Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltattátok magatokatat szoptat...

Oltattátok magatokatat szoptatós kismamák? Nem féltek hogy babátokon késöbb kijön valami mellékhatás?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, már becsavarodok ettől az egésztől, minnél többen válaszoljatok légyszi.A védőnőm azt mondta hogy okvetlen oltassak,a háziorvosom azt hogy ne,most akkor kinek adjak igazat? A babámat féltem,de nagyon.
2009. dec. 9. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Magadat is féltsd. Oltattunk, semmi gond, nem félek a mellékhatásoktól.
2009. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
mennyi időn belül várható mellékhatás? és ha ne adj isten már bújkál bennem valami és nem veszik észre és ráoltanak,akkor mi lesz?
2009. dec. 9. 13:40
 3/14 A kérdező kommentje:
parázok mert tegnap,és ma reggel fájt kicsit a torkom.
2009. dec. 9. 13:40
 4/14 A kérdező kommentje:
ja és ma 3-ra kell lemenni a rendelőbe,csak az a baj hogy babával tudok menni. ebben az időben nem mehetnek betegek a rendelőbe,szerintetek mit csinájak? bevigyem pindurt aki 3 hónapos?
2009. dec. 9. 13:42
 5/14 anonim ***** válasza:
én oltattam. vittük a kislányunkat dokihoz, és a doki mondta, hogy húzzam fel a pólom, mert beolt, és beoltott, nem mertem ellenkezni. bízom a dokiban, jó ismerősünk.
2009. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem oltattam. Sosem voltam beteges, 18 éves koromban vittem át a törzslapom a felnőtt körzeti dokihoz, azóta talán 1-2 alkalommal voltam nála, ennek már 10 éve. Néha egy kis nátha, de ez is max. szökő évente. A babám 15 hónapos,, még szopik, kétszer volt taknyos 1-1 hétig, de ennél nagyobb baja sosem volt. Nem járunk nagyon közösségbe, így én számunkra feleslegesnek tartom az oltást. Én speciel jobban félek magától az oltástól. Annyi mindent mondanak róla, és úgy vagyok vele, "nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja". Ha csak egy része igaz, már nem jó... De mindenkinek a szíve joga eldönteni, hogy oltat, vagy sem. Ez a tömeghisztéria viszont már kiborító ami van körülötte!!! A másik meg, hogy az oltás ellenére is lehet beteg az ember és fertőző is, ha mégis elkapnánk szerintem van olyan erős az immunrendszerünk és a szervezetünk, hogy megbirkózunk vele!
2009. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1 hete oltattam magamat és a 23 hónapos lányomat. Én 38 hetes terhes vagyok. Semmi tünet nem jelentkezett, csak annyi, hogy megnyugodtam :)
2009. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy hete beoltattam magam, a gyerekorvos is azt mondta jól tettem. Semmi bajunk.Én megnyugodtam.
2009. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm azt mondta, ha a párom és én is beoltatjuk magunkat, akkor a 17 hós gyereket nem kell, az anyatejjel átmegy egy kevés ellenanyag a baba szervezetébe. Azt azért hozzáteszem, hogy nem járunk közösségbe (bölcsi, ringató, stb), ha vásárolni megyünk mindig letöröljük a kocsi azon részét, amihez a gyerek hozzáérhet és fertőtlenítő szappannal mosunk kezet (és mindenki, aki jön hozzánk).
2009. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én két hete oltattam be magam, a kicsi 4 és fél hónapos, és egyikünknek sincs kutya baja se. Az oltástól fájt a karom 3 napig, de a doki azt mondta ez normális. Én azért oltattam, mert így valamennyire védem a kicsit is (apa dolgozik, így bármikor hazahozhatja, még ha be is van oltva) és magamat is. Ritkán vagyok beteg, de akkor nagyon szarul tudom érezni magam, és nem lehet lazítani a kisfiam mellett:)
2009. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!