Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "nyüszített" fel alvás...

Miért "nyüszített" fel alvás közben olyan keservesen, mint egy kiskutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a délutáni szunyókálás közben, illetve az esti altatásnál is. Nem ébredt fel, csak nagyon bánatosan felsírt. Megsimogattam, és abbahagyta.

Rossz álom? Lehet 4 hónaposan?


2009. dec. 9. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
4d-s felvételekkel konkrétan bizonyították, amit csak eddig sejtettek, hogy a babák odabent (a 8-9. hónapra) kialakult alvási-ébrenléti ciklussal rendelkeznek. Alvás közben össze-összerezzenek, avagy minimális álomtevékenységet is folytatnak. Amikor megszületnek az agyuk tovább érik, és első pillanattól kezdve az "új benyomásokat" aktív pihenéssel és álomtevékenységgel dolgozzák fel. Tehát igen. Akár már 3 naposan is álmodhat:)
2009. dec. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor rossz álom? eddig nem volt ilyen bánatos, keserves sírása...:( tegnap 2x is.
2009. dec. 9. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:
az én babámnak is volt már többször ilyen. Elég nehezen született, volt hogy 2 hónapos korában szabályosan felsírt, és nyafogott; de volt hogy elutaztunk valahova a férjemmel és alvás közben a hordozóban felsírt, megijedtem, felvettem, erre csönd. Tovább aludt...
2009. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én babám 4 hónapos múlt. És éjszaka álmában rendszeresen felsír az utóbbi időben. Megsimogatom és alszik tovább. A védőnő szerint az inyjében már jön felfele a fogacska és éjszaka mindig jobban fáj, ezért sírdogál. Remélem hamarosan elmúlik.
2009. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!