Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor vágtátok le először...

Ti mikor vágtátok le először a babátok haját?

Figyelt kérdés

13 hónapos a lányom.Még az újszülött haja van.Szépen növekszik,nem szeretném levágni neki,mert egy kislánynak legyen hosszú haja,én ezt az elvet vallom.

Viszont elöl már hosszú neki,és a szemébe lóg.Nem engedi elcsatolni sem.A férjem szerint le kellene vágni neki.

Ti mikor vágtátok le neki először,és akkor mennyire volt hosszú?


2014. febr. 16. 20:24
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
Tavaly nyáron vágtam le neki először amikor a nagy melegek voltak.Állandóan csatakos volt neki a feje.Hajgumit kb 2 másodpercig tűrte.Sok haja van hátul göndörödő,szanaszét áll.Akkor volt másfél éves.Télen megint vágattunk belőle mert már nagyon a szemébe lógott.Nekem az a szempontom hogy a haj úgyis megnő,viszont a szeme ne romoljon esetleg.
2014. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 13 hónaposan :) a szemébe lógott. kivette a csatot, a hajgumit. Mondtam akkor jön az olló. Annyit vágtam le, hogy ne lógjon a szemébe. Most 15 hónapos és már megint a szemébe lóg, de már hosszabb ideig benne maradhat a csat, (meg szerintem le is felejtkezik róla), úgyhogy még várok hátha nem kell megint vágni.
2014. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már lehetne vágni neki. A szemébe ne lógjon semmiképp!! Vagy szoktasd rá a csatra/gumira, vagy vágass neki olyan hajat, ami nem lóg a szemébe, vagy legyen esetleg frufruja. De csak azért, mert neked úgy jobban tetszik, nem zavarhatja a haj és nem romolhat el a szeme.
2014. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiam másfél éves, és már kb 4x volt vágva a haja. Először 5 hónapos korában. Nagyon nem akartam, de muszáj volt mert a szemébe lógott. 13 hónapos kislánynak simán levághatod már. De én csak annyit vágnék, amíg nem lóg a szemébe.
2014. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem,és köszönöm a válaszokat.

Akkor elöl levágjuk neki,hogy ne lógjon a szemébe.

Remélem hagyja majd.Nektek hogy tűrte?

2014. febr. 16. 21:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Fiamnak 6 hónaposan, addig fölfelé nőtt, de fél éves korában "eldőlt", és belelógott a szemébe. Lányomnak 10 hónaposan kellett először vágni elöl. Azóta kb. havonta vágok belőle. A művelet napokig tart, mert nem tarja a fejét sokáig, mire megfogom a tincset és nyisszantanám, addigra el is fordította a fejét és kezdhetem elölről. Forgója is van elöl, úgyhogy még napokig igazítgatom, hogy jó legyen.
2014. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A lányom 14 hónapos, már kétszer kellett a frufrujából vágni 1-2 centit.

Hogy tűri???

Most szép cakkos neki elől a haja, így sikerült.

Legközelebb akkor vágom, ha alszik, mert lehetetlen mozdulatlanságra bírni arra a pár másodpercre is.

2014. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
fiam van. 2 évesen vágtuk le először, előtte csak a frufrujából vágtunk néha picit.
2014. febr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lányom 16hónapos.LEgalább 5x volt mrá vágva a haja.Elsőnek,mert a babahaja vége vékony lett,utána mert a szemébe lógott már,aztán a bárányhimlő miatt,hogy ne zavarja és vakarózzon.Aztán azóta már nem vágtam azt hiszem 1x sem.A frufrut szilikon gumival fogom fel és így nőhet neki.

Ujszülött haja kizárt hoyg van még 13hónaposan.De ha annak látod,az azt jelenti hogy vékony szálú és kevés,tehát vágd csak le neki,hogy erős szálú legyen,majd aztán növeszted.Nagyon csúnya szerintem mind gyereken,mind felnőttön a két szál haj.

Nekem mindig is 6-10centis haja volt a kicsinek kb.Bár göndör neki a vége eléggé,így alapjáraton vállig ér most ,de ha kihúzom,hátközépig.

2014. febr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4es vagyok: eleinte tűrte, eltereltem a figyelmét, de akkor mèg pici volt. Ha most fésülöm a haját, egyből érdeklődik ugye, hogy mit matatok a fején. :) Szóval nagy figyelem elterelés kell :)
2014. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!