond nélkül alszik. Nagyon ritkán hallom, hogy sír, de 1-2 perc és abbahagyja.

Persze lehet más gond is, melege van, zavarja valami, stb.

2009. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!